Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Stag Vs lovato

Ξέρουμε ότι σας αρέσουν - τις μαζέψαμε όλες μαζί λοιπόν!

Re: Stag Vs lovato

Δημοσίευσηαπό meletis » Πέμ 16 Ιούλ, 2020 20:40

antonis132 έγραψε:θα δωσω την ψηφο μου στη lovato επειδη εχει πλεονεκτημα τα μπεκ kp
Καλό σύστημα το Λοβατο , είχα και εγώ . Αλλά εγώ θεωρώ μειονέκτημα ότι πρέπει να βάλεις ξανά τα δικά του μπεκ.
Δεν ξέρω εάν το έχεις δει δεν έχει μπεκ - προφιλ ξεκάθαρα για άλλα μπεκ . Εάν θυμάμαι σωστά είχε κ,j,e


Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1432
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Re: Stag Vs lovato

Δημοσίευσηαπό Jimmys77 » Πέμ 16 Ιούλ, 2020 22:49

Τελικά έγινε εγκατάσταση Stag q box basic με μπεκ τύπου βενζίνης τα παλμικα. Προς το παρόν καλή φαινεται η εγκατάσταση (τελικά στην Θεσσαλονίκη)και καλά πάει στον δρόμο, έχει ένα τρέμουλο λέει στο ρελαντί και στα δύο καύσιμα το οποίο εγώ δεν το καταλαβαίνω έντονο.Στα 1500χλμ στην ρύθμιση θα έχω αλλάξει μπουζί και βλέπουμε.
Jimmys77
 
Δημοσιευσεις: 4
Εγγραφή: Δευτ 13 Ιούλ, 2020 11:11

Re: Stag Vs lovato

Δημοσίευσηαπό antonis132 » Παρ 17 Ιούλ, 2020 09:42

μελετη μην κοιτας τη λιστα με μπεκ ειναι εμπορικο παιχνιδι, απλα αυτη η λιστα που δινει αφορα μπεκ με ωμικη αντισταση 3ohm, 2ohm
σε αλλη μαρκα εγκεφαλου ειχε τεραστια λιστα με μπεκ, χαλασαν τα αρχικα μπεκ υγραεριου και επρεπε να αντικατασταθουν ετσι ο ιδιοκτητης επελεξε αλλη μαρκα τα zavoli panjet επειδη ηταν αθορυβα και δεν χρειαζονταν ρυθμιση, ειχαν ωμικη αντισταση 3ohm, στο προφιλ των μπεκ δεν ειχε τη συγκεκριμενη επιλογη μπεκ, εψαξα και βρηκα 2 επιλογες στα 3ohm και με τις 2 επιλογες το αυτοκινητο σκορτζαριζε στο αφημα γκαζιου πολυ ψαξιμο, πολυ ρυθμιση, τιποτα, το τελικως εβαλα επιλογη μπεκ τα μπεκ της μαρκας του εγκεφαλου και ας ηταν ολα στα 2ohm επειτα το αυτοκινητο βελουδο μονο ρυθμιση τα μειγματα
το συμπερασμα σου οταν υπαρχουν επιλογες για αλλα μπεκ.... :geek:
antonis132
 
Δημοσιευσεις: 437
Εγγραφή: Δευτ 19 Μαρ, 2012 14:34

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Συγκρίσεις συστημάτων

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες