Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Lpg σε tiguan 2.0L 200hp

Lpg σε tiguan 2.0L 200hp

Δημοσίευσηαπό thanpap » Σάβ 22 Ιούλ, 2023 14:49

Εχω βαλει αεριο υης Lovato πριν 9 μηνες σε tiguan διλιτρο με τον κινητηρα CAWB . Γενικα δεν εχω συναντησει αλλο αυτοκινητο ιδιο με το δικο μου να εχει περασει αεριο. Πριν ενα μηνα στα 132.000 km to αυτοκινητο παρουσιασε το πρωτο του προβλημα , μια τσιμουχα κατεστραμενη πριν το κιβωτιο με αποτελεσμα να περασουν λαδια και στο δισκο και να χρειαστει αλλαγη δισκου συμπλεκτη. Υπαρχει περιπτωση να οφειλεται στο αεριο; Εχει βαλει καποιος αλλος μετά σε διλιτρο TSI κινητηρα; Στο συνεργειο μου ειπαν οτι ηταν κατασκευαστικο λαθος η τσιμουχα και η vw την αλλαξε απο το 2011 και μετα
thanpap
 
Δημοσιευσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ 22 Ιούλ, 2023 13:57

Re: Lpg σε tiguan 2.0L 200hp

Δημοσίευσηαπό Kom » Παρ 04 Αύγ, 2023 17:44

thanpap έγραψε:Εχω βαλει αεριο υης Lovato πριν 9 μηνες σε tiguan διλιτρο με τον κινητηρα CAWB . Γενικα δεν εχω συναντησει αλλο αυτοκινητο ιδιο με το δικο μου να εχει περασει αεριο. Πριν ενα μηνα στα 132.000 km to αυτοκινητο παρουσιασε το πρωτο του προβλημα , μια τσιμουχα κατεστραμενη πριν το κιβωτιο με αποτελεσμα να περασουν λαδια και στο δισκο και να χρειαστει αλλαγη δισκου συμπλεκτη. Υπαρχει περιπτωση να οφειλεται στο αεριο; Εχει βαλει καποιος αλλος μετά σε διλιτρο TSI κινητηρα; Στο συνεργειο μου ειπαν οτι ηταν κατασκευαστικο λαθος η τσιμουχα και η vw την αλλαξε απο το 2011 και μετα

Χαίρετε. Είναι λίγο πιθανόν έως απίθανον να επηρρέασε την τσιμούχα στο κιβώτιο το υγραέριο.

Παραταύτα πώς δουλεύει; είναι ικανοποιητικό;
Kom
 
Δημοσιευσεις: 85
Εγγραφή: Τρί 08 Ιουν, 2021 18:55


Επιστροφή στο Volkswagen

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης