Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Εγκατάσταση υγραερίου σε Mercedes B150 αυτόματο.

Re: Εγκατάσταση υγραερίου σε Mercedes B150 αυτόματο.

Δημοσίευσηαπό Qgas » Παρ 01 Νοέμ, 2013 09:51

kokisbox έγραψε:Δε νομίζω οτι είναι τόσο απλά.... Στο εξωτερικό αλλά και στην Ελλάδα υπάρχουν πολλά πολλά Β και Α με καμένες βαλβίδες, ακόμη και χωρίς υγραέριο....
Το συγκεκριμένο αυτοκίνητο είναι black list


Δεν νομίζω ότι έχεις σωστή πληροφόρηση .. Αν συντηρείται το αυτοκίνητο σου δεν υπάρχουν προβλήματα έδω μέσα υπάρχει αν ψάξεις αυτοκίνητο με 100.000 και ... Με υγραεριο Α150 επαγγελματικό .. Με σύστημα λιπανσης valve care .. Επίσης κανά δυο εξουσιοδοτημένα της Mercedes που μας στέλνουν αυτοκίνητα συνεχώς δεν αναφέρουν κάτι τέτοιο και Α & Β 150 170 και 200 ..

Black list είναι και τα subaru και κάποια ford και Toyota .. Αλλα με σωστή εγκατάσταση λιπανση και σωστό κίτ κανουν δεκάδες χιλιάδες χλμ χωρίς κανένα πρόβλημα ..

Η υγραεριοκίνηση έχει παει πολυ μπροστά τα τελευταία χρόνια τεχνολογικά και εμπειρικά πριν απο 2-3 χρόνια δεν υπήρχε OBD , ταυτοχρόνος ψεκασμός, λιπανση κτλ .. Όλες οι μαυρες λίστες είναι πριν απο την τελευταία διετία ..

Έτσι και αλλιώς το αμάξι καίει πολλά λόγω του μικρού κινητήρα του σε σχέση με το βάρος του .. Ο τρόπος να βάλεις κίτ χωρίς πρόβλημα υπάρχει και λέγατε prins και ηλεκτρονικό σύστημα λιπανσης βαλβίδων ( valve care ) το κόστος δεν ξέρω αν είναι επιτρεπτό βάση των χιλιομέτρων που κάνεις ( 1500 € ) γιατί ανεβάζει τη τιμη το valve care . Αν ψάχνεις να το φτιάξεις με 700-800 € μην το κάνεις .. Χωρίς μπεκ injection κτλ .. Εμείς έχουμε πάνω απο 30 και παραπανω τέτοια χωρίς κανενα πρόβλημα δες τα στο link παραπάνω ..
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Εγκατάσταση υγραερίου σε Mercedes B150 αυτόματο.

Δημοσίευσηαπό kokisbox » Παρ 08 Νοέμ, 2013 00:59

Τα δεκάδες χιλιόμετρα που αναφέρετε δεν είναι αρκετά...Τόσα βγάζουν όλα. Μιλάμε για πάν από 100.000 χλμ.
Άλλωστε για τόσα λίγα χλμ δεν αξίζει ο κόπος για LPG.
Πληροφόρηση έχω πολύ καλή, και μάλιστα όσους έχω ρωτήσει και από αυτούς που φτιάχνουν βαλβίδες μου είπαν μακριά...αλλά και η mercedes.
Εσείς δίνετε γραπτή εγγύηση για πάνω από 100.000 χλμ για την ακεραιότητα των βαλβίδων?
kokisbox
 
Δημοσιευσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ 24 Οκτ, 2013 17:16

Re: Εγκατάσταση υγραερίου σε Mercedes B150 αυτόματο.

Δημοσίευσηαπό chrisgsi » Παρ 08 Νοέμ, 2013 02:05

Τέτοια εγγύηση δεν θα σου δώσει κανείς και πουθενα
chrisgsi
 
Δημοσιευσεις: 90
Εγγραφή: Πέμ 03 Οκτ, 2013 20:21

Re: Εγκατάσταση υγραερίου σε Mercedes B150 αυτόματο.

Δημοσίευσηαπό Qgas » Παρ 08 Νοέμ, 2013 02:41

kokisbox έγραψε:Τα δεκάδες χιλιόμετρα που αναφέρετε δεν είναι αρκετά...Τόσα βγάζουν όλα. Μιλάμε για πάν από 100.000 χλμ.
Άλλωστε για τόσα λίγα χλμ δεν αξίζει ο κόπος για LPG.
Πληροφόρηση έχω πολύ καλή, και μάλιστα όσους έχω ρωτήσει και από αυτούς που φτιάχνουν βαλβίδες μου είπαν μακριά...αλλά και η mercedes.
Εσείς δίνετε γραπτή εγγύηση για πάνω από 100.000 χλμ για την ακεραιότητα των βαλβίδων?


Όλα ; Έχεις άποψη τεκμηριωμένη ; Σε ένα χρονο και κάτι μήνες ; Αυτοί που φτιάχνουν βαλβίδες τι σχέση έχουν με την υγραεριοκίνηση ;
Ξέρουν τι είναι ο στελιτης ; Επειδή φτιάχνουν ένα καπάκι στο μηχσνουργειο έχουν άποψη ; Απο τα 300.000 αυτοκίνητα με υγραεριο έχουν δει 200-300 ;
Και φταίει το υγραεριο; το αμάξι , η ο εγκατάστατης ; Η Mercedes τι να σου πει για υγραεριο άσχετοι είναι εντελώς ., πήγαν να βάλουν υγραεριο με το ρομποπουλο και τα ταρταρινι που εκανε εισαγωγή φάγανε τα μούτρα τους όπως όλες οι αντιπροσωπείες ( σκόντα τουοτα κτλ ) έκαψαν καμία 10 ρια καπάκια και απεφσνθησαν δεν βάζουμε υγραεριο δεν το συνηστά η ΜΒ ;
Αλλα κυκλοφορούν εκατοντάδες χιλιαδες μέρσεντες με υγραεριο χωρίς πρόβλημα παντού στο κόσμο ...

Γραπτή εγγύηση θα σου δώσουν αυτοί που δίνουν 15 χρονια εγγυση και 3 χρόνια εγγυση κίτ και 2συν2 εγγυση αμορτισέρ .. κινητήρα .. =)) =))

Ακόμα και η Μερσεντες με βενζίνη μονο δεν θα σου δώσει τέτοια εγγυση..
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Εγκατάσταση υγραερίου σε Mercedes B150 αυτόματο.

Δημοσίευσηαπό dorys » Παρ 20 Δεκ, 2013 12:29

Qgas έγραψε:
kokisbox έγραψε:Τα δεκάδες χιλιόμετρα που αναφέρετε δεν είναι αρκετά...Τόσα βγάζουν όλα. Μιλάμε για πάν από 100.000 χλμ.
Άλλωστε για τόσα λίγα χλμ δεν αξίζει ο κόπος για LPG.
Πληροφόρηση έχω πολύ καλή, και μάλιστα όσους έχω ρωτήσει και από αυτούς που φτιάχνουν βαλβίδες μου είπαν μακριά...αλλά και η mercedes.
Εσείς δίνετε γραπτή εγγύηση για πάνω από 100.000 χλμ για την ακεραιότητα των βαλβίδων?


Όλα ; Έχεις άποψη τεκμηριωμένη ; Σε ένα χρονο και κάτι μήνες ; Αυτοί που φτιάχνουν βαλβίδες τι σχέση έχουν με την υγραεριοκίνηση ;
Ξέρουν τι είναι ο στελιτης ; Επειδή φτιάχνουν ένα καπάκι στο μηχσνουργειο έχουν άποψη ; Απο τα 300.000 αυτοκίνητα με υγραεριο έχουν δει 200-300 ;
Και φταίει το υγραεριο; το αμάξι , η ο εγκατάστατης ; Η Mercedes τι να σου πει για υγραεριο άσχετοι είναι εντελώς ., πήγαν να βάλουν υγραεριο με το ρομποπουλο και τα ταρταρινι που εκανε εισαγωγή φάγανε τα μούτρα τους όπως όλες οι αντιπροσωπείες ( σκόντα τουοτα κτλ ) έκαψαν καμία 10 ρια καπάκια και απεφσνθησαν δεν βάζουμε υγραεριο δεν το συνηστά η ΜΒ ;
Αλλα κυκλοφορούν εκατοντάδες χιλιαδες μέρσεντες με υγραεριο χωρίς πρόβλημα παντού στο κόσμο ...

Γραπτή εγγύηση θα σου δώσουν αυτοί που δίνουν 15 χρονια εγγυση και 3 χρόνια εγγυση κίτ και 2συν2 εγγυση αμορτισέρ .. κινητήρα .. =)) =))

Ακόμα και η Μερσεντες με βενζίνη μονο δεν θα σου δώσει τέτοια εγγυση..


Αυτά που γράφεις για καμένες βαλβίδες, λάθος συνεργασίες με εγκαταστάτες και εισαγωγείς, λάθος και υποδεέστερης ποιότητας συστήματα, κακούς εγκαταστάτες κλπ, προκαλούν τρόμο στον υποψήφιο πελάτη και δεν αντισταθμίζονται από το γεγονός ότι είσαι εξυπνάκιας! πες μας τώρα τι γίνεται με αυτή την περίπτωση: viewtopic.php?f=35&t=1033&start=30
dorys
 
Δημοσιευσεις: 19
Εγγραφή: Κυρ 24 Φεβ, 2013 14:15

Re: Εγκατάσταση υγραερίου σε Mercedes B150 αυτόματο.

Δημοσίευσηαπό Qgas » Παρ 20 Δεκ, 2013 13:52

dorys έγραψε:
Qgas έγραψε:
kokisbox έγραψε:Αυτά που γράφεις για καμένες βαλβίδες, λάθος συνεργασίες με εγκαταστάτες και εισαγωγείς, λάθος και υποδεέστερης ποιότητας συστήματα, κακούς εγκαταστάτες κλπ, προκαλούν τρόμο στον υποψήφιο πελάτη και δεν αντισταθμίζονται από το γεγονός ότι είσαι εξυπνάκιας! πες μας τώρα τι γίνεται με αυτή την περίπτωση: viewtopic.php?f=35&t=1033&start=30


Δεν του προκαλουν του υποψηφιου πελατη ομως αποστροφη οταν κοιτα μονο την φθηνότερη τιμη που μπορει να υπαρχει...

εξυπνακιας δεν νομιζω οτι ειμαι και δεν καταλαβαινω απο που το εβγαλες το συμπερασμα αυτό..

καθε μερα ολοι οι εγκαταστατες μαθαινουμε απο το υγραεριο και γινόμαστε καλύτεροι το κακο υλικο ομως δεν βελτώνεται ... σε απαντηση τι εγινε με αυτο που γραφεις το αμαξι ειναι μια χαρα μετα τις επισκευες της αλλαγης της μαμας πλεξουδας .. μην ξεχνας οτι ηταν σε ακινησια πανω απο 1-2 χρονια .. απλα ρωτα τον χρηστη να σου απαντήσει...

τελος να σου πω οτι οσο σχεση εχουν οι αντιπροσωπειες αυτοκινητων με το υγραεριο εχουμε και εμεις με τη μαγειρική !!
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Εγκατάσταση υγραερίου σε Mercedes B150 αυτόματο.

Δημοσίευσηαπό Kougis » Τρί 25 Μαρ, 2014 16:22

Εγω έχω Β150 με υγραέριο.
Έχω κάνει γύρω στα 30000 χλμ.
Δεν έχω κάτι για λίπανση.
Μέχρι τώρα όλα καλα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kougis
 
Δημοσιευσεις: 21
Εγγραφή: Τρί 10 Απρ, 2012 22:40

Re: Εγκατάσταση υγραερίου σε Mercedes B150 αυτόματο.

Δημοσίευσηαπό gascoin » Σάβ 28 Φεβ, 2015 23:56

Κανένα νεότερο με το αυτοκίνητο σου;
gascoin
 
Δημοσιευσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ 20 Ιαν, 2013 11:31

Re: Εγκατάσταση υγραερίου σε Mercedes B150 αυτόματο.

Δημοσίευσηαπό Kougis » Σάβ 28 Φεβ, 2015 23:58

Όλα μια χαρά. Ούτε service δεν του έχω κάνει.
Kougis
 
Δημοσιευσεις: 21
Εγγραφή: Τρί 10 Απρ, 2012 22:40

Re: Εγκατάσταση υγραερίου σε Mercedes B150 αυτόματο.

Δημοσίευσηαπό gascoin » Κυρ 01 Μαρ, 2015 00:08

Πολύ ευχάριστο αυτό

Πόσα χλμ έχεις κάνει ως τώρα;
gascoin
 
Δημοσιευσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ 20 Ιαν, 2013 11:31

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Mercedes

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες