Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

1.4 tsi Vialle LPDI, ταλαιπωρία!

Προβλήματα στην εκκίνηση; Διακοπές κατά τη λειτουργία; Σας γυρίζει σε βενζίνη; Safe Mode; Λαμπάκι μηχανής – κωδικοί βλάβης;

1.4 tsi Vialle LPDI, ταλαιπωρία!

Δημοσίευσηαπό aggelooos2000 » Τρί 25 Ιούλ, 2017 17:58

Καλησπερα σας, ολα ξεκινησαν αρχες Μαΐου οταν γέμισα αέριο σε καποιο αγνωστο βενζιναδικο. Μολις λοιπον γέμισα αρχισα να ακουω ηχους απο την αντλια του υγραεριου σαν κατι να σκαλωνε και να τη ζοριζε να γυρίσει. Στο τελος αν εβαζα μπροστά και ξεκινουσα γρήγορα εσβηνε κιολας. Επισκεψη λοιπον στον εγκαταστατη με εμενα να επιμενω πως ακουω την αντλία κάπως και αυτος να θελει να ριξει καθαριστικα και να αλλαξει κατι φιλτρακια. Με τα πολλα με πειθει και πληρωνω και 120 ευρω... Δουλεύει για λιγες μερες μεχρι που ξανακανει τα ιδια και το ξαναπαω. Το κραταει 2 μερες για να μου πει πως μαλλον παμε για αντλία με κοστος 500 ευρώ. Αποφασιζω να το αφησω οσο πάει. Μετα απο κανενα μηνα αρχιζςι να μη παιρνει μπροστά αλλα και να μη γυριζει και στη βενζίνη. Ξανα λοιπον τρεις μερες μεσα για να μου πει πως παμε για αντλια υψηλης, αφου οπως ειπε δοκιμασε μια αλλη αντλια και εστρωσε. Περναμε λοιπον καινουργια αντλια υψηλης που του πηγα εγω και μαντέψτε. ... Τζίφος. .. Αλλα 300 μέχρι μεχρι στιγμης. Πρεπει να αλλαχτει λεει και η αντλια του υγραεριου τελικά γιατι δε σηκωνςι πίεση και απο τη δεξαμενη ερχονται βρωμιες πολλες και κινδυνευει η καινουργια αντλια υψηλής. Εχει περάσει μια βδομαδα, απο Μάιο που ξεκινησε κοντευει να μπει Αύγουστος, δουλευει μονο βενζινη και ακομη περιμενω να μου πει τελικη τιμη για αντλια υγραεριου. Μακρια λοιπόν απο πατέντες, ακομη και με καλα συστήματα. Το δικο μου το πληρωσα 2500 και κοντευω να δωσω αλλα 1000. Και αυτα σε 70000 χλμ! Να σημειωσω πως παντα γεμιζα μς εξωτερικο φιλτρο
aggelooos2000
 
Δημοσιευσεις: 26
Εγγραφή: Τετ 26 Νοέμ, 2014 23:59

Re: 1.4 tsi Vialle LPDI, ταλαιπωρία!

Δημοσίευσηαπό papoys » Τρί 25 Ιούλ, 2017 21:00

Καλά αν του έριξε κάποιο καθαριστικό άλλαξε και φιλτράκι lpg και σου πήρε 120 ευρώ είναι πολύ μάγκας λέμε...Καράμαγκας.
Και τι αντλία υγραερίου είναι αυτή που θέλει 500 ευρώ.!!!!!!!!!!!!!!!!

Μήπως να βρεις ένα πραγματικό εγκαταστάτη να δει το αυτοκίνητο και όχι κάποιον που θέλει 120 ευρώ για λίγο καθαριστικό και ένα φιλτράκι και
500 να αλλάξει αντλία υγραερίου σαν να έχεις βενζινάδικο και όχι αυτοκίνητο;;;;
Τελευταία επεξεργασία από papoys και Τετ 26 Ιούλ, 2017 03:31, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: 1.4 tsi Vialle LPDI, ταλαιπωρία!

Δημοσίευσηαπό papoys » Τετ 26 Ιούλ, 2017 03:30

opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: 1.4 tsi Vialle LPDI, ταλαιπωρία!

Δημοσίευσηαπό meletis » Τετ 26 Ιούλ, 2017 22:17

Επικοινωνησε εαν θες με το QGas , να ρωτησεις.Νομιζω ασχολειται με το συστημα σου

Στάλθηκε από το HT7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1430
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22


Επιστροφή στο Αντιμετωπίζετε πρόβλημα;

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot] και 14 επισκέπτες





cron