Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Hxoς απ την δεξαμενη

Προβλήματα στην εκκίνηση; Διακοπές κατά τη λειτουργία; Σας γυρίζει σε βενζίνη; Safe Mode; Λαμπάκι μηχανής – κωδικοί βλάβης;

Hxoς απ την δεξαμενη

Δημοσίευσηαπό spirosf » Παρ 23 Νοέμ, 2018 13:26

Καλημερα
θα ηθελα να ρωτησω το εξης..πηρα το xtrail σε καλη κατασταση και με ενα -οπως εμαθα- καλο συστημα υγραεριου το atiker και με προσθηκη ακριβων εξαρτηματων για να δουλευει καλα ειδικα για υγραεριο ..Πηγα σ ενα εξουσιοδοτημενο και καλο συνεργειο -και για αεριο- στην γειτονια μου στα Γλυκα Νερα.Εκαναν καποιες ρυθμισεις στ αεριο και ρυθμισαν και το ρελαντι στις 650 -700 στροφες (ηταν στις 930 960) ..η ρυθμιση εγινε με το συστημα της NIssan -ξερετε το κιτ που βρισκει ολα τα στοιχεια απο το πλαισιο το ιχ.
Ολα καλα και η καταναλωση επεσε.Πλην ομως παρατηρω -οχι οπως πριν -το μεταλικο θορυβο να μενει απ την δεξαμενη και να ρεταρει οταν βρισκομαι σε ακινησια..χθες ειδα και την εξατμηση να ακουγεται ετσι με ..κενα .Επισης συμπληρωσα και παραφλου και βλεπω υπαρχει ενα θεμα και κει ..Μου ειπαν οτι ειναι δυνατον να σχετιζεται με το αεριο (θα σας γελασω ομως με τι ακριβως γιατι δεν καταλαβα πολυ καλα ..κατι με εξαγωγη ..σωληνακια..)Σε γενικες γραμμες τ αυτοκινητο το ειχε ενας οικογενειαρχης και πολυ καλοσυντηριμενο απο καθε αποψη..ομως εχω αγχος μ οσα ακουω και οσα βλεπω..Θελω να οδηγω χωρις αγχος και χωρις φοβο γιατι και γω εχω οικογενεια και δεν θελω να ψαχνομαι στους δρομους...αν και για μενα τ οτι αυτη την στιγμη ρωταω το θεωρω αποτυχημενη αγορα.... στην Αγγλια το ιδιο αυτοκινητο του 2001 σκυλι 30.000 μιλια τιποτα αυτο συνεχως ψαξε και ψαξε..Περιμενω τις συμβουλες σας και πολλα συχαρητηρια για το forum .
spirosf
 
Δημοσιευσεις: 2
Εγγραφή: Παρ 23 Νοέμ, 2018 09:47

Re: Hxoς απ την δεξαμενη

Δημοσίευσηαπό spirosf » Παρ 23 Νοέμ, 2018 13:31

Νομιζω οτι σε σας εκανε -ο κυριος που το ειχε πριν-σερβις παρ οτι το ειχε βαλει αλλου...μου εχει πει τα καλυτερα και μαλιστα να συνεχισω να κανω σερβις σε σας.
spirosf
 
Δημοσιευσεις: 2
Εγγραφή: Παρ 23 Νοέμ, 2018 09:47

Re: Hxoς απ την δεξαμενη

Δημοσίευσηαπό stayros68 » Τετ 23 Ιαν, 2019 00:16

το ειχα παθει και γω αυτο καποτε. δε καταλαβα ποτε τι ηταν.
stayros68
 
Δημοσιευσεις: 8
Εγγραφή: Δευτ 26 Νοέμ, 2018 16:49


Επιστροφή στο Αντιμετωπίζετε πρόβλημα;

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 77 επισκέπτες





cron