Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Κάψιμο Πηνίων σε Μπεκ Ηλεκτροβαλβίδων

Προβλήματα στην εκκίνηση; Διακοπές κατά τη λειτουργία; Σας γυρίζει σε βενζίνη; Safe Mode; Λαμπάκι μηχανής – κωδικοί βλάβης;

Κάψιμο Πηνίων σε Μπεκ Ηλεκτροβαλβίδων

Δημοσίευσηαπό EktorPir » Τετ 24 Ιουν, 2020 09:38

Καλημέρα σας!

Ξαφνικά, άρχισε να με γυρνάει σε βενζίνη με την ανάλογη ηχητική ειδοποίηση και για μια δυο φορές όταν το ξαναγύρισα λειτούργησε κανονικά.
Εν τέλει μου το γύρισε σε βενζίνη και δεν ξαναδούλευε σε υγραέριο.
Μου μύρισε καμένο πλαστικό και είχαν λιώσει τα πηνία στα δυο μπεκ των δύο κυλίνδρων ( έχει 2 διπλά rail).

Πήγα σε συνεργεία και όλοι μου είπαν ότι θέλει αλλαγή ο εγκέφαλος (δεν το τσεκάρανε σύμφωνα με το σύμπτωμα).

Το κακό είναι ότι έχει εγκέφαλο greengas που δεν υπάρχει πλέον στην αγορά και θα γίνει αλλαγή του μπροστινού κιτ.

Υπάρχει κάποια εναλλακτική ; όντως είναι σύμπτωμα του εγκεφάλου;
EktorPir
 
Δημοσιευσεις: 6
Εγγραφή: Τρί 27 Νοέμ, 2018 22:43

Re: Κάψιμο Πηνίων σε Μπεκ Ηλεκτροβαλβίδων

Δημοσίευσηαπό antonis132 » Τετ 24 Ιουν, 2020 10:57

σπανιο μεν αλλα οχι αδυνατον...
Καλα ειπανε για αλλαγη εγκεφαλου επειδη υπαρχει περιπτωση να βραχυκυκλωνει και να καταστρεφει τα μπεκ, αν βαλουν καινουρια μπεκ και αυτα καταστραφουν ή παρουν φωτια με αυτο τον εγκεφαλο, αλλαξε το να εχεις ησυχο το κεφαλι σου
ακομη οτι και να βαλεις αν το ρυθμισει σωστα θα δουλεψει αψογα
antonis132
 
Δημοσιευσεις: 437
Εγγραφή: Δευτ 19 Μαρ, 2012 14:34

Re: Κάψιμο Πηνίων σε Μπεκ Ηλεκτροβαλβίδων

Δημοσίευσηαπό meletis » Τετ 24 Ιουν, 2020 12:04

EktorPir έγραψε:Καλημέρα σας!

Ξαφνικά, άρχισε να με γυρνάει σε βενζίνη με την ανάλογη ηχητική ειδοποίηση και για μια δυο φορές όταν το ξαναγύρισα λειτούργησε κανονικά.
Εν τέλει μου το γύρισε σε βενζίνη και δεν ξαναδούλευε σε υγραέριο.
Μου μύρισε καμένο πλαστικό και είχαν λιώσει τα πηνία στα δυο μπεκ των δύο κυλίνδρων ( έχει 2 διπλά rail).

Πήγα σε συνεργεία και όλοι μου είπαν ότι θέλει αλλαγή ο εγκέφαλος (δεν το τσεκάρανε σύμφωνα με το σύμπτωμα).

Το κακό είναι ότι έχει εγκέφαλο greengas που δεν υπάρχει πλέον στην αγορά και θα γίνει αλλαγή του μπροστινού κιτ.

Υπάρχει κάποια εναλλακτική ; όντως είναι σύμπτωμα του εγκεφάλου;


Πρώτη φορά το ακούω, πράγμα σπάνιο.
Τη συγκεκριμένη εταιρεία δεν τη ξέρω. Και δύσκολα θα βγάλεις άκρη.
Κάνε μια αλλαγή μπροστινού Κιτ με μπεκ , πνεύμονα και ηλεκτρονική διαχείριση. Πήγαινε σε σύστημα με ανοιχτό λογισμικό. Ώστε να έχεις επιλογές για εγκατασταση .

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1432
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Re: Κάψιμο Πηνίων σε Μπεκ Ηλεκτροβαλβίδων

Δημοσίευσηαπό meletis » Τετ 24 Ιουν, 2020 12:05

EktorPir έγραψε:Καλημέρα σας!

Ξαφνικά, άρχισε να με γυρνάει σε βενζίνη με την ανάλογη ηχητική ειδοποίηση και για μια δυο φορές όταν το ξαναγύρισα λειτούργησε κανονικά.
Εν τέλει μου το γύρισε σε βενζίνη και δεν ξαναδούλευε σε υγραέριο.
Μου μύρισε καμένο πλαστικό και είχαν λιώσει τα πηνία στα δυο μπεκ των δύο κυλίνδρων ( έχει 2 διπλά rail).

Πήγα σε συνεργεία και όλοι μου είπαν ότι θέλει αλλαγή ο εγκέφαλος (δεν το τσεκάρανε σύμφωνα με το σύμπτωμα).

Το κακό είναι ότι έχει εγκέφαλο greengas που δεν υπάρχει πλέον στην αγορά και θα γίνει αλλαγή του μπροστινού κιτ.

Υπάρχει κάποια εναλλακτική ; όντως είναι σύμπτωμα του εγκεφάλου;


Πρώτη φορά το ακούω, πράγμα σπάνιο.
Τη συγκεκριμένη εταιρεία δεν τη ξέρω. Και δύσκολα θα βγάλεις άκρη.
Κάνε μια αλλαγή μπροστινού Κιτ με μπεκ , πνεύμονα και ηλεκτρονική διαχείριση. Πήγαινε σε σύστημα με ανοιχτό λογισμικό. Ώστε να έχεις επιλογές για εγκατασταση .

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1432
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22


Επιστροφή στο Αντιμετωπίζετε πρόβλημα;

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 20 επισκέπτες