Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Κοψίματα στην 6η με Went Gas σε Golf4 GTI

Προβλήματα στην εκκίνηση; Διακοπές κατά τη λειτουργία; Σας γυρίζει σε βενζίνη; Safe Mode; Λαμπάκι μηχανής – κωδικοί βλάβης;

Re: Κοψίματα στην 6η με Went Gas σε Golf4 GTI

Δημοσίευσηαπό Qgas » Κυρ 24 Φεβ, 2013 22:34

vaxalis έγραψε:dathens o zeta s επειδη τον φοραω ειναι μεχρι 340 hp.ξερεις που θα βρω μπεκ hana στην αθηνα?θελω να τα βαλω αλλα θελω να μου πεις εαν ξερεις εαν υπαρχουν ποιο δυνατα απο 65 αλογα ανα κυλινδρο.εαν δεν θες να πεις δημοσια στηλε μου π.μ.ευχαριστω εκ των υστερων.


Επειδη η εγκατασταση ειναι δικη μας θα σας τα πω εγώ , υπαρχουν μεγαλύτερα Hana αλλα δε κατεβαίνουν πολυ χαμηλα στο ρελαντι τι παραπάνω θες με τον ΖΕΤΑ s και τα μπλε Hana ? έχεις πανω απο 260 HP ? σε εμάς ειναι πάντα διαθεσιμα , τι κιτ φοράς ;
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Κοψίματα στην 6η με Went Gas σε Golf4 GTI

Δημοσίευσηαπό Qgas » Κυρ 24 Φεβ, 2013 22:37

ROUMANOSGAS έγραψε:φιλε μου μετα απο πολλα τηλ και παρα πολλη ανχος βαζουμε πνευμονα 320kw και μπεκ 2Ω τα οποια ειναι πολι γριγορα και κατεβαξουν μεχρι 13000στροφες . το θεμα ειναι οτι οι εταιρα WENT GAS σ αυτην τιν περιπτοσι κανει πισω και με λιγα λογια για να μιν κριβομαστε αδιαφοροι με ολοι τιν σιμασια τισ λεξεωσ αδιαφορο ...... και κοιτανε μονο τιν μπαζα με λιγα λογια τα φραγκα και τιποτα αλο προσοχη παιδια να μιν τιν πατισει αλος εγκαταστατης ευχαριστω


Συμπασχω μαζι σου δεν κάνει το κιτ , του λείπει η προσθήκη βενζίνης και τα orizon είνσι μεν γρήγορα αλλα δεν ειναι keihin ή Hana βάλε του ένα zavoli κα μπλε Hana να γλυτώσεις !!
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Κοψίματα στην 6η με Went Gas σε Golf4 GTI

Δημοσίευσηαπό Qgas » Κυρ 24 Φεβ, 2013 22:40

trelogolfakias έγραψε:
dathens έγραψε:Εγκαταστάσεις και συστηματα σαν αυτα κάνουν κακο στο κλάδο σας σαν εγκαταστατες που βάζετε οτι σας δίνουν οι εταιρίες με μοναδικό σκοπό το κόστος και το κέρδος .

Εδω δείτε με 900 ευρω viewtopic.php?f=24&t=1732. τελική τιμη με το ΚΤΕΟ .....τι έβαλε γνωστός μου και που μένει λιβανατες και πετάει με 200 χιλ στην εθνική μπεκ Hana injection μπλε 65 αλογα ανα κυλινδρο πνεύμονα zavoli zetaS 300 HP το αμάξι πετάει για αυτο ΟΤΑΝ πάτε για τοποθέτηση ρωτάτε δείτε πως γατί κτλ δείτε αλλα αυτοκίνητα διαβάστε...


φιλε μου ειπες πως φοραει μπεκ Hana injection μπλε 65 αλογα ανα κυλινδρο πνεύμονα zavoli zetaS 300 HP και εγκεφαλο τη εχει ?


