Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Skoda Superb 1.8 TSI (CDAA)

Skoda Superb 1.8 TSI (CDAA)

Δημοσίευσηαπό ntasaef4 » Τρί 26 Μαρ, 2013 21:29

Γεια σας και καλησπέρα σας!

Θα ήθελα αν μπορείτε να με διαφωτίσετε ποιας εταιρείας το κιτ να προτιμήσω ως αξιόπιστη και οικονομική λύση??
Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας :D

ΥΓ.: Για το κιτ της omvl ποια είναι η γνώμη σας?
ntasaef4
 
Δημοσιευσεις: 13
Εγγραφή: Τρί 26 Μαρ, 2013 21:25

Re: Skoda Superb 1.8 TSI (CDAA)

Δημοσίευσηαπό geopapad0p » Τρί 26 Μαρ, 2013 21:53

Δε νομίζω ότι καλύπτει το omvl τις απαιτήσεις του κινητήρα σου.
Στη viagas στο πρότειναν; --->μακριά απο δαύτους ( αν σου βγάλει βλάβη δεν ξέρουν την τυφλα τους κ ας θέλει μόνο μικρορύθμιση)
Κοίταξε να βρεις εγκαταστατη που έχει ξανακάνει απροβληματιστη εγκατάσταση σε ίδιο αυτοκίνητο.
Απο σύστημα prins θα έλεγα, ανάλογα κ με τα € σου.
D-4D...
geopapad0p
 
Δημοσιευσεις: 104
Εγγραφή: Τρί 09 Οκτ, 2012 10:57

Re: Skoda Superb 1.8 TSI (CDAA)

Δημοσίευσηαπό ntasaef4 » Τρί 26 Μαρ, 2013 22:08

geopapad0p έγραψε:Δε νομίζω ότι καλύπτει το omvl τις απαιτήσεις του κινητήρα σου.
Στη viagas στο πρότειναν; --->μακριά απο δαύτους ( αν σου βγάλει βλάβη δεν ξέρουν την τυφλα τους κ ας θέλει μόνο μικρορύθμιση)
Κοίταξε να βρεις εγκαταστατη που έχει ξανακάνει απροβληματιστη εγκατάσταση σε ίδιο αυτοκίνητο.
Απο σύστημα prins θα έλεγα, ανάλογα κ με τα € σου.


Έτσι η viagas ε? Μιλάς από δική σου πείρα?
Στην prins για το αυτοκίνητό μου, έχουν 2 kit, ένα με αέριο κι ένα με υγρό καύσιμο με περίπου ένα χιλιάρικο διαφορά μεταξύ τους..
διαφορά σχεδόν απαγορευτική για μένα, αν και θα ήθελα να βάλω το δεύτερο, ποια είναι η γνώμη σου για το πρώτο??
ntasaef4
 
Δημοσιευσεις: 13
Εγγραφή: Τρί 26 Μαρ, 2013 21:25

Re: Skoda Superb 1.8 TSI (CDAA)

Δημοσίευσηαπό geopapad0p » Τρί 26 Μαρ, 2013 22:30

Η viagas αποτελεί κλασσικό παράδειγμα αντιπροσωπείας. Κάνουν τα πάντα να υπόκλέψουν την εμπιστοσύνη σου κ να τους δώσεις τα ζεστά σου λεφτά, ποντάροντας στο γεγονός αν είσαι εντός εργοστασιακης εγγύησης skoda κ αν κάτσει βλάβη πχ κομπιάσματα, σβησιματα δεν ξέρουν να στο ρυθμισουν απλά. ( μιλάω εκ πείρας γιατι κολλητός ταλαιπωρήθηκε με δαύτους σε πολυ απλό αυτοκίνητο κ έφτασε σε σημείο να το ξηλώσει κ είδα απο κοντα τις απελπισμένες προσπάθειες τους για να πείσουν τον πελάτη με φθηνές δικαιολογίες ότι κ καλα φταίει ο τρόπος που οδηγεί- δεν οδηγεί αρκετα νευρικά-). Ασε που το omvl το υπερτιμολογουν.
Στα tsi μπαίνουν συγκεκριμένα κιτ υγραεριου. Η prins του αεριου ψεκασμου θεωρω οτι σε καλύπτει.
Καλα λόγια ακούγονται για brc, αλλά δεν ξέρω αν μπορει να δουλέψει στην περιπτωσή σου.
Το βασικό είναι ο μηχανικός. Να είναι έμπειρος κ να ξέρει το αμάξι σου.
D-4D...
geopapad0p
 
Δημοσιευσεις: 104
Εγγραφή: Τρί 09 Οκτ, 2012 10:57

Re: Skoda Superb 1.8 TSI (CDAA)

Δημοσίευσηαπό ntasaef4 » Τρί 26 Μαρ, 2013 22:39

Μακάρι να είχα κάποιον γνωστό....και να ξέρω ότι δε θα με δουλέψει..
Με όλους όσους επικοινώνησα σήμερα είχαν αυτό που λες "νοοτροπία αντιπροσωπείας", ότι εγώ έχω το καλύτερο και όλοι οι άλλοι είναι κομπογιαννίτες..
Ουφ, δύσκολη απόφαση, και το κορυφαίο τηλεφώνημα ήταν σε κάποιον της vialle που μου είπε να μην το βάλω γιατί βγάζει μικροπροβλήματα...! :( :o :shock: Καλό ε??
ntasaef4
 
Δημοσιευσεις: 13
Εγγραφή: Τρί 26 Μαρ, 2013 21:25

Re: Skoda Superb 1.8 TSI (CDAA)

Δημοσίευσηαπό harmim » Τρί 26 Μαρ, 2013 22:41

Koiταξε και το Europegas στην Ηλιουπολη!
harmim
 
Δημοσιευσεις: 97
Εγγραφή: Τετ 20 Απρ, 2011 22:14

Re: Skoda Superb 1.8 TSI (CDAA)

Δημοσίευσηαπό ntasaef4 » Τρί 26 Μαρ, 2013 22:43

harmim έγραψε:Koiταξε και το Europegas στην Ηλιουπολη!


Τι είναι αυτός? Έχεις ακούσει καλά λόγια?
ntasaef4
 
Δημοσιευσεις: 13
Εγγραφή: Τρί 26 Μαρ, 2013 21:25

Re: Skoda Superb 1.8 TSI (CDAA)

Δημοσίευσηαπό geopapad0p » Τρί 26 Μαρ, 2013 22:48

ntasaef4 έγραψε:Μακάρι να είχα κάποιον γνωστό....και να ξέρω ότι δε θα με δουλέψει..
Με όλους όσους επικοινώνησα σήμερα είχαν αυτό που λες "νοοτροπία αντιπροσωπείας", ότι εγώ έχω το καλύτερο και όλοι οι άλλοι είναι κομπογιαννίτες..
Ουφ, δύσκολη απόφαση, και το κορυφαίο τηλεφώνημα ήταν σε κάποιον της vialle που μου είπε να μην το βάλω γιατί βγάζει μικροπροβλήματα...! :( :o :shock: Καλό ε??

αν σου είπε ότι δεν το αναλαμβάνει να στο εγκαταστήσει λόγω ιδιοτροπίας του κινητήρα σου, τον θεωρώ ντομπρο.
Το vialle είναι απο τα κορυφαία σύστηματα κ έρχεται νομίζω ρυθμισμένο απο το εργοστάσιο για το συγκεκριμένο κάθε φορα όχημα.
Είναι μπέρδεμα ο tsi. Θέλει σύστημα που να ψεκαζει άμεσα κ με πολυ καλα μπεκ υγραεριου.
Στη θέση σου θα πήγαινα σε prins με τα καλα μπεκ.
Αφού σιγουρευα ότι όντως το tsi παίρνει μετατροπή.



D-4D...
D-4D...
geopapad0p
 
Δημοσιευσεις: 104
Εγγραφή: Τρί 09 Οκτ, 2012 10:57

Re: Skoda Superb 1.8 TSI (CDAA)

Δημοσίευσηαπό ntasaef4 » Τρί 26 Μαρ, 2013 22:53

Αν μη τι άλλο, ήταν ντόμπρος.. απλά μπερδεύτηκα γιατί η vialle βγάζει κιτ για το όχημα μου..
Τεσπα, ευχαριστώ για τις απαντήσεις!
ntasaef4
 
Δημοσιευσεις: 13
Εγγραφή: Τρί 26 Μαρ, 2013 21:25

Re: Skoda Superb 1.8 TSI (CDAA)

Δημοσίευσηαπό ntasaef4 » Τρί 26 Μαρ, 2013 22:55

geopapad0p έγραψε:D-4D...


ΥΓ.: Corolla έχεις?
ntasaef4
 
Δημοσιευσεις: 13
Εγγραφή: Τρί 26 Μαρ, 2013 21:25

Επόμενο

Επιστροφή στο Skoda

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης