Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Ρύθμιση BRC plug n drive σε open loop

Δείτε πώς διαμορφώνονται οι τάσεις στην κοινότητα της υγραεριοκίνησης

Ρύθμιση BRC plug n drive σε open loop

Δημοσίευσηαπό billtsouk » Δευτ 10 Δεκ, 2018 22:03

Καλησπερα και παλι σε ολη την παρεα. Μετα απο την λυση του πρόβληματος την πρωινής εκκίνησης μολις αρχισαν τα
κρυα παρατηρώ μεγαλη αλλαγη στα fuel trims με καυση υγραεριου συγκεκριμένα το long ειναι +14%. Εχω ασχοληθεί πολυ με το πως ρυθμίζετε το συγκεκριμένο συστημα και εχω καταβει τα πάντα εκτος απο το σημειο του open loop. Μπορει καποιος να μου εξηγήσει τι πρεπει να κανω ακριβώς εκεί ? Ενδεικτικα παραθέτω και μια φωτογραφία... Να σημειώσω οτι δεν ειμαι άσχετος επι του
θεματος εχω τελειώσει μηχανολόγος μηχανικος και ασχολήθηκα με το αεριο και τις ιδιότητες του..... Αν ξερει καποιος υπεύθυνα τι ισχύει με τις καμπυλες στο open loop αν θελει ας βοηθήσει γτ πρεπει να κανω 80km για να παω να το ρυθμίσει θεσσαλονικη αυτος που το ρυθμισε και την προηγουμενη φορά.
Ευχαριστω.
https://drive.google.com/file/d/130aqqg ... p=drivesdk
billtsouk
 
Δημοσιευσεις: 13
Εγγραφή: Παρ 04 Μάιος, 2018 23:00

Re: ΡΥΘΜΙΣΗ BRC PLUG N DRIVE ΣΕ OPEN LOOP

Δημοσίευσηαπό psilos33 » Παρ 01 Φεβ, 2019 17:35

Δεν ξέρω αν εχει νόημα να απαντήσω μετα απο τόσες μέρες,αλλα σε open loop δεν νομίζω οτι ρυθμίζεις κατι..πατάς πάνω στους χάρτες close loop για να είναι σωστά ρυθμισμένο και ετσι οπως τα λες ειναι φτωχο το μειγμα. Για τελεια ρυθμιση σε open loop χρειαζεται wideband αισθητηρας που τα απλα αυτοκινητα δεν εχουν
psilos33
 
Δημοσιευσεις: 47
Εγγραφή: Παρ 19 Ιαν, 2018 23:52

Re: ΡΥΘΜΙΣΗ BRC PLUG N DRIVE ΣΕ OPEN LOOP

Δημοσίευσηαπό tripas » Παρ 01 Φεβ, 2019 19:59

Καλώδιο απο που προμηθεθτκες?

Sent from my SM-G388F using Tapatalk
Citroen C4 sedan 1.6 TU5JP4-NFU 2008 , BRC P&D MY10 + LPG7
Άβαταρ μέλους
tripas
 
Δημοσιευσεις: 605
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ, 2014 14:10


Επιστροφή στο Ψηφοφορίες

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες