Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Επιλογή kit lpg για peugeot 307 1.6

Re: ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΥΓΡΑΕΡΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό valsam » Παρ 16 Αύγ, 2013 16:19

panosk27 έγραψε:καλημέρα και χρόνια πολλά θέλω να βάλω σύστημα υγραεριοκινησης στο αυτοκίνητο μου μάρκας peugeot 307 1.6 2005 μοντέλο. Είμαι στην περιοχή του Κιλκίς αλλά ψάχνω και στην Θεσσαλονίκη! Θέλω να βάλω ενα σύστημα μέχρι 700-750 ευρώ το πολύ! Δεν μπορώ να διαθέσω άλλα χρήματα τα brc που ξέρω με φπα πάνε στα 900,θα ήθελα να μου πείτε αν ξερεται καπιο σύστημα σε αυτά τα χρήματα και αν ξερεται καπιος να τοποθετεί σύστημα σε αυτά τα χρήματα! Η αν ξερεται καπιων που μπορεί να μου κάνει μια ευκολία να του δώσω εγώ 700 και τα υπόλοιπα 200 τον άλλο μήνα για καπιο πιο ακριβό σύστημα!ευχαριστώ. :eh:

Φιλε θα στο πω ακομη πιο απλα,ενα κιτ οπως το lovato με ολα τα παρελκομενα + μια δεξαμενη 46λιτ. κοστιζει στον εγκαταστατη 283+80=363 ευρω με το φπα και αλλα 40 το ΚΤΕΟ=στρογγυλα 400,γιαυτο σου λεω με 600 ευρω βρισκεις ανετα στην Θεσ,νικη να βαλεις ενα τετοιο κιτ με 600 ευρω!
valsam
 
Δημοσιευσεις: 1395
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ, 2011 20:43

Re: ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΥΓΡΑΕΡΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό hlias » Παρ 16 Αύγ, 2013 19:01

valsam έγραψε:
panosk27 έγραψε:καλημέρα και χρόνια πολλά θέλω να βάλω σύστημα υγραεριοκινησης στο αυτοκίνητο μου μάρκας peugeot 307 1.6 2005 μοντέλο. Είμαι στην περιοχή του Κιλκίς αλλά ψάχνω και στην Θεσσαλονίκη! Θέλω να βάλω ενα σύστημα μέχρι 700-750 ευρώ το πολύ! Δεν μπορώ να διαθέσω άλλα χρήματα τα brc που ξέρω με φπα πάνε στα 900,θα ήθελα να μου πείτε αν ξερεται καπιο σύστημα σε αυτά τα χρήματα και αν ξερεται καπιος να τοποθετεί σύστημα σε αυτά τα χρήματα! Η αν ξερεται καπιων που μπορεί να μου κάνει μια ευκολία να του δώσω εγώ 700 και τα υπόλοιπα 200 τον άλλο μήνα για καπιο πιο ακριβό σύστημα!ευχαριστώ. :eh:

Φιλε θα στο πω ακομη πιο απλα,ενα κιτ οπως το lovato με ολα τα παρελκομενα + μια δεξαμενη 46λιτ. κοστιζει στον εγκαταστατη 283+80=363 ευρω με το φπα και αλλα 40 το ΚΤΕΟ=στρογγυλα 400,γιαυτο σου λεω με 600 ευρω βρισκεις ανετα στην Θεσ,νικη να βαλεις ενα τετοιο κιτ με 600 ευρω!



σου το εχω ξαναγραψει αρκετες φορες, τοσο κοστιζουν τα παραεισαγωγης απο Βουλγαρια, και με 2ης ποιοτητας δεξαμενη και πολυβαλβιδα.
σταματα να κανεις παραπληροφορηση.
κριμα.
hlias
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2046
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 23:38
Τοποθεσία: ανω γλυφαδα

Re: επιλογη kit lpg για peugeot 307 1.6

Δημοσίευσηαπό manoliss » Παρ 16 Αύγ, 2013 19:16

Πανο κανει το λοβατο οπως και ολα τα συστηματα φυσικα να ξερεις οτι τα γαλλικα πιο πολυ BRC δουλευουν αλλα και σε λοβατο σε πεζω 307 1400 16ν με λοβατο μια χαρα δουλευει....
- Citroen Xantia 1600cc 8v mod 1999
- Citroen Xsara 1400cc 8V mod 2003
Lovato Fast & Easy
manoliss
 
Δημοσιευσεις: 715
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ, 2012 00:37

Re: επιλογη kit lpg για peugeot 307 1.6

Δημοσίευσηαπό panosk27 » Σάβ 17 Αύγ, 2013 02:21

Ναι κατάλαβα πήρα ενα τηλ σήμερα στην (elgas) και πήρα μια καλή προσφορά θα πάω και από εκεί! Θα πάρω και ένα τηλ την δευτέρα στην (autogas) να πάρω και από εκεί πρόσφορα και βλέπουμε! Οσο για το θέμα τον παρά εισαγωγής και δεύτερης κατηγορίας δεξαμενών και βαλβίδων ποιος μου εγγυάται έμενα οτι δεν θα μου βάλουν βουλγαρικό η δεύτερης κατηγορίας δεξαμενή στην Ελλάδα ζούμε όλα γίνονται δεν ζούμε στην γερμάνια ειδικά εδώ στην βόρια Ελλάδα που πετάγονται για ψιλοπράγμα στην βουλγαρια.
panosk27
 
Δημοσιευσεις: 21
Εγγραφή: Πέμ 24 Ιαν, 2013 19:39

Re: ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΥΓΡΑΕΡΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό valsam » Σάβ 17 Αύγ, 2013 03:00

hlias έγραψε:
valsam έγραψε:
panosk27 έγραψε:καλημέρα και χρόνια πολλά θέλω να βάλω σύστημα υγραεριοκινησης στο αυτοκίνητο μου μάρκας peugeot 307 1.6 2005 μοντέλο. Είμαι στην περιοχή του Κιλκίς αλλά ψάχνω και στην Θεσσαλονίκη! Θέλω να βάλω ενα σύστημα μέχρι 700-750 ευρώ το πολύ! Δεν μπορώ να διαθέσω άλλα χρήματα τα brc που ξέρω με φπα πάνε στα 900,θα ήθελα να μου πείτε αν ξερεται καπιο σύστημα σε αυτά τα χρήματα και αν ξερεται καπιος να τοποθετεί σύστημα σε αυτά τα χρήματα! Η αν ξερεται καπιων που μπορεί να μου κάνει μια ευκολία να του δώσω εγώ 700 και τα υπόλοιπα 200 τον άλλο μήνα για καπιο πιο ακριβό σύστημα!ευχαριστώ. :eh:

Φιλε θα στο πω ακομη πιο απλα,ενα κιτ οπως το lovato με ολα τα παρελκομενα + μια δεξαμενη 46λιτ. κοστιζει στον εγκαταστατη 283+80=363 ευρω με το φπα και αλλα 40 το ΚΤΕΟ=στρογγυλα 400,γιαυτο σου λεω με 600 ευρω βρισκεις ανετα στην Θεσ,νικη να βαλεις ενα τετοιο κιτ με 600 ευρω!



σου το εχω ξαναγραψει αρκετες φορες, τοσο κοστιζουν τα παραεισαγωγης απο Βουλγαρια, και με 2ης ποιοτητας δεξαμενη και πολυβαλβιδα.
σταματα να κανεις παραπληροφορηση.

Ηλια το λεει ξεκαθαρα lovatο made in Italy!!!!!
http://www.autogasgroup.gr/product_info ... anguage=gr
valsam
 
Δημοσιευσεις: 1395
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ, 2011 20:43

Re: επιλογη kit lpg για peugeot 307 1.6

Δημοσίευσηαπό hlias » Σάβ 17 Αύγ, 2013 05:20

ακομα και ετσι να το θελεις.
λειπει η πολυβαλβιδα, το οργανο θερμοκρασιας νερου βαλε και την διαφορα τιμης απο χαλκοσωληνα σε θερμοπλαστικη και πες μας που φτανει η τελικη τιμη.
κριμα.
hlias
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2046
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 23:38
Τοποθεσία: ανω γλυφαδα

Re: επιλογη kit lpg για peugeot 307 1.6

Δημοσίευσηαπό valsam » Σάβ 17 Αύγ, 2013 11:23

Ηλια γιατι βαζεις διαφορα τιμης απο χαλκοσωληνα σε θερμοπλαστικη ,πολλοι πελατες προτιμουν τον χαλκο απο θερμοπλαστικη,ναι οντος λειπει η πολυβαλβιδα και το το οργανο θερμοκρασιας ,ποσα ειναι αυτα,50 ευρω,εδω σου εβαλα κοντα 400 ευρω τουλαχιστον κοπη αποδηξης (οσο κοστισαν η αγορα των υλικων)απο τα 600 ευρω,μιας και εισαι τις πιατσας θα γνωριζεις καλυτερα απο΄ μενα οτι ελαχιστοι ειναι οι εγκαταστατες που κοβουν εστω και αποδειξη 400 απο τσα 600 ευρω,αλλα εστω και ετσι να'ναι 650 σου λεω, εγω βρηκα 3 τουλαχιστον εγκαταστατες οταν εψαχνα να βαλω στο δικο μου αυτοκινητο που το lovato μου το εβαζαναπο 550(χωρις αποδειξη) εως και 600(μερικη αποδειξη)και 650( ολη την αποδειξη)!
valsam
 
Δημοσιευσεις: 1395
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ, 2011 20:43

Re: επιλογη kit lpg για peugeot 307 1.6

Δημοσίευσηαπό Qgas » Σάβ 17 Αύγ, 2013 12:47

valsam έγραψε:Ηλια γιατι βαζεις διαφορα τιμης απο χαλκοσωληνα σε θερμοπλαστικη ,πολλοι πελατες προτιμουν τον χαλκο απο θερμοπλαστικη,ναι οντος λειπει η πολυβαλβιδα και το το οργανο θερμοκρασιας ,ποσα ειναι αυτα,50 ευρω,εδω σου εβαλα κοντα 400 ευρω τουλαχιστον κοπη αποδηξης (οσο κοστισαν η αγορα των υλικων)απο τα 600 ευρω,μιας και εισαι τις πιατσας θα γνωριζεις καλυτερα απο΄ μενα οτι ελαχιστοι ειναι οι εγκαταστατες που κοβουν εστω και αποδειξη 400 απο τσα 600 ευρω,αλλα εστω και ετσι να'ναι 650 σου λεω, εγω βρηκα 3 τουλαχιστον εγκαταστατες οταν εψαχνα να βαλω στο δικο μου αυτοκινητο που το lovato μου το εβαζαναπο 550(χωρις αποδειξη) εως και 600(μερικη αποδειξη)και 650( ολη την αποδειξη)!



Πάρτε ένα τηλεφωνο το κύριο να δείτε τι σημαινει γαβρηιλιδης .. Αν λάβετε λάθος προϊόν δεν αντικαθίσταται πχ αν για λοβάτο σου βάλει εσκεμμένα η όχι μπαρτολινι πρέπει να βάλεις δικηγόρο η μπράβο για να βρεις το δίκιο σου ασε μην χαλάσει κάτι εσυ θα φταις όχι αυτο που σου πούλησε ... μην ασχολείστε προκειτε για περίπτωση που όσο ξύλο να φάει που εχει φάει πολυ δεν αλλάζει μυαλά ... Μακρυά ....
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: επιλογη kit lpg για peugeot 307 1.6

Δημοσίευσηαπό hlias » Σάβ 17 Αύγ, 2013 14:10

Qgas έγραψε:
valsam έγραψε:Ηλια γιατι βαζεις διαφορα τιμης απο χαλκοσωληνα σε θερμοπλαστικη ,πολλοι πελατες προτιμουν τον χαλκο απο θερμοπλαστικη,ναι οντος λειπει η πολυβαλβιδα και το το οργανο θερμοκρασιας ,ποσα ειναι αυτα,50 ευρω,εδω σου εβαλα κοντα 400 ευρω τουλαχιστον κοπη αποδηξης (οσο κοστισαν η αγορα των υλικων)απο τα 600 ευρω,μιας και εισαι τις πιατσας θα γνωριζεις καλυτερα απο΄ μενα οτι ελαχιστοι ειναι οι εγκαταστατες που κοβουν εστω και αποδειξη 400 απο τσα 600 ευρω,αλλα εστω και ετσι να'ναι 650 σου λεω, εγω βρηκα 3 τουλαχιστον εγκαταστατες οταν εψαχνα να βαλω στο δικο μου αυτοκινητο που το lovato μου το εβαζαναπο 550(χωρις αποδειξη) εως και 600(μερικη αποδειξη)και 650( ολη την αποδειξη)!



Πάρτε ένα τηλεφωνο το κύριο να δείτε τι σημαινει γαβρηιλιδης .. Αν λάβετε λάθος προϊόν δεν αντικαθίσταται πχ αν για λοβάτο σου βάλει εσκεμμένα η όχι μπαρτολινι πρέπει να βάλεις δικηγόρο η μπράβο για να βρεις το δίκιο σου ασε μην χαλάσει κάτι εσυ θα φταις όχι αυτο που σου πούλησε ... μην ασχολείστε προκειτε για περίπτωση που όσο ξύλο να φάει που εχει φάει πολυ δεν αλλάζει μυαλά ... Μακρυά ....





σε ευχαριστω πολυ QGAS.
valsam η τιμη αυτη που βρηκες ειναι ακριβη για παραεισαγωγης κιτ lovato, υπαρχουν φτηνοτερες στην αγορα, το θεμα ειναι οτι κατα την αποψη μου πρεπει να ψωνισω μονο απο τον Ελληνα εισαγωγεα για να ειναι ο πελατης μου καλημενος οτι και να γινει, σκεψου εγω αυριο να κλεισω το μαγαζι μου ή καποιος πελατης μου να παψει να γουσταρει τα μουτρα μου και να θελει να συνεργαστει με αλλον τεχνικο, βαζοντας του ενα κιτ που το αγορασα απο καποιον κυριο που κανει παραεισαγωγη ο πελατης μου γινεται ερμαιο και ακρη δεν θα βρει αν του κατσει μια βλαβη κατα την περιοδο της εγγυησης (δεν ειναι ουτε βδομαδα που καποιο παλικαρι εφαγε πικρα γιατι ο εγκαταστατης του εκλεισε, και κανας μηνας που αλλο παλικαρι με stefanelli τον εβαζαν να πληρωσει την εργασια εντος εγγυησης γιατι ο εγκαταστατης του σταματησε να συνεργαζεται με την εταιρια και ο κεντρικος αντιπροσωπος στην αρχη δεν τον καλυπτε) πιστευω οτι διαβασες αυτες τις περιπτωσεις.
δεν ειναι κριμα για μικρη διαφορα τιμης να μπαινει ο κοσμος σε αυτη την διαδικασια?
κριμα.
hlias
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2046
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 23:38
Τοποθεσία: ανω γλυφαδα

Re: επιλογη kit lpg για peugeot 307 1.6

Δημοσίευσηαπό panosk27 » Σάβ 17 Αύγ, 2013 21:53

Συγνώμη που το λεω παιδιά αλλά εχεται ξεφύγει λίγο απο το θέμα! αποφάσισα να το βάλω σε έναν απο τους δυο (elgas) h (autogas) την δευτέρα θα πάρω τηλ. και στην (autogas) να πάρω προσφορά και μετά θα τούς επισκευτω και αναλόγως τη βάζουν θα σας πω να μου πείτε και εσείς την γνώμη σας σαν πιο ειδικευμένη.to (AGS) το ξέρει κανένας?
panosk27
 
Δημοσιευσεις: 21
Εγγραφή: Πέμ 24 Ιαν, 2013 19:39

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Peugeot

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες





cron