Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

fuelGR Καύσιμα, Τιμές, Πρατήρια

fuelGR Καύσιμα, Τιμές, Πρατήρια

Δημοσίευσηαπό jimdem » Κυρ 10 Ιούλ, 2016 20:11

Καλησπέρα σε όλους.

Είμαι φοιτητής στο τμήμα Μηχανικών Πληροφορικής του ΤΕΙ Θεσσαλίας και δημοσίευσα την εφαρμογή fuelGR στο Google Play Store (δωρεάν). Είναι εφαρμογή για προβολή τιμών καυσίμων σε όλη την Ελλάδα. Διαθέτει επίσης ενημερωμένες τιμές και για Υγρεαέριο!

Έχει μοναδικά χαρακτηριστικά για το είδος της όπως δρομολόγηση προς πρατήριο, εμφάνιση εικόνων streetview, αγαπημένα πρατήρια, τιμοκατάλογος πρατηρίου κ.α

Αν θέλετε να της ρίξετε μια ματιά βρίσκεται στο Play Store εδώ https://play.google.com/store/apps/deta ... dem.fuelgr

Περισσότερες πληροφορίες για το εγχείρημα fuelgr με επιπλέον εφαρμογές για Windows 10, Windows Phone και Web στο http://www.fuelgr.gr και http://www.facebook.com/fuelgr

Θα χαρώ να ακούσω τη γνώμη σας :D
Άβαταρ μέλους
jimdem
 
Δημοσιευσεις: 55
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιούλ, 2016 20:07

Re: fuelGR Καύσιμα, Τιμές, Πρατήρια

Δημοσίευσηαπό viallesi » Κυρ 10 Ιούλ, 2016 22:02

Μπράβο φίλε μου. Θα την τιμουσα αλλα δεν έχω Android κινητό. Έχεις κάποιο πλάνο να την μεταφέρεις και σε iphone?
viallesi
 
Δημοσιευσεις: 452
Εγγραφή: Τετ 04 Μαρ, 2015 11:32

Re: fuelGR Καύσιμα, Τιμές, Πρατήρια

Δημοσίευσηαπό anton » Κυρ 10 Ιούλ, 2016 22:57

ειναι πολυ καλο το βαζω οταν κανω εκδρομη να γραφει μονο πρατηρια με υγραεριο και μου δειχνει τιμες αποσταση μεσω google maps
συστημα Vialle LiquidSi χωρις πνευμονα, υγρος ψεκασμος LPG και μικροψεκασμοι βενζινης
Άβαταρ μέλους
anton
 
Δημοσιευσεις: 150
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 19:05

Re: fuelGR Καύσιμα, Τιμές, Πρατήρια

Δημοσίευσηαπό drspiros » Δευτ 11 Ιούλ, 2016 00:12

Τη χρησιμοποιώ καιρό και έχω να πω τα καλύτερα! Μπράβο φίλε!
(μία μικρή ένσταση μόνο, όταν θέλω να κάνω χειροκίνητο ζουμ σε μια συγκεκριμένη διαδρομή, κι εκεί δεν υπάρχει βενζινάδικο, το πρόγραμμα με πάει μόνο του σε ένα κοντινό σημείο που μπορεί να απέχει και 20 χλμ. από τη διαδρομή μου. Θα προτιμούσα να κατευθύνω εγώ το χάρτη κατά μήκος της επιθυμητής διαδρομής. Αλλά αυτό είναι απλώς μια παρατήρηση προσωπική που ουδόλως μειώνει την αξία μιας τέτοιας προσπάθειας. Μπράβο, είπα;)
Ford Focus CC 1.6
EuropeGas EG Avance 32
drspiros
 
Δημοσιευσεις: 201
Εγγραφή: Σάβ 10 Αύγ, 2013 23:49

Re: fuelGR Καύσιμα, Τιμές, Πρατήρια

Δημοσίευσηαπό jimdem » Δευτ 11 Ιούλ, 2016 15:26

viallesi έγραψε:Μπράβο φίλε μου. Θα την τιμουσα αλλα δεν έχω Android κινητό. Έχεις κάποιο πλάνο να την μεταφέρεις και σε iphone?


Ευχαριστώ! Για iOS ακόμη δεν υπάρχει πλάνο όμως μέχρι να γίνει η εφαρμογή μπορείς να μπαίνεις με safari στο http://www.fuelgr.gr/web και να κάνεις τη δουλειά σου ;)

drspiros έγραψε:Τη χρησιμοποιώ καιρό και έχω να πω τα καλύτερα! Μπράβο φίλε!
(μία μικρή ένσταση μόνο, όταν θέλω να κάνω χειροκίνητο ζουμ σε μια συγκεκριμένη διαδρομή, κι εκεί δεν υπάρχει βενζινάδικο, το πρόγραμμα με πάει μόνο του σε ένα κοντινό σημείο που μπορεί να απέχει και 20 χλμ. από τη διαδρομή μου. Θα προτιμούσα να κατευθύνω εγώ το χάρτη κατά μήκος της επιθυμητής διαδρομής. Αλλά αυτό είναι απλώς μια παρατήρηση προσωπική που ουδόλως μειώνει την αξία μιας τέτοιας προσπάθειας. Μπράβο, είπα;)


Σε ευχαριστώ πολύ! Πολύ σωστή η παρατήρησή σου όμως την είχα προβλέψει και ήδη υπάρχει λύση στην εφαρμογή :)

Θα πας στις ρυθμίσεις και θα απενεργοποιήσεις το αυτόματο zoom. Έτσι κάθε φορά που θα μετακινείσαι ναι μεν θα φορτώνει πρατήρια όμως δεν θα σου χαλάει το ζουμ και δεν θα σε μεταφέρει σε άλλο σημείο. Τέλος αν θες να έχεις τον απόλυτο έλεγχο μπορείς να απενεργοποιήσεις και την αυτόματη λήψη οπότε έτσι θα πας όπου θες θα κάνεις όσο ζουμ θες και όταν θες να εμφανιστούν πρατήρια, θα πατάς παρατεταμένα στον χάρτη και θα επιλέγεις "Λήψη για αυτό το σημείο"

Ελπίζω να βοήθησα :)
Άβαταρ μέλους
jimdem
 
Δημοσιευσεις: 55
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιούλ, 2016 20:07

Re: fuelGR Καύσιμα, Τιμές, Πρατήρια

Δημοσίευσηαπό vdgle » Τρί 12 Ιούλ, 2016 00:23

Πολύ καλή εφαρμογή.
Την χρησιμοποιώ περίπου ένα μηνα
vdgle
 
Δημοσιευσεις: 72
Εγγραφή: Σάβ 11 Ιουν, 2016 11:09

Re: fuelGR Καύσιμα, Τιμές, Πρατήρια

Δημοσίευσηαπό giannis22 » Τρί 12 Ιούλ, 2016 09:56

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
giannis22
 
Δημοσιευσεις: 31
Εγγραφή: Τετ 23 Δεκ, 2015 13:19

Re: fuelGR Καύσιμα, Τιμές, Πρατήρια

Δημοσίευσηαπό jimdem » Δευτ 07 Αύγ, 2017 20:42

Στη δημοσιότητα δόθηκε η έκδοση 2.0 της δημοφιλούς εφαρμογής fuelGR για Android. Η πληρέστερη, ακριβέστερη και πιο εύχρηστη εφαρμογή ελέγχου τιμών καυσίμων και πρατηρίων στην Ελλάδα, εμπλουτίστηκε με νέες χρήσιμες λειτουργίες. Οι κυριότερες προσθήκες είναι:

· Αξιολόγηση πρατηρίων με βάση την ποιότητα καυσίμου, την εξυπηρέτηση και την εγκατάσταση του πρατηρίου.
· Εμφάνιση τιμών Φυσικού Αερίου, η μοναδική πλατφόρμα στην Ελλάδα που υποστηρίζει αυτό το καύσιμο!
· Προσθήκη νέων εταιριών όπως VALIN, WIN και FISIKON.
· Ριζική ανανέωση της εφαρμογής με νέα μενού, εικόνες υψηλής ανάλυσης και ευανάγνωστα κείμενα, πλήρης υποστήριξη των νεότερων APIs, σελίδες βοήθειας και επίλυση αποριών μέσω της ενότητας «Συχνές Ερωτήσεις».
· Προσθήκη «Προεπιλεγμένης Τοποθεσίας» για εύκολη μετάβαση στην αγαπημένη τοποθεσία σας ακόμα και χωρίς GPS.

Εικόνα

Εάν έχετε ήδη την εφαρμογή, ελέγξτε τις ενημερώσεις εφαρμογών σας ώστε να κατεβάσετε τη νέα έκδοση, ειδάλλως, μπορείτε να την αποκτήσετε δωρεάν στο Google PlayStore. Μην ξεχάσετε να αξιολογήσετε την εφαρμογή! Στη διάθεσή σας για οποιεσδήποτε απορίες-προτάσεις.
Άβαταρ μέλους
jimdem
 
Δημοσιευσεις: 55
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιούλ, 2016 20:07

Re: fuelGR Καύσιμα, Τιμές, Πρατήρια

Δημοσίευσηαπό mauros200aris » Τρί 22 Αύγ, 2017 21:48

Εφαρμογή για windows phone θα βγει;
Mercedes C200 coupe, model 2005, 1.8, 163hp
104000 χλμ και συνεχίζουμε...
222000 χλμ συνολικά
mauros200aris
 
Δημοσιευσεις: 63
Εγγραφή: Σάβ 10 Ιαν, 2015 23:23

Re: fuelGR Καύσιμα, Τιμές, Πρατήρια

Δημοσίευσηαπό jimdem » Πέμ 07 Σεπ, 2017 21:18

mauros200aris έγραψε:Εφαρμογή για windows phone θα βγει;

Υπάρχει ήδη, αναζητήστε την στο Marketplace :)
Άβαταρ μέλους
jimdem
 
Δημοσιευσεις: 55
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιούλ, 2016 20:07

Επόμενο

Επιστροφή στο Συζήτηση γενικού περιεχομένου – Εκφραστείτε ελεύθερα

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 33 επισκέπτες