Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Μου ζητάνε €20 το χαρτί για ΚΤΕΟ

Εμπειρίες και προβλήματα με ΚΤΕΟ; Νομοθεσία;

Re: Μου ζητάνε €20 το χαρτί για ΚΤΕΟ

Δημοσίευσηαπό zissilia » Τετ 13 Νοέμ, 2013 21:22

tixeros eise file me 20e ,ego den perasa kteo alla ipa na peraso tora meta apo 1 xrono pou evala to kit giati den ixa lefta 200e gia to kteo ke o egatastatis den mou dini to pistopiitiko - tin ypeythini dilosi giati lei oti prepi na kopsi apo tin arxi oles tis apodixis kei theli 160e esi eise tixeros pou sou pernoune 20 h 40 e pes mou na pao ke ego eki giati exo vrethi se adiexodo ke sto telos an den to peraso kteo katholou tha pliroso 600e prostimo

mod: Γράφουμε με ελληνικούς χαρακτήρες
zissilia
 
Δημοσιευσεις: 1
Εγγραφή: Τετ 13 Νοέμ, 2013 21:15

Re: Μου ζητάνε €20 το χαρτί για ΚΤΕΟ

Δημοσίευσηαπό Qgas » Πέμ 14 Νοέμ, 2013 01:00

panos12 έγραψε:και εγω πηγα σημερα για το χαρτι και μου ζητησαν 20 ευρω για ενα χαρτι .Αν ειναι δυνατον δηλ σε δυο χρονια αυτοι θα το πανε και 50 ευρω και εμεισ σαν χαζοι θα πρεπει να τα πληρωνουμε.Τελικα ηταν λαθος να εγκλοβηστω στο υγραεριο.


Δεν ειναι για το χαρτι πρεπει να κανει ελεγχο στο συστημα... και να στο δωσει υποχρεωμενοι ειμαστε να κοψουμε ενα τιμολογιο παροχης υπηρεσιων το οποιο θα δηλωθει στην δηλωση μας παραρτημα 2 με νουμερο και ημερομηνια αλλιως δεν περνα ΚΤΕΟ που θα κρατησει φωτοτυπια αυτου για να σταλθει στο υπουργειο για να το παρει το υπουργειο οικονομικων για ελεγχο.. Εχουμε ξανασυζητησει το θεμα πολλες φορες .... εμεις παντα τα διναμε δωρεαν αλλα πλεον υποχρεωνομαστε να κοβουμε οι λογιστες μας μας λενε απαγορευοντε τα μηδενικα εκτος αν προκειτε για αμαξια των υπαλληλων και το ελαχιστο που πρεπει να κοβουμε ειναι 20-30 ευρω ... ωστε να δικολογηται ο ελεγχος του συστηματος.. αυτα μας τα επεβαλε το κρατος με ΦΕΚ του υπουργου μεταφορων το Σεπτεμβριο !! δεν το χρεωναμε πριν !!
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Μου ζητάνε €20 το χαρτί για ΚΤΕΟ

Δημοσίευσηαπό eddiecorolla » Πέμ 14 Νοέμ, 2013 13:46

QGAS,συνδιαστικά με το Service αλλαγής φίλτρων prins (60 euro με το ΦΠΑ), το δίνεται δωρεάν?
eddiecorolla
 
Δημοσιευσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ 11 Φεβ, 2012 13:43

Re: Μου ζητάνε €20 το χαρτί για ΚΤΕΟ

Δημοσίευσηαπό Qgas » Πέμ 14 Νοέμ, 2013 23:03

eddiecorolla έγραψε:QGAS,συνδιαστικά με το Service αλλαγής φίλτρων prins (60 euro με το ΦΠΑ), το δίνεται δωρεάν?


Φυσικα .. αλλα εχει 40 € η αλλαγη ... και 20 το ελάχιστο που κόβουμε έκανες 25.000 χιλ ;
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Μου ζητάνε €20 το χαρτί για ΚΤΕΟ

Δημοσίευσηαπό eddiecorolla » Παρ 15 Νοέμ, 2013 10:20

Σκέφτομαι να αλλάξω δεύτερη φορά.Πλησιάζω τα 50.000 km.
eddiecorolla
 
Δημοσιευσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ 11 Φεβ, 2012 13:43

Re: Μου ζητάνε €20 το χαρτί για ΚΤΕΟ

Δημοσίευσηαπό Qgas » Σάβ 16 Νοέμ, 2013 13:22

Ορθώς σκέφτεστε παρά την αλλαγη στα 75.000 που λέει η Prins εδω είνσι Ελλάδα !!
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Μου ζητάνε €20 το χαρτί για ΚΤΕΟ

Δημοσίευσηαπό ECOKINISI » Σάβ 23 Νοέμ, 2013 09:49

Αυτά περί λογιστών που αναφέρει ο Qgas είναι μπούρδες. συγνώμη κιόλας για την έκφραση. Το τι ποσό κοστολογεί το κάθε συνεργείο είναι δικό του θέμα και δεν υπάρχει καμία μα καμία υποχρέωση απο κανένα υπουργείο. Εμείς σαν επιχείρηση σε πελάτες μας που μας έχουν εμπιστευθεί και μας έχουν δώσει τα χρήματα τους , έρχονται και τηρούν πιστά τα service τους δεν χρεώνουμε τίποτα, κόβουμε μια τυπική απόδειξη ενός ευρώ και αυτό είναι όλο, έτσι και αλλιώς και την δουλειά μας εμπιστευομαστε και τα συστήματα που έχουμε τοποθετήσει επίσης. Τώρα αν έρθει κάποιος άλλος που δεν είναι πελάτης μας εκεί είναι άλλο θέμα και υπάρχει κανονική χρέωση για τον έλεγχο απαραίτητο service και μετά η έκδοση του χαρτιού.
ECOΚΙΝΗΣΗ
Πάτα φρένο στη ρύπανση, δώσε γκάζι στην οικονομία

www.ecokinisi.gr
ECOKINISI
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 219
Εγγραφή: Πέμ 04 Οκτ, 2012 15:00

Re: Μου ζητάνε €20 το χαρτί για ΚΤΕΟ

Δημοσίευσηαπό Qgas » Σάβ 23 Νοέμ, 2013 11:05

Οτσν σου ερθει έλεγχος απο το ΣΔΟΕ να τους το πεις αυτο μηδενικές αποδείξεις παροχης και εικονικές του 1-5 ευρω δεν γινοντε αποδεκτές και τα πρόστιμα εινσι απο 400-800 € .

Τωρα αν εσυ κανεις τον έλεγχο καλής λειτουργίας που χρειάζεται τουλάχιστον μισή ωρα και και δίνεις την υπογραφη σου δωρεάν με αναγραφή στη δήλωση της απόδειξης παροχης υπηρεσιών η τιμολόγιο παροχης με 1-2 € μπράβο σου.

Σχετικά με τις μποιυρδες στο επιστρέφω ρώτα το λογιστή σου τι θα κανει στον έλεγχο που έρχετε διοτι τα ΚΤΕΟ αποστείλουν καθημερινά φωτοτυπίες των τιμολογίων μας στη ΣΔΟΕ .., αλλα Ελλαδα είμαστε ολα τα ξέρουμε ..
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Μου ζητάνε €20 το χαρτί για ΚΤΕΟ

Δημοσίευσηαπό hlias » Σάβ 23 Νοέμ, 2013 11:27

ECOKINISI έγραψε:Αυτά περί λογιστών που αναφέρει ο Qgas είναι μπούρδες. συγνώμη κιόλας για την έκφραση. Το τι ποσό κοστολογεί το κάθε συνεργείο είναι δικό του θέμα και δεν υπάρχει καμία μα καμία υποχρέωση απο κανένα υπουργείο. Εμείς σαν επιχείρηση σε πελάτες μας που μας έχουν εμπιστευθεί και μας έχουν δώσει τα χρήματα τους , έρχονται και τηρούν πιστά τα service τους δεν χρεώνουμε τίποτα, κόβουμε μια τυπική απόδειξη ενός ευρώ και αυτό είναι όλο, έτσι και αλλιώς και την δουλειά μας εμπιστευομαστε και τα συστήματα που έχουμε τοποθετήσει επίσης. Τώρα αν έρθει κάποιος άλλος που δεν είναι πελάτης μας εκεί είναι άλλο θέμα και υπάρχει κανονική χρέωση για τον έλεγχο απαραίτητο service και μετά η έκδοση του χαρτιού.




οταν την ιδια εργασια σε αλλους την κοστολογεις με 1 ευρω και σε αλλους με 30 το μονο σιγουρο ειναι οτι σε καποιον ελεγχο θα εχεις τρομερο προβλημα και προστιμο, δεν εχεις το δικαιωμα της δωρεαν εργασιας σαν επιχειρηση πρεπει να αποδωσεις το σωστο φπα στο κρατος, γιαυτο και η χρεωση για την εφορια στην ιδια εργασια πρεπει να ειναι κοινη για ολους τους πελατες σου ειτε 1 ευρω για ολους, ειτε 30 για ολους (τα νουμερα ειναι τυχαια)
κριμα.
hlias
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2046
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 23:38
Τοποθεσία: ανω γλυφαδα

Re: Μου ζητάνε €20 το χαρτί για ΚΤΕΟ

Δημοσίευσηαπό hlias » Σάβ 23 Νοέμ, 2013 11:30

Qgas έγραψε:Οτσν σου ερθει έλεγχος απο το ΣΔΟΕ να τους το πεις αυτο μηδενικές αποδείξεις παροχης και εικονικές του 1-5 ευρω δεν γινοντε αποδεκτές και τα πρόστιμα εινσι απο 400-800 € .

Τωρα αν εσυ κανεις τον έλεγχο καλής λειτουργίας που χρειάζεται τουλάχιστον μισή ωρα και και δίνεις την υπογραφη σου δωρεάν με αναγραφή στη δήλωση της απόδειξης παροχης υπηρεσιών η τιμολόγιο παροχης με 1-2 € μπράβο σου.

Σχετικά με τις μποιυρδες στο επιστρέφω ρώτα το λογιστή σου τι θα κανει στον έλεγχο που έρχετε διοτι τα ΚΤΕΟ αποστείλουν καθημερινά φωτοτυπίες των τιμολογίων μας στη ΣΔΟΕ .., αλλα Ελλαδα είμαστε ολα τα ξέρουμε ..



το ποσο της εργασιας σου το κοστολογεις μονο εσυ, απλα θα πρεπει να ειναι κοινο για ολους μπορεις σε ολους να το κοστολογεις για 5 ευρω, σε αυτη την περιπτωση εισαι καλυμενος.
κριμα.
hlias
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2046
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 23:38
Τοποθεσία: ανω γλυφαδα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Θέματα ΚΤΕΟ

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 33 επισκέπτες