Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Εγκατάσταση lpg - Golf 4 1.6

Εγκατάσταση lpg - Golf 4 1.6

Δημοσίευσηαπό Akisxalk » Τρί 11 Σεπ, 2018 05:09

Γεια σας.καινουργος στο φόρουμ.εχω αποφασίσει να προβώ σε εγκατάσταση υγραερίου στο κάρο μου, γκολφ 4 1.6.η εγκατάσταση δε θα μου κοστίσει σχεδόν τίποτα καθώς ο μάστορας είναι πολύ φίλος.αυτο στο οποίο θα ήθελα τη βοήθεια σας είναι η επιλογή ενός καλού κ οικονομικού κιτ.απο μια πρώτη έρευνα σκέφτομαι για aeb η nigs μιας κ διάβασα καλές απόψεις εδώ μέσα.επισης αν κάποιος γνωρίζει κάποιον καλό έμπορο για αγορά του Κιτ καθώς και διαγνωστικού γιατί ο μάστορας έχει μόνο για wentgas.οπιαδηποτε άποψη για Κιτ δεκτή καθώς είμαι σχετικά ανίδεος.ευχαριστω
Akisxalk
 
Δημοσιευσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ, 2018 02:32

Re: Εγκατάσταση lpg

Δημοσίευσηαπό labros » Τρί 11 Σεπ, 2018 08:20

Akisxalk έγραψε:Γεια σας.καινουργος στο φόρουμ.εχω αποφασίσει να προβώ σε εγκατάσταση υγραερίου στο κάρο μου, γκολφ 4 1.6.η εγκατάσταση δε θα μου κοστίσει σχεδόν τίποτα καθώς ο μάστορας είναι πολύ φίλος.αυτο στο οποίο θα ήθελα τη βοήθεια σας είναι η επιλογή ενός καλού κ οικονομικού κιτ.απο μια πρώτη έρευνα σκέφτομαι για aeb η nigs μιας κ διάβασα καλές απόψεις εδώ μέσα.επισης αν κάποιος γνωρίζει κάποιον καλό έμπορο για αγορά του Κιτ καθώς και διαγνωστικού γιατί ο μάστορας έχει μόνο για wentgas.οπιαδηποτε άποψη για Κιτ δεκτή καθώς είμαι σχετικά ανίδεος.ευχαριστω


Αν ο μάστορας έχει μόνο το wentgas τότε πως θα σου τοποθετήσει κάποιο άλλο; Και πως θα ξέρει να το ρυθμίσει; Ο φίλος δεν είναι κριτήριο για την επιλογή εγκαταστάτη. Αλλιώς βάλε wentgas
chevrolet cruze 1.6 του 2010
BRC seq 32 με obd
4000 LPG
135000 σύνολο
labros
 
Δημοσιευσεις: 827
Εγγραφή: Δευτ 19 Μαρ, 2012 13:15

Re: Εγκατάσταση lpg

Δημοσίευσηαπό meletis » Τρί 11 Σεπ, 2018 13:08

Akisxalk έγραψε:Γεια σας.καινουργος στο φόρουμ.εχω αποφασίσει να προβώ σε εγκατάσταση υγραερίου στο κάρο μου, γκολφ 4 1.6.η εγκατάσταση δε θα μου κοστίσει σχεδόν τίποτα καθώς ο μάστορας είναι πολύ φίλος.αυτο στο οποίο θα ήθελα τη βοήθεια σας είναι η επιλογή ενός καλού κ οικονομικού κιτ.απο μια πρώτη έρευνα σκέφτομαι για aeb η nigs μιας κ διάβασα καλές απόψεις εδώ μέσα.επισης αν κάποιος γνωρίζει κάποιον καλό έμπορο για αγορά του Κιτ καθώς και διαγνωστικού γιατί ο μάστορας έχει μόνο για wentgas.οπιαδηποτε άποψη για Κιτ δεκτή καθώς είμαι σχετικά ανίδεος.ευχαριστω

Πρόσεξε γιατί η παροιμία λέει το φθηνο το πληρώνεις 2 φορες .
Ψάξε για κάποιο σύτημα που να έχει ανταλλακτικά και να μην έχει κλείσει η αντιπροσωπεία.
Πρίν την εγκατάσταση του υγραεριου να γίνει έλεγχος στα ρεύματα του οχήματος και ειδικα στόυς πολλαπλασιαστές.
Καλύτερα δές κάποιο aeb ή Europegas με μπέκ τύπου βενζίνης
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1430
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Re: Εγκατάσταση lpg

Δημοσίευσηαπό Akisxalk » Τρί 11 Σεπ, 2018 14:16

Ο εγκαταστατης έχει βάλει went,lovato κ brc σε περίπου 20 αυτοκίνητα χωρίς κανένα πρόβλημα.τις εγκαταστάσεις τις έκανε σε καταστήματα που εργαζόταν απλά έχει μόνο το went πρόγραμμα.οταν λέμε τύπου βενζίνης εννοούμε Μπέκ hana η baracuda?
Akisxalk
 
Δημοσιευσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ, 2018 02:32

Re: Εγκατάσταση lpg

Δημοσίευσηαπό Akisxalk » Τρί 11 Σεπ, 2018 15:30

Επίσης να προτιμήσω με obd η όχι?
Akisxalk
 
Δημοσιευσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ, 2018 02:32

Re: Εγκατάσταση lpg

Δημοσίευσηαπό labros » Τρί 11 Σεπ, 2018 18:17

Αφού τον εμπιστεύεσαι και γνωρίζει από άλλα συστήματα προχώρα το. Ναι μπεκ τύπου βενζίνης είναι τα hana και τα baracunta. Ναι να προτιμήσεις σύστημα με obd καθώς η διαφορά στην τιμή αγορά είναι μικρή.
chevrolet cruze 1.6 του 2010
BRC seq 32 με obd
4000 LPG
135000 σύνολο
labros
 
Δημοσιευσεις: 827
Εγγραφή: Δευτ 19 Μαρ, 2012 13:15

Re: Εγκατάσταση lpg

Δημοσίευσηαπό meletis » Τρί 11 Σεπ, 2018 19:46

Akisxalk έγραψε:Ο εγκαταστατης έχει βάλει went,lovato κ brc σε περίπου 20 αυτοκίνητα χωρίς κανένα πρόβλημα.τις εγκαταστάσεις τις έκανε σε καταστήματα που εργαζόταν απλά έχει μόνο το went πρόγραμμα.οταν λέμε τύπου βενζίνης εννοούμε Μπέκ hana η baracuda?

Όποιο και να βάλεις να σιγουρευτείς οτι υποστηρίζει το λογισμικό του κιτ τα μπέκ τυπου βενζίνης.
Είτε barracuda ή Hana να βάλεις το ίδιο είναι.
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1430
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Re: Εγκατάσταση lpg

Δημοσίευσηαπό Akisxalk » Τρί 11 Σεπ, 2018 19:54

Προσανατολίζονται για aeb mp48 obd, πνεύμονα tomasseto έως 130 ίππους κ Μπέκ hana.ποια hana ακριβώς ταιριάζουν δεν ξέρω,θα το δω.η μετατροπή αν πάνε όλα καλά θα γίνει τον άλλο μήνα.να βρω κ χρόνο για ψάξιμο αγοράς του Κιτ κ συνεννόησης με τον εγκαταστατη
Akisxalk
 
Δημοσιευσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ, 2018 02:32

Re: Εγκατάσταση lpg

Δημοσίευσηαπό meletis » Τετ 12 Σεπ, 2018 13:48

Akisxalk έγραψε:Προσανατολίζονται για aeb mp48 obd, πνεύμονα tomasseto έως 130 ίππους κ Μπέκ hana.ποια hana ακριβώς ταιριάζουν δεν ξέρω,θα το δω.η μετατροπή αν πάνε όλα καλά θα γίνει τον άλλο μήνα.να βρω κ χρόνο για ψάξιμο αγοράς του Κιτ κ συνεννόησης με τον εγκαταστατη
Τα Μπέκ πηγαίνουν αναλόγως τη ιπποδύναμη του κινητήρα, ρώτησε αυτόν που θα αναλάβει την εγκατάσταση

Στάλθηκε από το KIICAA POWER μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1430
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Re: Εγκατάσταση lpg

Δημοσίευσηαπό Akisxalk » Τετ 12 Σεπ, 2018 19:12

Κανέναν έμπορο για αγορά του Κιτ έχουμε?από εξωτερικό τη φοβάμαι λίγο τη δουλειά.κανεναν αξιόπιστο.στην αρχή κοίταζα έναν από Θεσσαλονίκη αλλά με αυτά που διάβασα εδώ μέσα....
Akisxalk
 
Δημοσιευσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ, 2018 02:32

Επόμενο

Επιστροφή στο Volkswagen

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες