Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Πλυντηρια αυτοκινητου με κερμα

Re: Πλυντηρια αυτοκινητου με κερμα

Δημοσίευσηαπό tdm900m » Σάβ 24 Αύγ, 2013 00:12

Εχει ανοιξει ενα καινουργιο στο ιλιον στα συνορα με πετρουπολη στην αρχη σχεδον της πετρουπολεως οπου με 3ευρο το κανεις μεσα εξω.Με 2ευρο εχεις 4 λεπτα να το κανεις απο εξω που περιλαμβανει βουρτσα και νερο με πιεση, και με 1ευρο εχεις 7 λεπτα σκουπα.Επισης σου δινει πανια για να το σκουπισεις.Εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος.
tdm900m
 
Δημοσιευσεις: 5
Εγγραφή: Παρ 23 Αύγ, 2013 18:00

Re: Πλυντηρια αυτοκινητου με κερμα

Δημοσίευσηαπό papoys » Σάβ 24 Αύγ, 2013 08:10

Δεν κατάλαβα καλά.
με 3 ευρώ το κάνης μέσα έξω μόνος σου ή κάνουν και κάτι αυτοί.?
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: Πλυντηρια αυτοκινητου με κερμα

Δημοσίευσηαπό prometheas » Σάβ 24 Αύγ, 2013 08:57

steliosthem έγραψε:
fotisly έγραψε:1,5 ευρω πλενεις μονο τις ζαντες!!
για αρχαριο σε τετοια πλυντηρια θελεις καπου στα 6-7 ευρω,αν εχεις εξοικιωθει,τοτε με 4-5 ευρω κανεις ενα καλο εξωτερικο!
σκουπα μεσα κανεις με 0.50 εως 1 ευρω και στα συν αυτων των πλυντηριων ειναι ο δωρεαν αερας με πιεση για φυσιγμα μεσα και το απεσταγμενο νερο για ξεπλυμα,που μετα δεν χρειαζεσαι σκουπισμα!!
παιζει ρολο η επωνυμια του πλυντηριου για τα σαμπουαν που χρησιμοποιει,οπως και ο ανταγωνισμος για τον ποσο χρονο θα εχεις με 1ευρω!
ειμαι υπερ αυτων των πλυντιριων γιατι δεν εχεις γρατσουνιες απο σφουγγαρι,βουρτσα,δερμα κ.λ


Πιστεψε με με 1,5 ευρω πλενω πολυ καλυτερα το αυτοκινητο μου απο αυτους που το πλενουν στο "χερι", με 1 50λεπτο το πλενω πρωτα με πιεση, ο χρονος ειναι υπεραρκετος, γυριζω το αυτοκινητο 2 φορες για να τελειωσει το νερο, με το επομενο 50λεπτο το καλυπτω με αφρο απο πανω μεχρι κατω, γινεται στην κυριολεξια καταλευκο, υπαρχει μαλακη βουρτσα με κονταρι και κουβας με νερο, το τριβω και με το 3ο 50λεπτο το ξεπλενω με πιεση παλι. Το εκανα χρονια στο Διδυμοτειχο, μου φαίνεται τοσο περιεργο που στην Αθηνα δεν εχουν ιδεα...



Αν και μένω στην Αθήνα, προσπαθώ να επισκέπτομαι όσο συχνά μπορώ τα υπέροχα μέρη σας και ιδιαίτερα το δάσος της δαδιάς και το δέλτα του Έβρου.
Επειδή έχω πλύνει το αυτοκινητο μου στο συγκεκριμένο πλυντήριο στο Διδυμότειχο θα ήθελα να σου πω ότι δεν έχει καμία σχέση σε διάρκεια με αυτά της Αθήνας (που μέχρι να... φτύσει τελειώνει το μισό ευρώ...)
-> και στην Αγγλία που έπλενα το αμάξι σε τέτοια πλυντήρια - που αποτελούν το 90% των πλυντηρίων αυτοκινήτων εκεί- δεν διαρκούσε αρκετά η μισή λίρα....
prometheas
 
Δημοσιευσεις: 153
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ, 2012 15:42

Re: Πλυντηρια αυτοκινητου με κερμα

Δημοσίευσηαπό papoys » Σάβ 24 Αύγ, 2013 10:23

Με την οικονομική κρίση που ήρθε και αναμένονται ακόμη χειρότερες μέρες,πιστεύω ότι σύντομα θα δούμε και στην
Αθήνα παρόμοια πλυντήρια.

Γιατί σε λίγο καιρό ποιός θα μπορεί να δίνει 8 και 9 ευρώ να πλύνει το αυτοκίνητό του στα υπάρχοντα πλυντήρια.

Και αυτοί που τα δίνουν ακόμη, τα δίνουν από συνήθεια.Όταν καταλάβουν την αξία των 8 και 9 ευρώ ελάχιστοι θα
μπαίνουν πλέον σε τέτοια πλυντήρια.
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: Πλυντηρια αυτοκινητου με κερμα

Δημοσίευσηαπό tdm900m » Κυρ 25 Αύγ, 2013 00:24

papoys έγραψε:Δεν κατάλαβα καλά.
με 3 ευρώ το κάνης μέσα έξω μόνος σου ή κάνουν και κάτι αυτοί.?


Εσυ κάνεις τα παντα.Αν εισαι γρηγορος με 3ευρο το κανεις κουκλι.
tdm900m
 
Δημοσιευσεις: 5
Εγγραφή: Παρ 23 Αύγ, 2013 18:00

Re: Πλυντηρια αυτοκινητου με κερμα

Δημοσίευσηαπό tsopirs » Κυρ 25 Αύγ, 2013 16:13

Πολύ λίγα λέτε, έχω θέλω 3 ευρώ μόνο για πιεστικο με σαμπουάν και τα ρέστα δικά μου... Εξαρτάται βέβαια τις εννοείς όταν λες γυαλι, γιατί θέλω ένα τέταρτο μόνο σκούπα με δερμάτινο σαλόνι, γενικά Στα γρήγορα θέλω μια ώρα να το πλύνω.. Και να βάλω και μια ικανοποιητικη σκουπα

Sent from my Novo7Fire using Tapatalk 4
Άβαταρ μέλους
tsopirs
 
Δημοσιευσεις: 513
Εγγραφή: Κυρ 17 Ιούλ, 2011 16:50

Re: Πλυντηρια αυτοκινητου με κερμα

Δημοσίευσηαπό papoys » Κυρ 25 Αύγ, 2013 21:57

Εγώ αραιά,που και που (και όταν πιάσει πολύ βρώμα ) :o του κάνω ένα εξωτερικό στο αυτόματο πλύσιμο.

Στο εσωτερικό τόχω Μουσείο................ :lol: :lol: :lol:
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Συζήτηση γενικού περιεχομένου – Εκφραστείτε ελεύθερα

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες