Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Honda Accord 03 116 hp (Lovato)

Δείξτε μας την εγκατάσταση υγραερίου στο αυτοκίνητο σας!

Re: Honda Accord 03 116 hp (Lovato)

Δημοσίευσηαπό meletis » Κυρ 02 Σεπ, 2018 11:53

manoliss έγραψε:μπραβο μελετη δοκιμασε το ελμ327 δεν εχει πανω απο 5 ευρα στο νετ οποτε το συνδεεις με αντροιντ και εισε μπομπα λογικα ο εγκεφαλος θα σου δωσει τις παραμετρους που ζητας να διαβασεις
Το έχω δοκιμάσει και δεν δούλεψε , για αυτό είπα να πάρω το MaxiScan Ms509
Αλλά δεν το έχει σε απόθεμα ή επίσημη σελιδα

Στάλθηκε από το KIICAA POWER μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1430
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Re: Honda Accord 03 116 hp (Lovato)

Δημοσίευσηαπό meletis » Τετ 26 Σεπ, 2018 17:53

Καλησπερα, περάστηκε ο αισθητήρας οξυγόνου. Άλλαξε συμπεριφορά όπως και το περίμενα.
Τώρα το δουλεύω βενζίνη για να καταγράψει ο εγκέφαλος βενζίνης φυσιολογικές τιμές.
Ήδη έχω κάνει 35χλμ , αύριο θα πάει για ρύθμιση στο υγραέριο και αλλαγή φίλτρων.
Έχει διανύσει με υγραέριο 115000χλμ συνολικά σε λιγότερο από 3 χρόνια.
Το αναφέρω καθώς σε προηγούμενη ανάρτηση που είχα πρόβλημα στη λειτουργία του υγραερίου το είχα αναφέρει.

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1430
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Re: Honda Accord 03 116 hp (Lovato)

Δημοσίευσηαπό savvas712 » Τρί 06 Νοέμ, 2018 17:21

meletis έγραψε:Αγοράστηκε ο αισθητήρας λάμδα 1ος της Bosch από εξωτερικό , ίδιος με αυτόν έχει.
Εννοώ οχι κόψε ραψε την πλεξούδα.
Μεγάλη διακύμανση τιμών.
Ψάχνω να αγοράσω και ενα διαγνωστικό , εχω εντοπίσει της MaxiScan MS509 , άλλα είναι μη διαθέσιμο απο την επίσημη σελίδα και θα το ψάξω αλλού αλλά μην δέν είναι γνήσιο.


Καλησπέρα Μελέτη όταν εβαλες τον αισθητήρα λάμδα της Bosch είδες μεγάλη διακύμανση τιμών με τον αισθητήρα λάμδα της Bosch γιατί με το μαμά αισθητήρα λάμδα που είχες στο Honda είχες χαμηλότερες τιμές στο trip computer Όσον αφορά την κατανάλωση και το ρωτώ αυτό γιατί και εμένα μου κάηκε ο αισθητήρας λ και πήρα έναν της Bosch
Τελευταία επεξεργασία από savvas712 και Τρί 06 Νοέμ, 2018 17:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Citroen C3 1100cc mod 2006 + Lovato EXR Smart with KP
Peugeot 206 XS 1400cc mod 2000
Άβαταρ μέλους
savvas712
 
Δημοσιευσεις: 71
Εγγραφή: Κυρ 11 Ιαν, 2015 00:54
Τοποθεσία: Αχαρναι

Re: Honda Accord 03 116 hp (Lovato)

Δημοσίευσηαπό meletis » Τρί 06 Νοέμ, 2018 17:26

savvas712 έγραψε:
meletis έγραψε:Αγοράστηκε ο αισθητήρας λάμδα 1ος της Bosch από εξωτερικό , ίδιος με αυτόν έχει.
Εννοώ οχι κόψε ραψε την πλεξούδα.
Μεγάλη διακύμανση τιμών.
Ψάχνω να αγοράσω και ενα διαγνωστικό , εχω εντοπίσει της MaxiScan MS509 , άλλα είναι μη διαθέσιμο απο την επίσημη σελίδα και θα το ψάξω αλλού αλλά μην δέν είναι γνήσιο.


Καλησπέρα Μελέτη όταν φόρεσες τον αισθητήρα λάμδα της Bosch είδες μεγάλη διακύμανση τιμών με τον αισθητήρα λάμδα της Bosch γιατί με το μαμά αισθητήρα λάμδα που είχες στο Honda είχες χαμηλότερες τιμές στο trip computer Όσον αφορά την κατανάλωση και το ρωτώ αυτό γιατί και εμένα μου κάηκε ο αισθητήρας λ και πήρα έναν της Bosch
Εννοώ μεγάλη διακύμανση τιμών αγοράς.
Υπολογιστή ταξιδίου δεν έχει εμένα το Accord.
Πλέον το αμάξι από κατανάλωση το φέρνει μια χαρα.
Ίδιο αμάξι έχεις;
Πριν είχα διαφορετικές τιμές γιατί κατά κύριο λόγο ήταν χαλασμένος ο αισθητήρας και όσο και να το ρυθμιζες δεν γινόταν δουλεια. Ο εγκέφαλος βενζίνης προσπαθούσε να διορθώσει.

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1430
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Re: Honda Accord 03 116 hp (Lovato)

Δημοσίευσηαπό savvas712 » Τρί 06 Νοέμ, 2018 17:31

meletis έγραψε:
savvas712 έγραψε:
meletis έγραψε:Αγοράστηκε ο αισθητήρας λάμδα 1ος της Bosch από εξωτερικό , ίδιος με αυτόν έχει.
Εννοώ οχι κόψε ραψε την πλεξούδα.
Μεγάλη διακύμανση τιμών.
Ψάχνω να αγοράσω και ενα διαγνωστικό , εχω εντοπίσει της MaxiScan MS509 , άλλα είναι μη διαθέσιμο απο την επίσημη σελίδα και θα το ψάξω αλλού αλλά μην δέν είναι γνήσιο.


Καλησπέρα Μελέτη όταν φόρεσες τον αισθητήρα λάμδα της Bosch είδες μεγάλη διακύμανση τιμών με τον αισθητήρα λάμδα της Bosch γιατί με το μαμά αισθητήρα λάμδα που είχες στο Honda είχες χαμηλότερες τιμές στο trip computer Όσον αφορά την κατανάλωση και το ρωτώ αυτό γιατί και εμένα μου κάηκε ο αισθητήρας λ και πήρα έναν της Bosch
Εννοώ μεγάλη διακύμανση τιμών αγοράς.
Υπολογιστή ταξιδίου δεν έχει εμένα το Accord.
Πλέον το αμάξι από κατανάλωση το φέρνει μια χαρα.
Ίδιο αμάξι έχεις;

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


γιατί εγώ να σου πω τι έπαθα μου χρεώσανε μεταχειρισμένο αισθητήρα λ των 2 μετα καταλυτη 90 ευρώ παρακαλώ και μετά αφού μου κάηκε ο πρώτος και τον έψαξα στα μεταχειρισμένα η τιμή του ήταν 20 ευρώ, και ψάχτηκα για καινουργιο της bosch έκανα αγορά από Γερμανία τον πήρα 45 ευρώ και δουλεύει λουλούδι Να σαι καλά Μελέτης Ευχαριστώ για τη διευκρίνιση
Citroen C3 1100cc mod 2006 + Lovato EXR Smart with KP
Peugeot 206 XS 1400cc mod 2000
Άβαταρ μέλους
savvas712
 
Δημοσιευσεις: 71
Εγγραφή: Κυρ 11 Ιαν, 2015 00:54
Τοποθεσία: Αχαρναι

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Showroom

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες