Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

40 ευρω ελεγχος & πιστοποιητικο

Εμπειρίες και προβλήματα με ΚΤΕΟ; Νομοθεσία;

Re: 40 ευρω ελεγχος & πιστοποιητικο

Δημοσίευσηαπό angelvlachothana » Σάβ 18 Μαρ, 2017 22:45

σε ποιο κτεο εγινε αυτο?

Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
angelvlachothana
 
Δημοσιευσεις: 3
Εγγραφή: Παρ 10 Μαρ, 2017 18:10

Re: 40 ευρω ελεγχος & πιστοποιητικο

Δημοσίευσηαπό angelvlachothana » Σάβ 18 Μαρ, 2017 22:46

BARMPARIS έγραψε:40 ευρω μαζι με το πιστοποιητικο.

ΣΕ ποιο κτεο πηγες?

Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
angelvlachothana
 
Δημοσιευσεις: 3
Εγγραφή: Παρ 10 Μαρ, 2017 18:10

Re: 40 ευρω ελεγχος & πιστοποιητικο

Δημοσίευσηαπό tedd » Κυρ 19 Μαρ, 2017 00:29

Επίσης το πιστοποιητικό ισχυει για 1 εβδομαδα και μέσα σε αυτο το διαστημα θα πρέπει να περάσεις απο τον ελεγχο του ΚΤΕΟ. Αν περάσουν παραπανω ημερες θέλεις νέο πιστοποιητικό.

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Nissan Almera Mk II (N16) 1497cc
BRC Sequent 24
Εικόνα
tedd
 
Δημοσιευσεις: 588
Εγγραφή: Τρί 10 Μάιος, 2011 20:39

Re: 40 ευρω ελεγχος & πιστοποιητικο

Δημοσίευσηαπό sso » Κυρ 19 Μαρ, 2017 01:26

BARMPARIS έγραψε:40 ευρω μαζι με το πιστοποιητικο.

Μήπως δεν κατάλαβες καλά; Μήπως εννοούσαν 40€ μόνο για το Πιστοποιητικό και δεν το κατάλαβες; Ή το πέρασες ΚΤΕΟ και όντως πλήρωσες μόνο 40€ συνολικά; Πολύ κουφό ακούγεται!!!Αν θες πες σε ποιο ΚΤΕΟ έγινε αυτό να πάρουμε τηλ και να πάμε και εμείς.

Δυο αυτοκίνητα που πέρασα ΚΤΕΟ πριν από 1,5 χρόνο τό ένα και πριν από 20 μήνες το άλλο, το ένα με υγραέριο, το άλλο όχι, σε Ιδιωτικό ΚΤΕΟ πλήρωσα 55€ το κάθε αυτ/το (ΚΤΕΟ+Κάρτα Καυσαερίων).
Το Πιστοποιητικό για το Υγραέριο ξεχωριστά από τον εγκαταστάτη μου 30€.
Toyota Corolla 1.4 VVTI
Bigas
sso
 
Δημοσιευσεις: 330
Εγγραφή: Παρ 12 Αύγ, 2016 15:25

Re: 40 ευρω ελεγχος & πιστοποιητικο

Δημοσίευσηαπό BARMPARIS » Δευτ 20 Μαρ, 2017 19:19

Παιδια μην σας φενεται περιεργο και νομιζετε πως ειτε δεν καταλαβα καλα, ειτε εχει γινει λαθος. Το λεω ξεκαθαρα. Μεγαλα παιδια ειμαστε.
Ελεγχος ΚΤΕΟ και ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΟΛΑ ΜΑΖΙ 40 ευρω.
Επειδη δεν ειναι σωστο να κανουμε διαφημιση και να θιγουμε επαγγελματιες δημοσια, στειλτε μου μυνημα οποιος ενδιεφερετε να του πω ποιο ΚΤΕΟ ειναι αυτο που χρεωνει ΜΟΝΟ 40 ευρω.

Θα ανεβασω σε φωτογραφια την αποδειξη οταν παω για να υπαρχουν και τα τεκμηρια.
BARMPARIS
 
Δημοσιευσεις: 8
Εγγραφή: Δευτ 06 Μαρ, 2017 21:29

Re: 40 ευρω ελεγχος & πιστοποιητικο

Δημοσίευσηαπό BARMPARIS » Δευτ 20 Μαρ, 2017 19:30

Ο ανταγωνισμος παιδια ειναι παντα προς οφελος του καταναλωτη. Σε ολες τις δραστηριοτητες. Παρτε για παραδειγμα την ΔΕΗ. Απο την στιγμη που ολοι πλεον αλλαζουν παροχους και πανε σε αλλες εταιρειες, θυμηθηκαν οι απατεωνες της ΔΕΗ να επιβραβευσουν τους συνεπεις τους πελατες με μεγαλες εκπτωσεις. Στην κινητη και σταθερη τηλεφωνια αλλο παραδειγμα. Ληγει το συμβολαιο σου και αν πας σε αλλη εταιρεια και κανεις αιτηση φορητοτητας σε παιρνει η εταιρεια που ειχες και σου κανει μεγαλη εκπτωση για να μην σε χασει απο πελατη. Ποσα αλλα παραδειγματα μπορω να σκεφτω και να σας στειλω;
Αμετρητα.
Μια αλλη δραστηριοτητα ειναι και οι επιχειρησεις ΚΤΕΟ που φυτρωνουν σαν τα μανιταρια.
Απο την στιγμη μαλιστα που η εγκατασταση συστηματων υγραεριου στην χωρα μας ανθει, εχουν συναφθει συμφωνιες εγκαταστατων υγραεριου και εταιρειων ΚΤΕΟ για να βγουν και οι 2 κερδισμενοι.
Και ο εγκαταστατης υγραεριου παιρνει το δεκαευρο απο το πιστοποιητικο και η εταιρεια ΚΤΕΟ παιρνει το τριανταευρο του ελεγχου που κανει.
Και σε οποιους δεν γνωριζουν ή δεν εχουν ακουστα για αυτες τις χαμηλες χρεωσεις οι εταιρειες ΚΤΕΟ κανουν τους κινεζους και χρεωνουν τον κοσμο 50% το λιγοτερο παραπανω και εχουν υπερκερδος.
BARMPARIS
 
Δημοσιευσεις: 8
Εγγραφή: Δευτ 06 Μαρ, 2017 21:29

Re: 40 ευρω ελεγχος & πιστοποιητικο

Δημοσίευσηαπό sso » Δευτ 20 Μαρ, 2017 21:45

BARMPARIS έγραψε:Παιδια μην σας φενεται περιεργο και νομιζετε πως ειτε δεν καταλαβα καλα, ειτε εχει γινει λαθος. Το λεω ξεκαθαρα. Μεγαλα παιδια ειμαστε.
Ελεγχος ΚΤΕΟ και ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΟΛΑ ΜΑΖΙ 40 ευρω.
Επειδη δεν ειναι σωστο να κανουμε διαφημιση και να θιγουμε επαγγελματιες δημοσια, στειλτε μου μυνημα οποιος ενδιεφερετε να του πω ποιο ΚΤΕΟ ειναι αυτο που χρεωνει ΜΟΝΟ 40 ευρω.

Θα ανεβασω σε φωτογραφια την αποδειξη οταν παω για να υπαρχουν και τα τεκμηρια.

Δεν έχω κανέναν λόγο να αμφισβητήσω αυτά που λες. Απλά μου φάνηκε πολύ παράξενο και γι αυτό ρώτησα μήπως έχει γίνει κάποια παρανόηση! :D
Toyota Corolla 1.4 VVTI
Bigas
sso
 
Δημοσιευσεις: 330
Εγγραφή: Παρ 12 Αύγ, 2016 15:25

Re: 40 ευρω ελεγχος & πιστοποιητικο

Δημοσίευσηαπό kesanis » Κυρ 23 Ιούλ, 2017 23:10

Καλησπέρα.
Σε ΚΑΘΕ έλεγχο ΚΤΕΟ, δηλαδή κάθε δύο χρόνια, θα πρέπει να πηγαίνουμε ΝΕΟ χαρτί από τον εγκαταστάτη?
Πήγα χαρτι στο πρώτο ΚΤΕΟ, δύο χρόνια μετά την εγκατάσταση και τώρα πρέπει ένα ξαναπερασω. Πρέπει να ξαναπαω χαρτί?

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
kesanis
 
Δημοσιευσεις: 6
Εγγραφή: Δευτ 05 Ιαν, 2015 14:01

Re: 40 ευρω ελεγχος & πιστοποιητικο

Δημοσίευσηαπό sakisbm » Κυρ 23 Ιούλ, 2017 23:41

kesanis έγραψε:Καλησπέρα.
Σε ΚΑΘΕ έλεγχο ΚΤΕΟ, δηλαδή κάθε δύο χρόνια, θα πρέπει να πηγαίνουμε ΝΕΟ χαρτί από τον εγκαταστάτη?
Πήγα χαρτι στο πρώτο ΚΤΕΟ, δύο χρόνια μετά την εγκατάσταση και τώρα πρέπει ένα ξαναπερασω. Πρέπει να ξαναπαω χαρτί?

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ναι πρέπει κάθε φορά

Στάλθηκε από το E5533 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Οι 4 ρόδες ταξιδεύουν το κορμί, οι 2 την ΨΥΧΗ!
Άβαταρ μέλους
sakisbm
 
Δημοσιευσεις: 56
Εγγραφή: Κυρ 23 Αύγ, 2015 19:57

Re: 40 ευρω ελεγχος & πιστοποιητικο

Δημοσίευσηαπό vdgle » Πέμ 27 Ιούλ, 2017 16:06

Και εγώ 40 πλήρωσα πρίν δύο μήνες.
Βέβαια να σημειώσω πως ο εγκατάστασης μου δεν χρεώνει το έντυπο και είχα επιπλέον 5 ευρώ έκπτωση από φίλο που έχει συνεργειο και διατηρεί καρτέλα συνεργάτη με το ιδιωτικό ΚΤΕΟ ( η έκπτωση είναι 5€ συνεπώς από 45 πλήρωσα 40)
vdgle
 
Δημοσιευσεις: 72
Εγγραφή: Σάβ 11 Ιουν, 2016 11:09

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Θέματα ΚΤΕΟ

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 32 επισκέπτες