Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Υγραεριο SEAT LEON 1.4 16v 2003

Υγραεριο SEAT LEON 1.4 16v 2003

Δημοσίευσηαπό lewdigital » Δευτ 10 Αύγ, 2015 15:43

Γεια σας , εχω ενα seat leon 1.4 16v 2003
και σκεφτομαι να του βαλω υγραεριο .

Ειμαι απο Ηρακλειο Κρητης , εχετε να μου προτεινετε καποιο συνεργειο το οποιο να ειναι αξιοπιστο οπως αλλα π.χ tsopelogiannis που δινει και 15 χρονια εγγυηση κινητηρα μου φαινεται πολυ καλη επιλογη αλλα ειναι Αθηνα :Ρ

Αν δεν ξερετε καποιο συνεργειο , θα μπορουσατε να μου προτεινετε συστηματα υγραεριου , τι πρεπει να προσεξω ,ποσο περιπου θα κοστισει και οποιαδηποτε αλλη πληροφορια θεωρειτε σημαντικη και δεν ξερω καν οτι πρεπει να προσεξω.

Το μονο που εχω ακουσει σχετικα με τα υγραερια ειναι οτι τα καλυτερα ειναι Ιταλικα ?
Απο εναν αλλο παλι φιλο το μονο που μου ειπε και αυτος ηταν πως στο χρονο απανω εψαχνε κινητηρα γιατι του χαλασε.

Αλλη ερωτηση ειναι αλλαζει κατι με το σημα? κτεο? αδεια κτλπ.

Παρακαλω βοηθηστε με να μην το μετανιωσω , να μεινω ευχαριστημενος και να δω διαφορα ! :)
Σας ευχαριστω εκ των προτερων !

Λεωνιδας
lewdigital
 
Δημοσιευσεις: 1
Εγγραφή: Δευτ 10 Αύγ, 2015 15:28

Re: Υγραεριο SEAT LEON 1.4 16v 2003

Δημοσίευσηαπό anikologr » Δευτ 10 Αύγ, 2015 16:19

lewdigital έγραψε:Γεια σας , εχω ενα seat leon 1.4 16v 2003
και σκεφτομαι να του βαλω υγραεριο .

Ειμαι απο Ηρακλειο Κρητης , εχετε να μου προτεινετε καποιο συνεργειο το οποιο να ειναι αξιοπιστο οπως αλλα π.χ tsopelogiannis που δινει και 15 χρονια εγγυηση κινητηρα μου φαινεται πολυ καλη επιλογη αλλα ειναι Αθηνα :Ρ

Αν δεν ξερετε καποιο συνεργειο , θα μπορουσατε να μου προτεινετε συστηματα υγραεριου , τι πρεπει να προσεξω ,ποσο περιπου θα κοστισει και οποιαδηποτε αλλη πληροφορια θεωρειτε σημαντικη και δεν ξερω καν οτι πρεπει να προσεξω.

Το μονο που εχω ακουσει σχετικα με τα υγραερια ειναι οτι τα καλυτερα ειναι Ιταλικα ?
Απο εναν αλλο παλι φιλο το μονο που μου ειπε και αυτος ηταν πως στο χρονο απανω εψαχνε κινητηρα γιατι του χαλασε.

Αλλη ερωτηση ειναι αλλαζει κατι με το σημα? κτεο? αδεια κτλπ.

Παρακαλω βοηθηστε με να μην το μετανιωσω , να μεινω ευχαριστημενος και να δω διαφορα ! :)
Σας ευχαριστω εκ των προτερων !

Λεωνιδας

Εγώ θα σου πρότεινα να αρχίσεις το διάβασμα. Μην θέλουμε την τροφή μασημένη..
Hyundai i30 1.4 LPG + Λιπαντήρα Υποπίεσης 30.000 klm
anikologr
 
Δημοσιευσεις: 667
Εγγραφή: Κυρ 20 Μαρ, 2011 15:23

Re: Υγραεριο SEAT LEON 1.4 16v 2003

Δημοσίευσηαπό smyrali » Σάβ 17 Νοέμ, 2018 14:38

anikologr έγραψε:
lewdigital έγραψε:Γεια σας , εχω ενα seat leon 1.4 16v 2003
και σκεφτομαι να του βαλω υγραεριο .

Ειμαι απο Ηρακλειο Κρητης , εχετε να μου προτεινετε καποιο συνεργειο το οποιο να ειναι αξιοπιστο οπως αλλα π.χ tsopelogiannis που δινει και 15 χρονια εγγυηση κινητηρα μου φαινεται πολυ καλη επιλογη αλλα ειναι Αθηνα :Ρ

Αν δεν ξερετε καποιο συνεργειο , θα μπορουσατε να μου προτεινετε συστηματα υγραεριου , τι πρεπει να προσεξω ,ποσο περιπου θα κοστισει και οποιαδηποτε αλλη πληροφορια θεωρειτε σημαντικη και δεν ξερω καν οτι πρεπει να προσεξω.

Το μονο που εχω ακουσει σχετικα με τα υγραερια ειναι οτι τα καλυτερα ειναι Ιταλικα ?
Απο εναν αλλο παλι φιλο το μονο που μου ειπε και αυτος ηταν πως στο χρονο απανω εψαχνε κινητηρα γιατι του χαλασε.

Αλλη ερωτηση ειναι αλλαζει κατι με το σημα? κτεο? αδεια κτλπ.

Παρακαλω βοηθηστε με να μην το μετανιωσω , να μεινω ευχαριστημενος και να δω διαφορα ! :)
Σας ευχαριστω εκ των προτερων !

Λεωνιδας

Εγώ θα σου πρότεινα να αρχίσεις το διάβασμα. Μην θέλουμε την τροφή μασημένη..


σε φόρουμ μπήκε ο άνθρωπος να ρωτήσει, στο χρόνο που σπατάλησες να απαντήσεις θα του είχες πεί μία χρήσιμη πληροφορία...

BRC από ότι ξέρω είναι τα καλύτερα για VAG
smyrali
 
Δημοσιευσεις: 4
Εγγραφή: Τετ 06 Ιουν, 2012 12:49

Re: Υγραεριο SEAT LEON 1.4 16v 2003

Δημοσίευσηαπό GIORGOSLENA » Σάβ 17 Νοέμ, 2018 15:29

Και τα πολωνικά συστήματα είναι εξίσου καλά με τα ιταλικά. Προτίμησε μπεκ τύπου βενζίνης. Το πρώτο που κοιτάμε είναι ο εγκατάστασης και μετά το σύστημα. Οι VAG κινητήρες είναι οι πλέον κατάλληλοι για υγραέριο. Και μακριά από εταιρίες που δίνουν 15 χρόνια εγγυήσεις κινητήρα
CITROEN XSARA PICASSO 1.6 16V
GIORGOSLENA
 
Δημοσιευσεις: 33
Εγγραφή: Τρί 11 Δεκ, 2012 20:09


Επιστροφή στο Seat

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης