Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

BRC sequent 24 vs Romano

Ξέρουμε ότι σας αρέσουν - τις μαζέψαμε όλες μαζί λοιπόν!

Re: BRC sequent 24 vs Romano

Δημοσίευσηαπό pfso » Σάβ 31 Μάιος, 2014 14:02

Κοίταξε και εγω την BRC έχω ποιο πολύ σε υπόληψη και γι'αυτη πήγαινα, την landirezzo το οτι την βαζει η opel δεν μου λέει κάτι. και οπως ειπα με έψησε ο εγκαταστατης για το νεο αυτο σύστημα της romano. Εγω έβρισκα το lovato στα 600 το landirezzo στα 720 το παλιό romano(χωρίς obd και vsr) στα 700 το romano antonio και το BRC 24 στα 850 και TO BRC p&d στα 1100 και ενω πήγαινα για το brc 24 με έψησε οτι το antonio είναι πιο σύγχρονο και σχεδόν εφάμιλλο του P&D και γι αυτο το εβαλα.....
roner 214 το corsa d έχω με τα 85 άλογα και για 60χλμ επαρχιακού και 15χλμ αστικό *2 (μέσα στην Λάρισα) δεν πέφτει κάτω απο 7.3 ούτε με σφαίρες επίσης μετρημένο άπειρες φορές...
pfso
 
Δημοσιευσεις: 7
Εγγραφή: Τρί 11 Μαρ, 2014 22:43

Re: BRC sequent 24 vs Romano

Δημοσίευσηαπό okeanos8 » Πέμ 10 Ιούλ, 2014 22:25

καλησπερα εγω εχω ενα honda civic vti toy 98 ειναι περιπου 190 αλογα
και εμενα μου προτειναν ή brc ή romano
η διαφορα εκτος απο την οικονομικη περιπου 100-150 ευρω μου εφεραν και σαν δικαιολογια οτι τα μπεκ της roman δεν χρειαζονται καθε 20 000 ρυθμιση ,μου ειπαν οτι τα μπεκ τις ρομαν ερονται πιο κοντα στα μπεκ της μηχανης και αυτο ειναι καλυτερο για την σχεση καταναλωσης και αποδοσης , και φυσικα και στα δυο συστηματα μπορουμε να ρυθμισουμε να πεφτει ενα 5% ή περισοτερο (οσο θελουμε εμεις) βενζινης ,
ισχυουν ολα αυτα??
και η αλλη μου απορια ειναι οτι το honda φτανει 9100 στροφες ,δεν λεω οτι πηγαινω συνεχεια κοκκινα αλλα ειναι ασφαλες τα συστηματα για τοσο υψηλες στροφες ή θα παρω καμια βαλβιδα και πιστονι στο χερι

επειδη δεν εχω καταληξη σε καποιο συστημα ειμαι ανοιχτος σε οποιαδηποτε προταση αρκει να εχω καποια αιτιολογια γιατι να το προτιμισω
ευχαριστω
okeanos8
 
Δημοσιευσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ 10 Ιούλ, 2014 21:16

Re: BRC sequent 24 vs Romano

Δημοσίευσηαπό dimoskats » Πέμ 10 Ιούλ, 2014 22:43

Κλάσης ανωτέρο το brc κατά την γνώμη μου κ για τις ψηλές στροφές γρήγορη μπεκιέρα και άφθονη συμμετοχή βενζίνης ή μ αποκλειστική χρήση βενζίνης από ένα όριο κ πάνω κ θα σαι μια χαρά!
dimoskats
 
Δημοσιευσεις: 391
Εγγραφή: Δευτ 22 Ιούλ, 2013 21:51

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Συγκρίσεις συστημάτων

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες