Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Shell V power 97 οκτάνια

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

Re: Shell V power 97 οκτάνια

Δημοσίευσηαπό meletis » Δευτ 13 Ιαν, 2020 20:50

papoys έγραψε:Δυστυχώς χτες παρέδωσε πνεύμα η αντλία βενζίνης.Νόμισα ότι τη γλύτωσα μετά από 3-4 γεμίσματα με απλή από άλλο βενζινάδικο και ενώ είχε στρώσει και δούλευε μια χαρά,αλλά μάλλον είχε πάρει τον κατήφορο.
Άλλαξα τρομπάκι σήμερα 80 ευρώ συνολικά.Το καλό με μας τους υγραεριοκίνητους δε μένουμε στο δρόμο από αντλία.Έβαλα μπροστά με υγραέριο και όλα καλά μέχρι να πάω σήμερα στο μάστορα.
Και η αντλία βενζίνης αναλώσιμο είναι. Εγώ είχα αλλάξει στο Honda ~380.000.
Κατέβασα και επιπλέον το ρεζερβουάρ για καθάρισμα .
Είχα αλλάξει όλο το στέλεχος σε Denso

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1430
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Re: Shell V power 97 οκτάνια

Δημοσίευσηαπό papoys » Τρί 14 Ιαν, 2020 20:45

meletis έγραψε:Και η αντλία βενζίνης αναλώσιμο είναι. Εγώ είχα αλλάξει στο Honda ~380.000.
Κατέβασα και επιπλέον το ρεζερβουάρ για καθάρισμα .
Είχα αλλάξει όλο το στέλεχος σε Denso
Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Με τη συγκεκριμένη δεν έχω κάνει πάνω από 40.000 χιλιόμετρα.Ενώ δούλευε άψογα από τη μέρα που έβαλα τη vpower πήρε την κατηφόρα είχε στρώσει μετά από 3-4 γεμίσματα από αλλού με απλή αλλά ξαφνικά παρέδωσε πνεύμα.
Το σκέφτομαι και εγώ Μελέτη.Θα ρωτήσω το μάστορα να δω τι θέλει για κατέβασμα και καθάρισμα.Θυμάσαι πόσο πήγε εσένα;;;;;
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: Shell V power 97 οκτάνια

Δημοσίευσηαπό meletis » Τρί 14 Ιαν, 2020 22:02

papoys έγραψε:
meletis έγραψε:Και η αντλία βενζίνης αναλώσιμο είναι. Εγώ είχα αλλάξει στο Honda ~380.000.
Κατέβασα και επιπλέον το ρεζερβουάρ για καθάρισμα .
Είχα αλλάξει όλο το στέλεχος σε Denso
Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Με τη συγκεκριμένη δεν έχω κάνει πάνω από 40.000 χιλιόμετρα.Ενώ δούλευε άψογα από τη μέρα που έβαλα τη vpower πήρε την κατηφόρα είχε στρώσει μετά από 3-4 γεμίσματα από αλλού με απλή αλλά ξαφνικά παρέδωσε πνεύμα.
Το σκέφτομαι και εγώ Μελέτη.Θα ρωτήσω το μάστορα να δω τι θέλει για κατέβασμα και καθάρισμα.Θυμάσαι πόσο πήγε εσένα;;;;;
100€ όλη η τρόμπα γιατί για γνήσια και ειδικά στο Honda ήθελα 300€+ και δεν υπήρχε λόγος και του άφησα και 20€ επιπλέον γιατί του είπα θέλω να μου κατεβάσεις και τι ρεζερβουάρ . Ήμουν μπροστά , σε εμένα είχε λίγο δουλειά και έβγαλε βρωμα

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1430
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 188 επισκέπτες