Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Τελική απόφαση.BRC REC.24 - PLUG & DRIVE - ZAVOLI BORA

Ξέρουμε ότι σας αρέσουν - τις μαζέψαμε όλες μαζί λοιπόν!

Τελική απόφαση.BRC REC.24 - PLUG & DRIVE - ZAVOLI BORA

Δημοσίευσηαπό Rizosgr » Κυρ 09 Φεβ, 2014 02:35

Γεια σας.
Με λένε Ρίζο και είμαι από Λάρισα. Έχω ένα Ford Fiesta 1.4 82Ηρ από αρχές το 2008 με 56.000χλμ. Σκέφτομαι να βάλω υγραέριο αλλά δεν ξέρω τι να βάλω και τι φρούτο μάστορα θα πετύχω. Είμαι ανάμεσα από 3 κιτ(4 άμα έβρισκα Prins ). BRC περνάνε 4 άτομα , Zavoli 2 και Prins καπούτ. Το Brc 24 είναι το φθηνότερο, το P&D και τo Zavoli bora έχουν διαφορά 40ευρω(το Zavoli δίνει +44.000χλμ. εγγύηση στον κινητήρα). Το χρησιμοποιώ για την δουλεία μου, θέλω ένα αξιόπιστο κιτ και μάστορα. Το πρόβλημα μου είναι ότι πρέπει να το τοποθετήσω αυτήν την εβδομάδα που είμαι χαλαρός. Θα μπορούσαμε να μου πείτε:
-Ένα αξιόπιστο συνεργείο.
-Διαφορές μεταξύ τα 4 συστήματα (συν και πλην).
-Ισχύει ότι κυκλοφορούν BRC μαϊμού;
-Υπάρχει Prins στην Λάρισα;
-Το Zavoli bora panjet είναι τύπου μπέκ ή ηλεκτροβαλβίδας;
-Ναι ή όχι λαδόξυδα (λόγο ford);
:clap: ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΑΣ. :clap:
:D Ευχαριστώ. :D
Rizosgr
 
Δημοσιευσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ 08 Φεβ, 2014 11:40

Re: Τελική απόφαση.BRC REC.24 - PLUG & DRIVE - ZAVOLI BORA

Δημοσίευσηαπό Qgas » Κυρ 09 Φεβ, 2014 15:31

Τι αμάξι ; Λάρισα δεν εχει prins δυστυχώς σε εμάς έρχονται αρκετοι απο ΛΑΡ ΤΡΙΚ ΚΑΡ ..

Τα μπεκ της ζαβολι δεν ειναι injection πάντως εινσι κατι ανάμεσα σαν τα horizon. Κατι μου λέει κιτ και οι εγκέφαλοι δεν εινσι πια ΑΕΒ .. Προς Πολωνία μεριά δείχνουν .
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Τελική απόφαση.BRC REC.24 - PLUG & DRIVE - ZAVOLI BORA

Δημοσίευσηαπό Rizosgr » Κυρ 09 Φεβ, 2014 16:12

Καλησπέρα σας. Τι μάρκα αυτοκίνητο το γράφω στην αρχή :thumbup: . Το πλησιέστερο Prins που είναι; Επίσης μπορεί κάποιος άλλος να το εγκαταστήσει το συγκεκριμένο κιτ εδώ στην Λάρισα; Ακούω καλές κριτικές και λίγες βλάβες.
Ευχαριστώ.
Rizosgr
 
Δημοσιευσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ 08 Φεβ, 2014 11:40

Re: Τελική απόφαση.BRC REC.24 - PLUG & DRIVE - ZAVOLI BORA

Δημοσίευσηαπό Qgas » Κυρ 09 Φεβ, 2014 16:38

Rizosgr έγραψε:Καλησπέρα σας. Τι μάρκα αυτοκίνητο το γράφω στην αρχή :thumbup: . Το πλησιέστερο Prins που είναι; Επίσης μπορεί κάποιος άλλος να το εγκαταστήσει το συγκεκριμένο κιτ εδώ στην Λάρισα; Ακούω καλές κριτικές και λίγες βλάβες.
Ευχαριστώ.



Σορρυ τωρα το είδα .. Δυστυχώς όχι Αθηνα Γιαννενα Θεσσαλονίκη τα πλησιέστερα
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Τελική απόφαση.BRC REC.24 - PLUG & DRIVE - ZAVOLI BORA

Δημοσίευσηαπό LPGas » Δευτ 10 Φεβ, 2014 10:22

Rizosgr έγραψε:Γεια σας.
Με λένε Ρίζο και είμαι από Λάρισα. Έχω ένα Ford Fiesta 1.4 82Ηρ από αρχές το 2008 με 56.000χλμ. Σκέφτομαι να βάλω υγραέριο αλλά δεν ξέρω τι να βάλω και τι φρούτο μάστορα θα πετύχω. Είμαι ανάμεσα από 3 κιτ(4 άμα έβρισκα Prins ). BRC περνάνε 4 άτομα , Zavoli 2 και Prins καπούτ. Το Brc 24 είναι το φθηνότερο, το P&D και τo Zavoli bora έχουν διαφορά 40ευρω(το Zavoli δίνει +44.000χλμ. εγγύηση στον κινητήρα). Το χρησιμοποιώ για την δουλεία μου, θέλω ένα αξιόπιστο κιτ και μάστορα. Το πρόβλημα μου είναι ότι πρέπει να το τοποθετήσω αυτήν την εβδομάδα που είμαι χαλαρός. Θα μπορούσαμε να μου πείτε:
-Ένα αξιόπιστο συνεργείο.
-Διαφορές μεταξύ τα 4 συστήματα (συν και πλην).
-Ισχύει ότι κυκλοφορούν BRC μαϊμού;
-Υπάρχει Prins στην Λάρισα;
-Το Zavoli bora panjet είναι τύπου μπέκ ή ηλεκτροβαλβίδας;
-Ναι ή όχι λαδόξυδα (λόγο ford);
:clap: ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΑΣ. :clap:
:D Ευχαριστώ. :D


Το Zavoli είναι μια μέσης κατηγορία σύστημα δεν συγκρίνεται με το BRC, ούτε σε λειτουργία ούτε σε αξιοπιστία σε βάθος χρόνου. Το σημαντικότερο βέβαια είναι ο Μάστορας και οι ρυθμίσεις που θα κάνει.
LPGas - BRC Gas Service
210-4100025
lpgas.gr
υγραεριοκινηση
Άβαταρ μέλους
LPGas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 1281
Εγγραφή: Δευτ 09 Μάιος, 2011 15:53
Τοποθεσία: Φωκαίας 4 - Πειραιάς - 2104100025

Re: Τελική απόφαση.BRC REC.24 - PLUG & DRIVE - ZAVOLI BORA

Δημοσίευσηαπό Rizosgr » Δευτ 10 Φεβ, 2014 18:43

Καλησπέρα Κύριε Χρήστο. Μετά από πάρα πολλές σελίδες που έχω διαβάσει στο forum, σας εκτιμώ και σας σέβομαι. Σας ευχαριστώ εσάς, τον Κύριο prins (συγνώμη που σας ονομάζω έτσι) και τα άλλα παιδιά που μας βοηθάτε με της γνώσεις σας.
Προσπάθησα σήμερα το πρωί να επικοινωνήσω μαζί σας αλλά ήσασταν εκτός.
Ευχαριστώ όμως τον υπάλληλο που με εξυπηρέτησε απαντώντας σε όλες της απορίες μου, ενώ τον είχα ενημερώση εξαρχής ότι ήμουν από Λάρισα και είχα μόνο μερικές ερωτήσεις. :clap:
Δεν ξέρω άμα έκανα καλά που έκλεισα ραντεβού για αύριο το Brc plug & drive, ενώ όλοι για το αυτοκίνητο μου (ford fiesta 1.4 82Hp duratek) ότι μπορούσε άνετα να το καλύψει το Brc Seq 24. Επίσης από τα 4 άτομα με Brc, οι 2 πρώτη μου έδωσαν την ίδια τιμή (μάλλον από παραεμπόριο με 500εύρω κιτ) και οι άλλοι 2 +100 ευρώ. Διάλεξα τον ακριβότερο γιατί έχει πολλά χρόνια συνεργείο αυτοκινήτων και φαινόταν έμπειρος πάνω στην υγραεριοκίνηση.
Θα σας ενημερώσω για την πορεία της μετατροπείς και τυχών απορίες μου.
Ευχαριστώ.
Rizosgr
 
Δημοσιευσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ 08 Φεβ, 2014 11:40

Re: Τελική απόφαση.BRC REC.24 - PLUG & DRIVE - ZAVOLI BORA

Δημοσίευσηαπό LPGas » Τρί 11 Φεβ, 2014 16:48

Έκανες την καλύτερη επιλογή!
Το Plug and Drive είναι το πιο σταθερό και απροβλημάτιστο Κιτ της BRC. Όσον αφορά την ποιότητα BRC, αφού το έψαξες τόσο πολύ θα κατέληξες ότι είναι Top of the Top. ;)

Να σου ενώσουν οπωσδήποτε την OBD και να σου ενεργοποιήσουν το VSR για μέγιστη προστασία.

Χρήστος
LPGas - BRC Gas Service
210-4100025
lpgas.gr
υγραεριοκινηση
Άβαταρ μέλους
LPGas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 1281
Εγγραφή: Δευτ 09 Μάιος, 2011 15:53
Τοποθεσία: Φωκαίας 4 - Πειραιάς - 2104100025

Re: Τελική απόφαση.BRC REC.24 - PLUG & DRIVE - ZAVOLI BORA

Δημοσίευσηαπό savas202 » Τρί 11 Φεβ, 2014 19:40

Καλησπερα.Επειδη εχω βαλει το BRC PLUNG AND DRIVE,πριν απο μερικους μηνες,θα ηθελα να ρωτησω τον Χρηστο της lpgas,τι ειναι το OBD και το VSR.Ευχαριστω εκ των προτερων.
savas202
 
Δημοσιευσεις: 49
Εγγραφή: Τρί 17 Σεπ, 2013 17:59
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-Ανατολικα

Re: Τελική απόφαση.BRC REC.24 - PLUG & DRIVE - ZAVOLI BORA

Δημοσίευσηαπό LPGas » Τετ 12 Φεβ, 2014 14:46

OBD είναι η διαγνωστική φισα του αυτοκινήτου σου. Το Plug and Drive δίνει τη δυνατότητα να συνδεθεί με αυτή και να λαμβάνει πληροφορίες για την διόρθωση του μίγματος.
Με αυτόν τον τρόπο εξιδανικεύει μόνιμα live την κατανάλωση και την απόδοση του κινητήρα στο υγραέριο.
VSR είναι η ονομασία του συστήματος αυτολίπανσης των BRC, ο οποίος επιτυγχάνεται με ψεκασμούς βενζίνης ανάλογα με το φορτίο και τις στροφές του κινητήρα. Είναι το πιο εξελιγμένο σύστημα μεικτού ψεκασμού στην αγορά γιατί δίνει τη δυνατότητα ποσοστιαίου ψεκασμού και όχι flat ψεκασμού με συγκεκριμένο χρόνο βενζίνης.
LPGas - BRC Gas Service
210-4100025
lpgas.gr
υγραεριοκινηση
Άβαταρ μέλους
LPGas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 1281
Εγγραφή: Δευτ 09 Μάιος, 2011 15:53
Τοποθεσία: Φωκαίας 4 - Πειραιάς - 2104100025

Re: Τελική απόφαση.BRC REC.24 - PLUG & DRIVE - ZAVOLI BORA

Δημοσίευσηαπό savas202 » Τετ 12 Φεβ, 2014 19:30

Ευχαριστω ,για την ενημερωση.
savas202
 
Δημοσιευσεις: 49
Εγγραφή: Τρί 17 Σεπ, 2013 17:59
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-Ανατολικα


Επιστροφή στο Συγκρίσεις συστημάτων

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες





cron