Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Κοψίματα στην 6η με Went Gas σε Golf4 GTI

Προβλήματα στην εκκίνηση; Διακοπές κατά τη λειτουργία; Σας γυρίζει σε βενζίνη; Safe Mode; Λαμπάκι μηχανής – κωδικοί βλάβης;

Re: Κοψίματα στην 6η με Went Gas σε Golf4 GTI

Δημοσίευσηαπό taxtsom » Παρ 22 Φεβ, 2013 22:21

Ασε ρε φιλε εχω καει εδω και 1μιση χρονο σχεδον. Εδωσα 1450 ευρω για την εκατασταση ΟΜVL κιτ τον 11/2011. Το αμαξι με γυριζε στην βενζινη μολις επιανε 3500 στρ και απο τοτε εχει αρχισει ενα ατερμονο γαϊτανακι ταλαιπωριας για μενα. Εχουμε αλλαξει τα παντα εκτος απο μπεκιερα (REG Fast) και δεξαμενη. :lol: Τελευταια (6μηνο) βαλαμε πνευμονα WentGas 300+ ιππων ολα πηγαιναν ρολοϊ - δεν με πεταγε στην βενζινη για λιγο καιρο-. Δουλευε στα 0.95 bar ρολοϊ. Οταν παραπονεθηκα στον εγκαταστατη μου -Χαλκιδα- για ελαφρως αυξημενη καταναλωση, ανεβασε την πιεση στα 1.15 bar kaι εφτιαξε νεο χαρτη-ρυθμιση. Ε, απο τοτε με πεταει στην βενζινη οταν εχω λιγοτερο απο 15-20 λιτρα LPG.
Ο εγκαταστατης μου μ'εστειλε στα κεντρικα ΑΤΚ group στους Τουρκους(?) στην Πειραιώς 253 αλλα ηταν τελειως ΑΚΥΡΟΙ διοτι δεν μπορουσαν να συνδεθουν μεσω λαπτοπ/Η/Υ με τον OMVL(AEB) εγκεφαλο του αυτοκινητου μου!!!!!!!!!! Αν ειναι δυνατον !!! την στιγμη που εμπορευονται οι ΙΔΙΟΙ WentGas , ATTIKER kai OMVL!!! Γενικα στην Πειραιως εισεπραξα μια ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ :clap:
Δες και εδω : http://autogasforum.gr/viewtopic.php?f=14&t=1729
Τελευταία επεξεργασία από taxtsom και Παρ 22 Φεβ, 2013 22:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΒΜW 316 ti Compact LPG by Alfa Gas
taxtsom
 
Δημοσιευσεις: 260
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν, 2012 18:29

Re: Κοψίματα στην 6η με Went Gas σε Golf4 GTI

Δημοσίευσηαπό trelogolfakias » Παρ 22 Φεβ, 2013 22:24

taxtsom έγραψε:Ασε ρε φιλε εχω καει εδω και 1μιση χρονο σχεδον. Εδωσα 1450 ευρω για την εκατασταση ΟΜVL κιτ τον 11/2011. Το αμαξι με γυριζε στην βενζινη μολις επιανε 3500 στρ και απο τοτε εχει αρχισει ενα ατερμονο γαϊτανακι ταλαιπωριας για μενα. Εχουμε αλλαξει τα παντα εκτος απο μπεκιερα (REG Fast) και δεξαμενη. :lol: Τελευταια (6μηνο) βαλαμε πνευμονα WentGas 300+ ιππων ολα πηγαιναν ρολοϊ - δεν με πεταγε στην βενζινη για λιγο καιρο-. Δουλευε στα 0.95 bar ρολοϊ. Οταν παραπονεθηκα στον εγκαταστατη μου -Χαλκιδα- για ελαφρως αυξημενη καταναλωση, ανεβασε την πιεση στα 1.15 bar kaι εφτιαξε νεο χαρτη-ρυθμιση. Ε, απο τοτε με πεταει στην βενζινη οταν εχω λιγοτερο απο 15-20 λιτρα LPG.
Δες και εδω : http://autogasforum.gr/viewtopic.php?f=14&t=1729


φιλε μου καπου μπερδευτηκες.εμενα δεν με πεταει καθολου στην βενζινη απλα δεν μπορουν να το στρωσουν το αμαξι μην μπερδευεσαι....και την βενζινη την καει παραλληλα με το υγραεριο....εχουμε εντελως διαφορετικο προβλημα.και οσο για την πιεση εμενα το εχουν 1,40 bar και δεν μπορουν να το στρωσουν πλακα κανεις ?
trelogolfakias
 
Δημοσιευσεις: 82
Εγγραφή: Δευτ 18 Φεβ, 2013 09:39

Re: Κοψίματα στην 6η με Went Gas σε Golf4 GTI

Δημοσίευσηαπό ROUMANOSGAS » Σάβ 23 Φεβ, 2013 14:07

καλισπερα φιλοι μου εγω σαν εγκαταστατης εχο να πο οτι σαν εταιρια went gas απο τιν εμπειρια μου και με αλλα συστιματα δεν φερθικε καθολου σοστα και επαγγελματικα σαν εταιρια το τονιζο γιατι κρεμασαν προτα εμενα σαν συνεργατη και στι συνεχεια εγο το πελατη γιατι απο τιν αρχι ζιτουσαμε μια λισει και τιν λισει τιν βρικαμε απο εναν μι σινεργατη μας...το προβλημα θα λιθει οσο χρονικο διαστιμα κιαν χριαστει.... αλλα θα υπαρξουν σινεπειεσ οσον αφορα τιν εταιρια WENT GAS για τι μι σοστι αντιμετοπεισι και αδιαφορια προσ τον συνεργατοι τους που δεν νομιζο οτι τους εδοσα καμια φορα δικαιωματα για να αξιζω τετοια σιμπεριφορα απο τιν αρμοδια εταιρια WENT GAS
ROUMANOSGAS
 
Δημοσιευσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ 23 Φεβ, 2013 13:45
Τοποθεσία: ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΤΗΣ

Re: Κοψίματα στην 6η με Went Gas σε Golf4 GTI

Δημοσίευσηαπό dennis » Σάβ 23 Φεβ, 2013 21:18

Τρεχα γυρευε.Γιατι δεν το αφηνες πιο πλουσιο?

Ισως χρειαστεις αλλα μπεκ για τι το αυτοκινητο αυτο ανεβαζει πανω απο 24ms.

Τρεχα τωρα να ερθεις στα ισια σου :thumbup:
dennis
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 51
Εγγραφή: Δευτ 11 Απρ, 2011 00:54

Re: Κοψίματα στην 6η με Went Gas σε Golf4 GTI

Δημοσίευσηαπό ROUMANOSGAS » Σάβ 23 Φεβ, 2013 22:38

ΜΠΕΚ 2Ω 13,000ΣΤΡΟΦΕΣ ΧΟΡΙΖΟΝ ΠΟΛΛΙ ΓΡΗΓΟΡΑ
ROUMANOSGAS
 
Δημοσιευσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ 23 Φεβ, 2013 13:45
Τοποθεσία: ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΤΗΣ

Re: Κοψίματα στην 6η με Went Gas σε Golf4 GTI

Δημοσίευσηαπό trelogolfakias » Σάβ 23 Φεβ, 2013 22:45

ROUMANOSGAS έγραψε:ΜΠΕΚ 2Ω 13,000ΣΤΡΟΦΕΣ ΧΟΡΙΖΟΝ ΠΟΛΛΙ ΓΡΗΓΟΡΑ


και επιτελους και τον σωστο πνευμονα...οχι 130κw που μας εδεινε η went gas... για 242,9hp αυτοκινητο....
trelogolfakias
 
Δημοσιευσεις: 82
Εγγραφή: Δευτ 18 Φεβ, 2013 09:39

Re: Κοψίματα στην 6η με Went Gas σε Golf4 GTI

Δημοσίευσηαπό dathens » Κυρ 24 Φεβ, 2013 00:48

Εγκαταστάσεις και συστηματα σαν αυτα κάνουν κακο στο κλάδο σας σαν εγκαταστατες που βάζετε οτι σας δίνουν οι εταιρίες με μοναδικό σκοπό το κόστος και το κέρδος .

Εδω δείτε με 900 ευρω viewtopic.php?f=24&t=1732. τελική τιμη με το ΚΤΕΟ .....τι έβαλε γνωστός μου και που μένει λιβανατες και πετάει με 200 χιλ στην εθνική μπεκ Hana injection μπλε 65 αλογα ανα κυλινδρο πνεύμονα zavoli zetaS 300 HP το αμάξι πετάει για αυτο ΟΤΑΝ πάτε για τοποθέτηση ρωτάτε δείτε πως γατί κτλ δείτε αλλα αυτοκίνητα διαβάστε...
ml 350 2005 w164 Prins αθάνατο 160.000 km LPG 227.000 συνολικά
dathens
 
Δημοσιευσεις: 1252
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν, 2011 01:51

Re: Κοψίματα στην 6η με Went Gas σε Golf4 GTI

Δημοσίευσηαπό vaxalis » Κυρ 24 Φεβ, 2013 02:44

dathens o zeta s επειδη τον φοραω ειναι μεχρι 340 hp.ξερεις που θα βρω μπεκ hana στην αθηνα?θελω να τα βαλω αλλα θελω να μου πεις εαν ξερεις εαν υπαρχουν ποιο δυνατα απο 65 αλογα ανα κυλινδρο.εαν δεν θες να πεις δημοσια στηλε μου π.μ.ευχαριστω εκ των υστερων.
vaxalis
 
Δημοσιευσεις: 297
Εγγραφή: Τρί 28 Δεκ, 2010 01:33

Re: Κοψίματα στην 6η με Went Gas σε Golf4 GTI

Δημοσίευσηαπό trelogolfakias » Κυρ 24 Φεβ, 2013 07:26

dathens έγραψε:Εγκαταστάσεις και συστηματα σαν αυτα κάνουν κακο στο κλάδο σας σαν εγκαταστατες που βάζετε οτι σας δίνουν οι εταιρίες με μοναδικό σκοπό το κόστος και το κέρδος .

Εδω δείτε με 900 ευρω http://www.autogasforum.gr/viewtopic.php?f=24&t=1732. τελική τιμη με το ΚΤΕΟ .....τι έβαλε γνωστός μου και που μένει λιβανατες και πετάει με 200 χιλ στην εθνική μπεκ Hana injection μπλε 65 αλογα ανα κυλινδρο πνεύμονα zavoli zetaS 300 HP το αμάξι πετάει για αυτο ΟΤΑΝ πάτε για τοποθέτηση ρωτάτε δείτε πως γατί κτλ δείτε αλλα αυτοκίνητα διαβάστε...


φιλε μου ειπες πως φοραει μπεκ Hana injection μπλε 65 αλογα ανα κυλινδρο πνεύμονα zavoli zetaS 300 HP και εγκεφαλο τη εχει ?
trelogolfakias
 
Δημοσιευσεις: 82
Εγγραφή: Δευτ 18 Φεβ, 2013 09:39

Re: Κοψίματα στην 6η με Went Gas σε Golf4 GTI

Δημοσίευσηαπό ROUMANOSGAS » Κυρ 24 Φεβ, 2013 14:50

φιλε μου μετα απο πολλα τηλ και παρα πολλη ανχος βαζουμε πνευμονα 320kw και μπεκ 2Ω τα οποια ειναι πολι γριγορα και κατεβαξουν μεχρι 13000στροφες . το θεμα ειναι οτι οι εταιρα WENT GAS σ αυτην τιν περιπτοσι κανει πισω και με λιγα λογια για να μιν κριβομαστε αδιαφοροι με ολοι τιν σιμασια τισ λεξεωσ αδιαφορο ...... και κοιτανε μονο τιν μπαζα με λιγα λογια τα φραγκα και τιποτα αλο προσοχη παιδια να μιν τιν πατισει αλος εγκαταστατης ευχαριστω
ROUMANOSGAS
 
Δημοσιευσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ 23 Φεβ, 2013 13:45
Τοποθεσία: ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΤΗΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αντιμετωπίζετε πρόβλημα;

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 22 επισκέπτες