AEB ρε συ φίλε το κιτ ειναι όλο ΑΕΒ mp48 το γράφει ΑΕΒ by Qgas φαίνεται σε μια φωτό.
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Κοψίματα στην 6η με Went Gas σε Golf4 GTI

Δημοσίευσηαπό vaxalis » Κυρ 24 Φεβ, 2013 23:08

Qgas έγραψε:
vaxalis έγραψε:dathens o zeta s επειδη τον φοραω ειναι μεχρι 340 hp.ξερεις που θα βρω μπεκ hana στην αθηνα?θελω να τα βαλω αλλα θελω να μου πεις εαν ξερεις εαν υπαρχουν ποιο δυνατα απο 65 αλογα ανα κυλινδρο.εαν δεν θες να πεις δημοσια στηλε μου π.μ.ευχαριστω εκ των υστερων.


Επειδη η εγκατασταση ειναι δικη μας θα σας τα πω εγώ , υπαρχουν μεγαλύτερα Hana αλλα δε κατεβαίνουν πολυ χαμηλα στο ρελαντι τι παραπάνω θες με τον ΖΕΤΑ s και τα μπλε Hana ? έχεις πανω απο 260 HP ? σε εμάς ειναι πάντα διαθεσιμα , τι κιτ φοράς ;

εχω autogas italia με μπεκ ig5 rail και θελω να βαλω μπεκ τυπου βενζινης.εαν σηκωσει πιεση 1,8 ειναι 330.θελω δυνατα μπεκ.Με υγραεριο το δουλευω 0,8 οβερ.τι διατομη μπεκ θελει για να δουλεψω περιπου 300 αλογα 3,2?μιλαω για rail Μπεκιερα.
vaxalis
 
Δημοσιευσεις: 297
Εγγραφή: Τρί 28 Δεκ, 2010 01:33

Re: Κοψίματα στην 6η με Went Gas σε Golf4 GTI

Δημοσίευσηαπό trelogolfakias » Δευτ 25 Φεβ, 2013 00:07

Qgas έγραψε:
trelogolfakias έγραψε:
dathens έγραψε:Εγκαταστάσεις και συστηματα σαν αυτα κάνουν κακο στο κλάδο σας σαν εγκαταστατες που βάζετε οτι σας δίνουν οι εταιρίες με μοναδικό σκοπό το κόστος και το κέρδος .

Εδω δείτε με 900 ευρω http://www.autogasforum.gr/viewtopic.php?f=24&t=1732. τελική τιμη με το ΚΤΕΟ .....τι έβαλε γνωστός μου και που μένει λιβανατες και πετάει με 200 χιλ στην εθνική μπεκ Hana injection μπλε 65 αλογα ανα κυλινδρο πνεύμονα zavoli zetaS 300 HP το αμάξι πετάει για αυτο ΟΤΑΝ πάτε για τοποθέτηση ρωτάτε δείτε πως γατί κτλ δείτε αλλα αυτοκίνητα διαβάστε...


φιλε μου ειπες πως φοραει μπεκ Hana injection μπλε 65 αλογα ανα κυλινδρο πνεύμονα zavoli zetaS 300 HP και εγκεφαλο τη εχει ?


AEB ρε συ φίλε το κιτ ειναι όλο ΑΕΒ mp48 το γράφει ΑΕΒ by Qgas φαίνεται σε μια φωτό.


ενταξει δεν το προσεξα και ρωτησα...πως κανεις ετσι τοσο κακο ηταν που ρωτησα?
trelogolfakias
 
Δημοσιευσεις: 82
Εγγραφή: Δευτ 18 Φεβ, 2013 09:39

Re: Κοψίματα στην 6η με Went Gas σε Golf4 GTI

Δημοσίευσηαπό Qgas » Δευτ 25 Φεβ, 2013 00:10

Όχι ρε συ φίλε sorry αν έγραψα κάπως,
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Κοψίματα στην 6η με Went Gas σε Golf4 GTI

Δημοσίευσηαπό Qgas » Δευτ 25 Φεβ, 2013 00:11

vaxalis έγραψε:
Qgas έγραψε:
vaxalis έγραψε:dathens o zeta s επειδη τον φοραω ειναι μεχρι 340 hp.ξερεις που θα βρω μπεκ hana στην αθηνα?θελω να τα βαλω αλλα θελω να μου πεις εαν ξερεις εαν υπαρχουν ποιο δυνατα απο 65 αλογα ανα κυλινδρο.εαν δεν θες να πεις δημοσια στηλε μου π.μ.ευχαριστω εκ των υστερων.


Επειδη η εγκατασταση ειναι δικη μας θα σας τα πω εγώ , υπαρχουν μεγαλύτερα Hana αλλα δε κατεβαίνουν πολυ χαμηλα στο ρελαντι τι παραπάνω θες με τον ΖΕΤΑ s και τα μπλε Hana ? έχεις πανω απο 260 HP ? σε εμάς ειναι πάντα διαθεσιμα , τι κιτ φοράς ;

εχω autogas italia με μπεκ ig5 rail και θελω να βαλω μπεκ τυπου βενζινης.εαν σηκωσει πιεση 1,8 ειναι 330.θελω δυνατα μπεκ.Με υγραεριο το δουλευω 0,8 οβερ.τι διατομη μπεκ θελει για να δουλεψω περιπου 300 αλογα 3,2?μιλαω για rail Μπεκιερα.


Τι αμάξι ; Έχεις στο κιτ προσθήκη βενζίνης ;
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Κοψίματα στην 6η με Went Gas σε Golf4 GTI

Δημοσίευσηαπό trelogolfakias » Δευτ 25 Φεβ, 2013 00:24

Qgas έγραψε:Όχι ρε συ φίλε sorry αν έγραψα κάπως,


απλα το αυτοκινητο που εχουμε το προβλημα με τον roumanogas ειναι δικο μου γιαυτο και σε ρωτησα επειδη προσπαθουμε να βγαλουμε μια ακρη με αυτους της went gas που μπλεξαμε.
trelogolfakias
 
Δημοσιευσεις: 82
Εγγραφή: Δευτ 18 Φεβ, 2013 09:39

Re: Κοψίματα στην 6η με Went Gas σε Golf4 GTI

Δημοσίευσηαπό vaxalis » Δευτ 25 Φεβ, 2013 08:54

Qgas έγραψε:
vaxalis έγραψε:
Qgas έγραψε:
vaxalis έγραψε:dathens o zeta s επειδη τον φοραω ειναι μεχρι 340 hp.ξερεις που θα βρω μπεκ hana στην αθηνα?θελω να τα βαλω αλλα θελω να μου πεις εαν ξερεις εαν υπαρχουν ποιο δυνατα απο 65 αλογα ανα κυλινδρο.εαν δεν θες να πεις δημοσια στηλε μου π.μ.ευχαριστω εκ των υστερων.


Επειδη η εγκατασταση ειναι δικη μας θα σας τα πω εγώ , υπαρχουν μεγαλύτερα Hana αλλα δε κατεβαίνουν πολυ χαμηλα στο ρελαντι τι παραπάνω θες με τον ΖΕΤΑ s και τα μπλε Hana ? έχεις πανω απο 260 HP ? σε εμάς ειναι πάντα διαθεσιμα , τι κιτ φοράς ;

εχω autogas italia με μπεκ ig5 rail και θελω να βαλω μπεκ τυπου βενζινης.εαν σηκωσει πιεση 1,8 ειναι 330.θελω δυνατα μπεκ.Με υγραεριο το δουλευω 0,8 οβερ.τι διατομη μπεκ θελει για να δουλεψω περιπου 300 αλογα 3,2?μιλαω για rail Μπεκιερα.


Τι αμάξι ; Έχεις στο κιτ προσθήκη βενζίνης ;

skoda octavia 1,8 t gt 193 εχω το κιτ χωρις προσθηκη βενζινης και δεν ειναι obd.
vaxalis
 
Δημοσιευσεις: 297
Εγγραφή: Τρί 28 Δεκ, 2010 01:33

Re: Κοψίματα στην 6η με Went Gas σε Golf4 GTI

Δημοσίευσηαπό ROUMANOSGAS » Δευτ 25 Φεβ, 2013 20:42

ευχαριστω παρα πολι τιν εταιρια ΑΤΚ GRUP για τιν λιση που μας εδωσε και τον τεχνικο τις τον καντιρ ο οποιοσ μασ ελεισε το προβλιμα αφιλοκερδος οποσ κανουν οι σοστοι επαγκελματιες και επισεις χορεις να εχουμε ξανασινεργαστει. αυτο νομιζο λεει πολλα και τα υπολοιπα ενοουνται..
ROUMANOSGAS
 
Δημοσιευσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ 23 Φεβ, 2013 13:45
Τοποθεσία: ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΤΗΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αντιμετωπίζετε πρόβλημα;

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 30 επισκέπτες