Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Διακοπές σε λειτουργία

Προβλήματα στην εκκίνηση; Διακοπές κατά τη λειτουργία; Σας γυρίζει σε βενζίνη; Safe Mode; Λαμπάκι μηχανής – κωδικοί βλάβης;

Διακοπές σε λειτουργία

Δημοσίευσηαπό carinae96 » Παρ 18 Ιαν, 2019 21:10

Εχω toyota carina e του 1996 , το 2012 με 190000 χλμ του εβαλα υγραεριο, το συστημα ειναι zavoli. Σημερα εχει 280000 χλμ και μεχρι σημερα δεν ειχα κανενα προβλημα. ξαφνικα μετα απο αλλο ενα γεμιζμα αρχισε να κανει διακοπες και στο ρελαντι η βελονα του στροφομετρου ανεβοκατεβαινει και καποιεσ φορεσ σβηνει το αυτοκηνιτο. Με βενζινη δεν εχω κανενα προβλημα, το πηγα εκει που το εγκατεστισα και μετα απο λιγη ωρα μου ειπαν οτι πρεπει να αλλαξω εγκεφαλο και μπεκ. μου φανηκε οτι μου εδωσαν μια λυση γιατι δεν ξερουν τι ειναι ή δεν θελουν να ασχοληθουν. ποιεσ οι πιθανοτητεσ να χαλασουν και τα δυο μαζι. Διαβασα στο forum διαφορα για παρομοιο προβλημα και ειμαι σε συνχηση.
carinae96
 
Δημοσιευσεις: 3
Εγγραφή: Παρ 18 Ιαν, 2019 20:54

Re: διακοπες σε λειτουργια

Δημοσίευσηαπό meletis » Σάβ 19 Ιαν, 2019 00:01

carinae96 έγραψε:Εχω toyota carina e του 1996 , το 2012 με 190000 χλμ του εβαλα υγραεριο, το συστημα ειναι zavoli. Σημερα εχει 280000 χλμ και μεχρι σημερα δεν ειχα κανενα προβλημα. ξαφνικα μετα απο αλλο ενα γεμιζμα αρχισε να κανει διακοπες και στο ρελαντι η βελονα του στροφομετρου ανεβοκατεβαινει και καποιεσ φορεσ σβηνει το αυτοκηνιτο. Με βενζινη δεν εχω κανενα προβλημα, το πηγα εκει που το εγκατεστισα και μετα απο λιγη ωρα μου ειπαν οτι πρεπει να αλλαξω εγκεφαλο και μπεκ. μου φανηκε οτι μου εδωσαν μια λυση γιατι δεν ξερουν τι ειναι ή δεν θελουν να ασχοληθουν. ποιεσ οι πιθανοτητεσ να χαλασουν και τα δυο μαζι. Διαβασα στο forum διαφορα για παρομοιο προβλημα και ειμαι σε συνχηση.
Εγκέφαλό μου φαίνεται περίεργο να θέλει αλλαγή.
Για τα μπεκ δεν γνωρίζω τι φοράει το zavoli και εάν θέλουν συντήρηση.
Μου φαίνεται σου έδωσαν μια γρήγορη λύση.
Σαφώς θέλει ψαξιμο

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1431
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Re: Διακοπές σε λειτουργία

Δημοσίευσηαπό carinae96 » Κυρ 03 Μαρ, 2019 18:09

Και εγώ αυτό πιστεύω , άλλη μια παρατήρηση ήταν ότι άμα το οδηγήσω μια μερα με βενζίνη περίπου 20 χιλιόμετρα μετά δουλεύει το γκάζι καλά , για κανά δύο μέρες . αυτήν την εβδομάδα θα το πάω σε άλλων τεχνικό που ασχολείται με βλάβες σε υγραεριοκίνηση
carinae96
 
Δημοσιευσεις: 3
Εγγραφή: Παρ 18 Ιαν, 2019 20:54


Επιστροφή στο Αντιμετωπίζετε πρόβλημα;

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες