Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Brc lpg προβλημα πρωινης εκκινησης κομπιασματα και διακοπες

Προβλήματα στην εκκίνηση; Διακοπές κατά τη λειτουργία; Σας γυρίζει σε βενζίνη; Safe Mode; Λαμπάκι μηχανής – κωδικοί βλάβης;

Re: Brc lpg προβλημα πρωινης εκκινησης κομπιασματα και διακο

Δημοσίευσηαπό meletis » Κυρ 22 Ιούλ, 2018 14:38

billtsouk έγραψε:Τι να πω ρε παιδια καθε φορα που παω σε καποιον του λεω το προβλημα και δεν κανει τον κοπο καν να δει το χαρτη του υγραεριου.....να φταει ο εγγεφαλος?? Και αν φταιει πιο πολυ μ συμφερει να αλλαξω ολο το κιτ ....εγκεφαλο πνευμονα και μπεκ παρα να παρω μονο brc εγκεφαλο....κατι αλλο π δεν μπορω να καταλαβω ειναι πως γινεται παντου να διαβαζω γι αυτο το προβλημα και ολα ειναι με συστημα brc.........τριτη θα καθαρισω και μπεκ βενζινης αλλα χαμενα χρηματα και αυτα πιστευω......μου εχει καρφωθει για τον λ σε ενα διαγνωστηκο που το συνδεσαμε σε ριλαντι τρεμοπαιζαν σαν τρελες οι τιμες λεει φυσιολογικο ειναι
Σπουδαζω πληροφορική και ασχοληθηκα εγώ γιατί ο πατέρας που να γνωρίζει.
Είχα θέματα και εγώ με το Lovato.
Ήταν θέμα ρύθμισης και ακόμη έχω ένα μικρό πρόβλημα λόγω αισθητήρα λάμδα.
Βάλε βενζίνη και δουλεψε το βενζίνη μόνο. Στη πραξη εγώ που το διορθωσαμε το βγαλαμε στο δρομο για 3 ώρες.
Στη πραξη φέρνεις το χάρτη υγραερίου επάνω στο χάρτη βενζίνης.
Δοκίμασε επίσης να κάνετε εγκατάσταση ξανά το firmware στο εγκέφαλο του υγραερίου.
Και μετά ρύθμιση στο δρόμο.
Εάν δεν δεις διαφορά άλλαξε όλο το κιτ.
Επικοινώνησε με τη επίσημη αντιπροσωπεία πρώτα.

Στάλθηκε από το KIICAA POWER μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1430
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Re: Brc lpg προβλημα πρωινης εκκινησης κομπιασματα και διακο

Δημοσίευσηαπό billtsouk » Κυρ 29 Ιούλ, 2018 17:09

Καλησπεραα παιδια πηγα προχθες σε εναν μηχανικο για να μου δει τον αισθητηρα λ......συνδεσε το διαγνωστικο δν ειχε καποιο προβλημα καταγεγραμενο.....αλλα στα live data η τιμη του 1ου λ πανω απο τον καταλυτη σε κατασταση ριλαντ επαιζε σαν τρελη απο 90mv εως και 760mv χωρις να παταω γκαζι ......αυτο λεει ετσι δουλευει ειναι σωστο αυτο??????? Εχω και βιντεακι
billtsouk
 
Δημοσιευσεις: 13
Εγγραφή: Παρ 04 Μάιος, 2018 23:00

Re: Brc lpg προβλημα πρωινης εκκινησης κομπιασματα και διακο

Δημοσίευσηαπό meletis » Κυρ 29 Ιούλ, 2018 21:08

billtsouk έγραψε:Καλησπεραα παιδια πηγα προχθες σε εναν μηχανικο για να μου δει τον αισθητηρα λ......συνδεσε το διαγνωστικο δν ειχε καποιο προβλημα καταγεγραμενο.....αλλα στα live data η τιμη του 1ου λ πανω απο τον καταλυτη σε κατασταση ριλαντ επαιζε σαν τρελη απο 90mv εως και 760mv χωρις να παταω γκαζι ......αυτο λεει ετσι δουλευει ειναι σωστο αυτο??????? Εχω και βιντεακι
Τα τριμς τα έχεις παρακολούθησει; Δουλεψε το με βενζίνη για 20 -30 χλμ να στρώσει.Μετα γύρισε το σε γκάζι και παρακολούθησε το στο δρόμο. Εάν έχεις μεγάλη απόκλιση θέλει ρύθμιση στο δρομο με πλήρη φορτία.

Στάλθηκε από το KIICAA POWER μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1430
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Αντιμετωπίζετε πρόβλημα;

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 61 επισκέπτες