Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Υγραέριο σε LEON 1.8Tsi(CDAA)

Υγραέριο σε LEON 1.8Tsi(CDAA)

Δημοσίευσηαπό NikosThess » Σάβ 14 Μαρ, 2020 21:38

Καλησπέρα και απο εμενα,αγόρασα προσφατα ενα 1.8 με τον CDAA κινητήρα και ειχε συστημα της stag αερίου ψεκασμου (αν το λεω σωστα με έμμεσο ψεκασμο),εγω μερικες απορίες πρωτα σχετικά με την κατανάλωση που ειναι περιπου 55 με 60% αεριο ειναι φυσιολογικό?ξερω ψεκάζουν ενα ποσοστό βενζίνης ομως οχι και τοσο!!δεν εψαξα ακόμα αν ειναι OBD σύστημα.Επισης μου ειπε αυτος που το πηρα οτι σε παραμικρο πάτημα βαθειά στο γκαζι γυρίζει αμέσως σε βενζίνη και ο εγκαταστατης του(ισως απο τους πιο γνωστούς στην Θεσσαλονίκη)του είπε στα δύο γεμισματα αεριο θα το γυρναει για ενα ντεπόζιτο βενζίνη,λιγο παράξενο μου φαίνεται αυτο.Επισης στο αμαξι θα κανω προγραμμα και μετα απο λίγο καιρό θα παει για αρκετα αλογα σε σχεση με οπως ειναι.Αν το κρατήσω το αεριο το θελω μονο απλα για να μετακινουμε ουτε να ξεπερασω της 3000-3500 στροφες ουτε τίποτα απλα να παω στην δουλειά μου,θα δουλέψει ακομα και στα πολλα αλογα η οχι?Συγγνώμη για της πολλες ερωτήσεις ομως το θεμα του αερίου τωρα το ψάχνω.
NikosThess
 
Δημοσιευσεις: 2
Εγγραφή: Δευτ 24 Σεπ, 2012 17:15

Re: Υγραέριο σε LEON 1.8Tsi(CDAA)

Δημοσίευσηαπό Qgas » Δευτ 16 Μαρ, 2020 19:23

NikosThess έγραψε:Καλησπέρα και απο εμενα,αγόρασα προσφατα ενα 1.8 με τον CDAA κινητήρα και ειχε συστημα της stag αερίου ψεκασμου (αν το λεω σωστα με έμμεσο ψεκασμο),εγω μερικες απορίες πρωτα σχετικά με την κατανάλωση που ειναι περιπου 55 με 60% αεριο ειναι φυσιολογικό?ξερω ψεκάζουν ενα ποσοστό βενζίνης ομως οχι και τοσο!!δεν εψαξα ακόμα αν ειναι OBD σύστημα.Επισης μου ειπε αυτος που το πηρα οτι σε παραμικρο πάτημα βαθειά στο γκαζι γυρίζει αμέσως σε βενζίνη και ο εγκαταστατης του(ισως απο τους πιο γνωστούς στην Θεσσαλονίκη)του είπε στα δύο γεμισματα αεριο θα το γυρναει για ενα ντεπόζιτο βενζίνη,λιγο παράξενο μου φαίνεται αυτο.Επισης στο αμαξι θα κανω προγραμμα και μετα απο λίγο καιρό θα παει για αρκετα αλογα σε σχεση με οπως ειναι.Αν το κρατήσω το αεριο το θελω μονο απλα για να μετακινουμε ουτε να ξεπερασω της 3000-3500 στροφες ουτε τίποτα απλα να παω στην δουλειά μου,θα δουλέψει ακομα και στα πολλα αλογα η οχι?Συγγνώμη για της πολλες ερωτήσεις ομως το θεμα του αερίου τωρα το ψάχνω.


μη φυσιολογικο αλλα εχω την εντυπωση οτι θελει τεραστια ποσοτητα βενζινης μαζι μονο prins ή Vialle
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Υγραέριο σε LEON 1.8Tsi(CDAA)

Δημοσίευσηαπό NikosThess » Δευτ 16 Μαρ, 2020 20:36

Σας ευχαριστώ για την απάντηση,στο θεμα προγραμματος στην βενζινη τι γνωμη έχετε σε σχεση με το αεριο?,ο εγκαταστατης του αεριου μου ειπε δεν το δουλεύω με αεριο μεχρι να γινει και εκει νέο πρόγραμμα ο αντιπρόσωπος του συστήματος μου ειπε να δοκιμάσω οπως ειναι μπορει να δουλέψει κανονικά και μετα να παω για νεο προγραμμα.
NikosThess
 
Δημοσιευσεις: 2
Εγγραφή: Δευτ 24 Σεπ, 2012 17:15

Re: Υγραέριο σε LEON 1.8Tsi(CDAA)

Δημοσίευσηαπό Qgas » Τετ 18 Μαρ, 2020 02:48

Ένα το χελι Δώνη και η άνοιξη ( ταβέρνα ) ακριβή
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594


Επιστροφή στο Seat

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες