Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Εγκάτασταση Υγραερίου σε Skoda Octavia 5 1.4 tsi

Re: Εγκάτασταση Υγραερίου σε Skoda Octavia 5 1.4 tsi

Δημοσίευσηαπό cjgeorgio » Σάβ 24 Δεκ, 2011 16:51

Ο ποιο κοντινός είναι στο Βόλο για vialle. Άνοιξη που μιλούσα μαζί του η τιμή ήταν κοντά στα 3.000€.
Είναι καλός σαν μάστορας από όσο έχω διαβάσει.
Εγώ δεν θέλω να δώσω τόσα για να βάλω υγραέριο μου φαίνονται πολλά οπότε περιμένω από της άλλες εταιρίες να βγάλουν σύστημα υγραεριου για βελτιωμένο 1.8 tsi euro 5.
Άλλη μια μαγκιά είναι και το υδρογόνο, για κοίτα το.... Έχεις -30% στάνταρ και σε εθνική με σταθερή ταχύτητα μπορείς να πιάσεις και -40%,50%. Φουλέρνεις με 4€ απιονισμένο νερό από το super market κάθε 1000χλμ.
Με λίγα λόγια καις βενζίνη το κάνεις από τα 10 λίτρα να σε καίει 6-7 μειώνεις τους ρίπους και δεν έχεις προβλήματα του τύπου: Θα ανεβεί η τιμή του υγραερίου, δεν θα δουλεύει καλά, θα καίει 20% ποιο πολύ, θα θελει ξανα κτεο με άλλη άδεια,φόβος μην χάσει την αξία του, και άλλα πόσα.
Το κόστος είναι ποιο μικρό 600€-800€ και οι μάρκες παρα πολλές. καλό μάστορα μόνο να βρεις.
cjgeorgio
 
Δημοσιευσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ 17 Σεπ, 2011 02:35

Re: Εγκάτασταση Υγραερίου σε Skoda Octavia 5 1.4 tsi

Δημοσίευσηαπό Qgas » Σάβ 24 Δεκ, 2011 19:02

Εurο 5 πάντως είναι το σύστημα που δίνει η prins για το αυτοκίνητο σου και υπάρχει στην Θεσσαλονίκη εγκαταστατης , εξαιρετική μετατροπή δοκιμασμένη απο το μοτέρ του 1,8 αν θες πάρε στη synergy AE εξουσιοδοτημενο της σκοντα τον τεχνικό διευθ. να σου πει εντυπώσεις !!!
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Εγκάτασταση Υγραερίου σε Skoda Octavia 5 1.4 tsi

Δημοσίευσηαπό Insider40 » Τετ 11 Ιαν, 2012 11:42

Υδρογόνο!!??? Ωραίο το κανείς να ακούγετε αλλά ειλικρινά ούτε έχω ακούσει κάτι περισσότερο ούτε έχω βρει κάποιες περισσότερες πληροφορίες στο internet. Μπορεί κάποιος άλλος φίλος να μας δώσει περισσότερες? Ποιος κάνει εγκατάσταση? Πως λειτούργει? Υπάρχει κάποιος που να το έχει δοκιμάσει?
Insider40
 
Δημοσιευσεις: 58
Εγγραφή: Πέμ 15 Δεκ, 2011 22:34

Re: Εγκάτασταση Υγραερίου σε Skoda Octavia 5 1.4 tsi

Δημοσίευσηαπό sokgiorgos » Κυρ 15 Ιαν, 2012 00:46

ΓΙα το υδρογονο το εχω ψαξει αρκετα και σιγουρα εχει γυρω στα 25% και πανω οικονομια . Το συστημα ειναι πολυ απλο στην τοποθετηση και δεν γινονται πολλες παρεμβασεις στη μηχανη. Υπαρχουν πολλα συνεργεια που παιρνανε συστημα υδρογονου και οι τιμες ξεκιναν απο 400 και ανεβαινουν αναλογα με τα κυβικα του αυτοκινητου. Οποιος ενδιαφερεται απο Θεσσαλονικη εχω μαστορα που ασχολειτα με την τοποθετηση υδρογονου αποκλειστικα , και εγω τον βρηκα απο αλλους που πηγαν και εμειναν ευχαριστημενοι , οποιος θελει μπορω να του δωσω στοιχεια.
Και ενα site που πουλαει κιτ υδρογονου για οποιον θελει να το περασει μονος του.
http://www.hh2tech.net/store/
sokgiorgos
 
Δημοσιευσεις: 5
Εγγραφή: Δευτ 30 Μάιος, 2011 01:28

Εγκάτασταση Υγραερίου σε Skoda Octavia 5 1.4 tsi

Δημοσίευσηαπό cjgeorgio » Δευτ 13 Φεβ, 2012 22:49

qgas έγραψε:Εurο 5 πάντως είναι το σύστημα που δίνει η prins για το αυτοκίνητο σου και υπάρχει στην Θεσσαλονίκη εγκαταστατης , εξαιρετική μετατροπή δοκιμασμένη απο το μοτέρ του 1,8 αν θες πάρε στη synergy AE εξουσιοδοτημενο της σκοντα τον τεχνικό διευθ. να σου πει εντυπώσεις !!!


Όσο και να έψαξα δεν βρήκα ακόμα κανένα 1.8 tsi euro 5 βελτιομένο με υγραέριο. Ούτε με υδρογόνο. :(


Sent from my iPhone using Tapatalk
cjgeorgio
 
Δημοσιευσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ 17 Σεπ, 2011 02:35

Re: Εγκάτασταση Υγραερίου σε Skoda Octavia 5 1.4 tsi

Δημοσίευσηαπό GREGORI » Τρί 14 Φεβ, 2012 14:50

sokgiorgos έγραψε:ΓΙα το υδρογονο το εχω ψαξει αρκετα και σιγουρα εχει γυρω στα 25% και πανω οικονομια . Το συστημα ειναι πολυ απλο στην τοποθετηση και δεν γινονται πολλες παρεμβασεις στη μηχανη. Υπαρχουν πολλα συνεργεια που παιρνανε συστημα υδρογονου και οι τιμες ξεκιναν απο 400 και ανεβαινουν αναλογα με τα κυβικα του αυτοκινητου. Οποιος ενδιαφερεται απο Θεσσαλονικη εχω μαστορα που ασχολειτα με την τοποθετηση υδρογονου αποκλειστικα , και εγω τον βρηκα απο αλλους που πηγαν και εμειναν ευχαριστημενοι , οποιος θελει μπορω να του δωσω στοιχεια.
Και ενα site που πουλαει κιτ υδρογονου για οποιον θελει να το περασει μονος του.
http://www.hh2tech.net/store/


ισχυει και με χρηση στο lpg η μονο για βενζινα και ποιο το κόστος του ? + /-
Jetta 1.6 mpi Ζavoli άνευ λαδιέρας - 55000 ++χλμ -1200 hour LPG/215 hour βενζινη/
GREGORI
 
Δημοσιευσεις: 263
Εγγραφή: Πέμ 16 Δεκ, 2010 23:36

Re: Εγκάτασταση Υγραερίου σε Skoda Octavia 5 1.4 tsi

Δημοσίευσηαπό cjgeorgio » Τρί 14 Φεβ, 2012 17:28

GREGORI έγραψε:
sokgiorgos έγραψε:ΓΙα το υδρογονο το εχω ψαξει αρκετα και σιγουρα εχει γυρω στα 25% και πανω οικονομια . Το συστημα ειναι πολυ απλο στην τοποθετηση και δεν γινονται πολλες παρεμβασεις στη μηχανη. Υπαρχουν πολλα συνεργεια που παιρνανε συστημα υδρογονου και οι τιμες ξεκιναν απο 400 και ανεβαινουν αναλογα με τα κυβικα του αυτοκινητου. Οποιος ενδιαφερεται απο Θεσσαλονικη εχω μαστορα που ασχολειτα με την τοποθετηση υδρογονου αποκλειστικα , και εγω τον βρηκα απο αλλους που πηγαν και εμειναν ευχαριστημενοι , οποιος θελει μπορω να του δωσω στοιχεια.
Και ενα site που πουλαει κιτ υδρογονου για οποιον θελει να το περασει μονος του.
http://www.hh2tech.net/store/


ισχυει και με χρηση στο lpg η μονο για βενζινα και ποιο το κόστος του ? + /-


Είναι και για βενζίνη και για πετρέλαιο αλλά και για LPG.
cjgeorgio
 
Δημοσιευσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ 17 Σεπ, 2011 02:35

Re: Εγκάτασταση Υγραερίου σε Skoda Octavia 5 1.4 tsi

Δημοσίευσηαπό dathens » Τρί 14 Φεβ, 2012 23:04

cjgeorgio έγραψε:
qgas έγραψε:Εurο 5 πάντως είναι το σύστημα που δίνει η prins για το αυτοκίνητο σου και υπάρχει στην Θεσσαλονίκη εγκαταστατης , εξαιρετική μετατροπή δοκιμασμένη απο το μοτέρ του 1,8 αν θες πάρε στη synergy AE εξουσιοδοτημενο της σκοντα τον τεχνικό διευθ. να σου πει εντυπώσεις !!!


Όσο και να έψαξα δεν βρήκα ακόμα κανένα 1.8 tsi euro 5 βελτιομένο με υγραέριο. Ούτε με υδρογόνο. :(


Sent from my iPhone using Tapatalk


Που δεν το βρήκες έχει ένα στην qgas αμφιθεας για επισκευή σήμερα που πέρασα το πρωι για να πάρω λάδι για την Λαδιερα μου με 240 άλογα προγραμα 1,8 tsi
ml 350 2005 w164 Prins αθάνατο 160.000 km LPG 227.000 συνολικά
dathens
 
Δημοσιευσεις: 1252
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν, 2011 01:51

Re: Εγκάτασταση Υγραερίου σε Skoda Octavia 5 1.4 tsi

Δημοσίευσηαπό cjgeorgio » Τετ 15 Φεβ, 2012 01:47

Τα μοντέλα πριν 2008 είναι euro 4. Αυτά πέρνουν χωρίς πρόβλημα. Το αμάξι που είδες ήταν Passat cc 1.8 tsi? άμα έχεις κανένα link πες το να δούμε.
cjgeorgio
 
Δημοσιευσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ 17 Σεπ, 2011 02:35

Re: Εγκάτασταση Υγραερίου σε Skoda Octavia 5 1.4 tsi

Δημοσίευσηαπό Qgas » Τετ 15 Φεβ, 2012 02:38

To έχει η prins σε dedicated σύστημα μόνο για τον συγκεκριμένο κινητηρα Μπορείτε να το δείτε στο site www.prins.eu. Με αναζητηση μοντέλου

Volkswagen Passat CC direct injection 1800cc 2009
General information
System kind Dedicated system
Engineset number 366/2790100
LPG system type VSI-DI LPG
Emission code G3
Engine specification
Valves 16
Engine code BZB / TSI
Transmission mt
Turbo yes
Downloads
General manual
Dedicated manual
ValveCare manual
Parameters
Remarks
10th position chassisnumber = 9. 
 
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Skoda

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες