Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Passat cc 1.8 tsi k04

Re: Passat cc 1.8 tsi k04

Δημοσίευσηαπό dti » Τρί 20 Σεπ, 2011 19:47

cjgeorgio έγραψε:Μόλις πήρα email από VD MOTOSPORT Δημήτρης Βρεττός
Γεια σας.

Το σύστιμα LPDI της Vialle για κινητήρες άμεσου ψεκασμού διατίθεται αποκλειστικά για εργοστασιακούς κινητήρες και δεν μπορεί να εγκατασταθεί σε κινητήρες με οποιαδήποτε βελτίωση..

Ευχαριστούμε για την επικοινωνία..


Νομίζω αυτό ανατρέπει τα λεγόμενα όσων με είπαν να βάλω Vialle..... :shock:


Κάνε μια επικοινωνία με τη Vialle μέσω Twitter : http://twitter.com/#!/vialleafs ή με κάποιον μηχανικό τους: http://twitter.com/#!/marcgevers
Εμένα με εντυπωσίασαν κάποια στιγμή με τις πληροφορίες που μου έδωσαν για το Valve Protector kit (ενώ δεν ανέφεραν τίποτε στο site τους και 2-3 συνεργάτες τους δεν το γνώριζαν καν...).
S-MAX 2.5T Titanium (2007.75) LPG Powered by Vialle LPi
dti
 
Δημοσιευσεις: 1012
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ, 2010 18:29

Re: Passat cc 1.8 tsi k04

Δημοσίευσηαπό cjgeorgio » Τετ 21 Σεπ, 2011 18:52

Μίλησα με τον αντιπρόσωπο της prins στην Αθήνα. Έβαλε σε euro 5 με πρόγραμμα και μπερδευε στης 3.000 στροφές. Το παιδί έβγαλε το πρόγραμμα το έκανε μαμά κει δούλευε μια χαρά. Εγω μάλλον θα θεπλω μπεκ με είπε για 85 ps στον κάθε κυλινδρο η δίπλα μπεκ δηλαδή 8. Θα του στείλω email τι φοράω να μου πει αν γίνεται αν και κάτι μου λέει θα πάει στα 3.000€ :)
cjgeorgio
 
Δημοσιευσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ 17 Σεπ, 2011 02:35

Re: Passat cc 1.8 tsi k04

Δημοσίευσηαπό rogerius » Τετ 21 Σεπ, 2011 19:07

cjgeorgio έγραψε:Μίλησα με τον αντιπρόσωπο της prins στην Αθήνα. Έβαλε σε euro 5 με πρόγραμμα και μπερδευε στης 3.000 στροφές. Το παιδί έβγαλε το πρόγραμμα το έκανε μαμά κει δούλευε μια χαρά. Εγω μάλλον θα θεπλω μπεκ με είπε για 85 ps στον κάθε κυλινδρο η δίπλα μπεκ δηλαδή 8. Θα του στείλω email τι φοράω να μου πει αν γίνεται αν και κάτι μου λέει θα πάει στα 3.000€ :)

douleveis me boost controller?
rogerius
 
Δημοσιευσεις: 274
Εγγραφή: Κυρ 19 Δεκ, 2010 15:39

Re: Passat cc 1.8 tsi k04

Δημοσίευσηαπό cjgeorgio » Τετ 21 Σεπ, 2011 20:03

rogerius έγραψε:
cjgeorgio έγραψε:Μίλησα με τον αντιπρόσωπο της prins στην Αθήνα. Έβαλε σε euro 5 με πρόγραμμα και μπερδευε στης 3.000 στροφές. Το παιδί έβγαλε το πρόγραμμα το έκανε μαμά κει δούλευε μια χαρά. Εγω μάλλον θα θεπλω μπεκ με είπε για 85 ps στον κάθε κυλινδρο η δίπλα μπεκ δηλαδή 8. Θα του στείλω email τι φοράω να μου πει αν γίνεται αν και κάτι μου λέει θα πάει στα 3.000€ :)

douleveis me boost controller?



Όχι. Το θέμα είναι ότι δεν έχουν ξαναπεράσει σε βελτιωμένο αμάξι οπότε δεν θέλω να γίνει το δικό μου πειραματόζωο. :idea:
cjgeorgio
 
Δημοσιευσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ 17 Σεπ, 2011 02:35

Re: Passat cc 1.8 tsi k04

Δημοσίευσηαπό rogerius » Πέμ 22 Σεπ, 2011 08:03

cjgeorgio έγραψε:
rogerius έγραψε:
cjgeorgio έγραψε:Μίλησα με τον αντιπρόσωπο της prins στην Αθήνα. Έβαλε σε euro 5 με πρόγραμμα και μπερδευε στης 3.000 στροφές. Το παιδί έβγαλε το πρόγραμμα το έκανε μαμά κει δούλευε μια χαρά. Εγω μάλλον θα θεπλω μπεκ με είπε για 85 ps στον κάθε κυλινδρο η δίπλα μπεκ δηλαδή 8. Θα του στείλω email τι φοράω να μου πει αν γίνεται αν και κάτι μου λέει θα πάει στα 3.000€ :)

douleveis me boost controller?



Όχι. Το θέμα είναι ότι δεν έχουν ξαναπεράσει σε βελτιωμένο αμάξι οπότε δεν θέλω να γίνει το δικό μου πειραματόζωο. :idea:


ef'oson den douleveis me boost controller, mallon den mporeis na meioseis tis epidoseis tou avtokinitou se konta stis ergostasiakes....kai na valeis to LPDi.
Opote, sthn thesh sou, EGO, tha rotaga ton programmatisth an mporei na kanei programma me "switch", diladi me ena xeirismo apo to cruise control na epilegeis metaksi 2 programmaton ston eggefalo, pou to ena programma tha einai to "mammma" h light san "mama" . Opote kai tha evaza pali to LPDi.
Esy apofasizeis.
An eimoun ego, tha ekana toumbes na valo to LPDi.
rogerius
 
Δημοσιευσεις: 274
Εγγραφή: Κυρ 19 Δεκ, 2010 15:39

Re: Passat cc 1.8 tsi k04

Δημοσίευσηαπό cjgeorgio » Πέμ 22 Σεπ, 2011 20:14

Αμφιβάλλω αν με το setup που έχω άμα ρίξω την πίεση με boost controller να δουλεύει σωστά με την Κ04 που φοράω.
cjgeorgio
 
Δημοσιευσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ 17 Σεπ, 2011 02:35

Re: Passat cc 1.8 tsi k04

Δημοσίευσηαπό dathens » Παρ 23 Σεπ, 2011 00:46

cjgeorgio έγραψε:Μίλησα με τον αντιπρόσωπο της prins στην Αθήνα. Έβαλε σε euro 5 με πρόγραμμα και μπερδευε στης 3.000 στροφές. Το παιδί έβγαλε το πρόγραμμα το έκανε μαμά κει δούλευε μια χαρά. Εγω μάλλον θα θεπλω μπεκ με είπε για 85 ps στον κάθε κυλινδρο η δίπλα μπεκ δηλαδή 8. Θα του στείλω email τι φοράω να μου πει αν γίνεται αν και κάτι μου λέει θα πάει στα 3.000€ :)


Δεν είμαι πολυ σίγουρος ότι είναι ο αντιπρωσωπος της prins στην Αθηνα ειναι ο greenautogas τελικά διοτι η prins έχει την fgas σαν αντιπρωσωπο και η fgas ούτε να ακούσει δεν θέλει για την greenautogas ( γνωστός μου με πρόβλημα απευθύνθηκε στην εγγύηση στην fgas και έφαγε πόρτα το σύστημα ηταν κατι απο prins και λίγο Lima αλλα το χε πληρώσει για πρινς !!
ml 350 2005 w164 Prins αθάνατο 160.000 km LPG 227.000 συνολικά
dathens
 
Δημοσιευσεις: 1252
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν, 2011 01:51

Re: Passat cc 1.8 tsi k04

Δημοσίευσηαπό cjgeorgio » Παρ 23 Σεπ, 2011 00:59

dathens έγραψε:
cjgeorgio έγραψε:Μίλησα με τον αντιπρόσωπο της prins στην Αθήνα. Έβαλε σε euro 5 με πρόγραμμα και μπερδευε στης 3.000 στροφές. Το παιδί έβγαλε το πρόγραμμα το έκανε μαμά κει δούλευε μια χαρά. Εγω μάλλον θα θεπλω μπεκ με είπε για 85 ps στον κάθε κυλινδρο η δίπλα μπεκ δηλαδή 8. Θα του στείλω email τι φοράω να μου πει αν γίνεται αν και κάτι μου λέει θα πάει στα 3.000€ :)


Δεν είμαι πολυ σίγουρος ότι είναι ο αντιπρωσωπος της prins στην Αθηνα ειναι ο greenautogas τελικά διοτι η prins έχει την fgas σαν αντιπρωσωπο και η fgas ούτε να ακούσει δεν θέλει για την greenautogas ( γνωστός μου με πρόβλημα απευθύνθηκε στην εγγύηση στην fgas και έφαγε πόρτα το σύστημα ηταν κατι απο prins και λίγο Lima αλλα το χε πληρώσει για πρινς !!


Ελλάδα με τα ωραία σου....:) =))
Ποιον να εμπιστευτής;
cjgeorgio
 
Δημοσιευσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ 17 Σεπ, 2011 02:35

Re: Passat cc 1.8 tsi k04

Δημοσίευσηαπό cjgeorgio » Κυρ 25 Σεπ, 2011 17:19

Η BRC ετοιμάζει κιτ υγρού ψεκασμού. Αναμονή για κάτι καλό.... ;)
cjgeorgio
 
Δημοσιευσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ 17 Σεπ, 2011 02:35

Re: Passat cc 1.8 tsi k04

Δημοσίευσηαπό astragjtg » Κυρ 25 Σεπ, 2011 17:47

cjgeorgio έγραψε:Η BRC ετοιμάζει κιτ υγρού ψεκασμού. Αναμονή για κάτι καλό.... ;)


Εχεις κανενα σχετικο link ? Μετα απο 1 γρήγορη αναζητηση δεν βρηκα τιποτα...
ASTRA G 1.6 ΜΕ ICOM JTG LPG KIT
Άβαταρ μέλους
astragjtg
 
Δημοσιευσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 16 Ιαν, 2011 17:51

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Volkswagen

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες