Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Σβηνει ξαφνικα και δεν ξαναπαιρνει μπροστα

Προβλήματα στην εκκίνηση; Διακοπές κατά τη λειτουργία; Σας γυρίζει σε βενζίνη; Safe Mode; Λαμπάκι μηχανής – κωδικοί βλάβης;

Σβηνει ξαφνικα και δεν ξαναπαιρνει μπροστα

Δημοσίευσηαπό questionjay » Τετ 31 Ιαν, 2024 22:05

Καλησπερα
δεν θα μακρυγορησω
το αμαξι τον τελευταιο καιρο σβηνει και δεν ξαναπαιρνει μπροστα
σβηνει στο ρελαντι στο φαναρι. σβηνει στην εθνικη με ταχυτητα κουμπωμενη μεσα και δεν ξαναπαιρνει / η ξαναπαιρνει αμεσως αφου βγαλω ταχυτητα και μιζαρω. γενικα οτι του γουσταρει κανει
εχει παει 5 φορες συνεργειο με γερανο και δεν βρισκουν τιποτα.
την τελευταια φορα μουπαν οτι εβγαλαν την φυσα απτον εγκεφαλο του αεριου την φυσηξαν με αερα, την κουμπωσαν και πηρε.
το αμαξι γενικα δουλευει πενα δεν παρουσιαζει κανενα θεμα. απλα οποτε του γουσταρει θα σβησει και η θα παρει μπρος ξανα η δεν θα ξαναπαρει και θαρθει γερανος
φευγω λοιπον αφου μουπαν οτι εκαναν αυτο με τη φυσα, κανω 60 χλμ κανονικα χωρις θεμα, σβηνει το αμαξι ξαφνικα. δεν επαιρνε με τιποτα. θυμαμαι οτι μουπαν αυτο για
την φυσα, την βγαζω την ξαναβαζω την κουναω, και το αμαξι πηρε. ξανασβησε στον γυρισμο αλλες 2 φορες.
παω στα παιδια λοιπον που μου εβαλαν το αεριο και οχι στο συνεργειο για να δουμε εαν φταιει το αεριο. μου δινουν αλλον εγκεφαλο, πολυ εξυπηρετικοι πολυ φιλικοι, για να τεσταρουμε αν φταιει ο εγκεφαλος. φευγω απο εκει διχως θεμα.
παω να το βαλω μπροστα την αλλη μερα να τεσταρω να δω αν εφτιαξε, παιρνει μπροστα, αμεσως μετα απο 10 δευτερολεπτα σβηνει και δεν ξαναπαιρνει.
το κανει και στο αεριο και στην βενζινη.
να πω εδω οτι το αμαξι εχει διακοπτη στην μπαταρια και οποτε παρκαρω, αποσυνδεω την μπαταρια. μου ειπαν ομως οτι δεν εχει να κανει αυτο οτι ο εγκεγφαλος δεν επηρρεαζεται.
ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ? εχω αρχισει και βγαζω τον καρκινο, ειναι τρελη ταλαιπωρια να σβηνει στη μεση του πουθενα βραδυ η προς την δουλεια μου στη μεση του δρομου και να περιμενω 5 φορες γερανο ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΛΥΝΕΤΑΙ το θεμα. μπουζι αλλαγμενα, μπαταρια καινουρια, τα σερβις ολα στην ωρα τους. να πω εδω οτι το συστημα ειναι stag καινουριο (1μιση ετους) και δουλευε αψογα μεχρι πριν κατι μηνες.
ευχαριστω εκ των προτερων για την οποια βοηθεια / γνωμη
questionjay
 
Δημοσιευσεις: 1
Εγγραφή: Τετ 31 Ιαν, 2024 21:54

Re: Σβηνει ξαφνικα και δεν ξαναπαιρνει μπροστα

Δημοσίευσηαπό meletis » Πέμ 01 Φεβ, 2024 20:11

Τι αμάξι είναι ;
Έλεγχο χρονισμού έχει γίνει ; Έχεις κάνει πρόσφατα εργασία;
Θα έκανα και έλεγχο στη καλωδίωση και του υγραέριου και στο αισθητήρα στροφαλου/εκκεντροφόρου.
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1431
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22


Επιστροφή στο Αντιμετωπίζετε πρόβλημα;

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot] και 28 επισκέπτες