Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Κάλυψη σωληνώσεων μπουκάλας

Αέριος ή υγρός ψεκασμός; Ποιο σύστημα να επιλέξω για μεγάλου κυβισμού κινητήρες; Τα Turbo δουλεύουν με υγραέριο; Σύστημα λίπανσης βαλβίδων

Κάλυψη σωληνώσεων μπουκάλας

Δημοσίευσηαπό tgi » Δευτ 18 Μαρ, 2019 18:20

Καλησπέρα σε όλους.
Οι σωληνώσεις που βγαίνουν - μπαίνουν στην μπουκάλα φαίνονται πολύ και αυτό που με ανησυχεί δεν είναι τόσο ότι φαίνονται, όσο ότι θα πάω σε κανέναν χωματόδρομο σε κανένα νησί και καμιά πέτρα θα μου σπάσει σωλήνα!

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα

Μπορείτε να δώσετε καμια ιδέα πως να τις καλύψω για να μην έχω πρόβλημα?
Πεστε την άποψή σας.
Citroen C4 GP
2009-2019 με Icom JTG
2019 μέχρι σήμερα EuropeGas
190.000 χιλ. με Υγραέριο
Άβαταρ μέλους
tgi
 
Δημοσιευσεις: 548
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ, 2010 13:07
Τοποθεσία: Αθηνα - Ν.Ηρακλειο

Re: Κάλυψη σωληνώσεων μπουκάλας

Δημοσίευσηαπό manoliss » Δευτ 18 Μαρ, 2019 19:19

tgi έγραψε:Καλησπέρα σε όλους.
Οι σωληνώσεις που βγαίνουν - μπαίνουν στην μπουκάλα φαίνονται πολύ και αυτό που με ανησυχεί δεν είναι τόσο ότι φαίνονται, όσο ότι θα πάω σε κανέναν χωματόδρομο σε κανένα νησί και καμιά πέτρα θα μου σπάσει σωλήνα!

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα

Μπορείτε να δώσετε καμια ιδέα πως να τις καλύψω για να μην έχω πρόβλημα?
Πεστε την άποψή σας.

λοιπον το προβλημα σου ειναι οτι αν κανεις οπισθεν και δεν υπολογισεις καποιο πεζοδρομιο παντα καθετα θα σου βρει η πολυβαλβιδα πισω και θα παθεις μεγαλη ζημια
αν και απο οτι μου εχουν πει ετσι κανονικα μπαινει για να εχεις γκαζι σε ανηφορα
για μενα επειδη και στο ξαρα του πατερα μου ετσι την ειχα πηγα στον εγκαταστατη και του ειπα φυσικα να αλλαξει θεση στην πολυβαλβιδα οποτε και περιεστρεψε την δεξ/νη τωρα εινα λοξα αριστερα...
να κανεις και εσυ το ιδιο με πετραδακια κλπ κλπ δε κινδυνευεις διοτι οι σωληνωσεις ειναι πιο ψηλα....
- Citroen Xantia 1600cc 8v mod 1999
- Citroen Xsara 1400cc 8V mod 2003
Lovato Fast & Easy
manoliss
 
Δημοσιευσεις: 715
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ, 2012 00:37

Re: Κάλυψη σωληνώσεων μπουκάλας

Δημοσίευσηαπό tgi » Δευτ 18 Μαρ, 2019 19:26

manoliss έγραψε:για μενα επειδη και στο ξαρα του πατερα μου ετσι την ειχα πηγα στον εγκαταστατη και του ειπα φυσικα να αλλαξει θεση στην πολυβαλβιδα οποτε και περιεστρεψε την δεξ/νη τωρα εινα λοξα αριστερα...
να κανεις και εσυ το ιδιο με πετραδακια κλπ κλπ δε κινδυνευεις διοτι οι σωληνωσεις ειναι πιο ψηλα....

Δεν μπορεί να την περιστρέψει γιατί την έχει βιδώσει με δύο βίδες κεντρικές
Εικόνα
Citroen C4 GP
2009-2019 με Icom JTG
2019 μέχρι σήμερα EuropeGas
190.000 χιλ. με Υγραέριο
Άβαταρ μέλους
tgi
 
Δημοσιευσεις: 548
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ, 2010 13:07
Τοποθεσία: Αθηνα - Ν.Ηρακλειο


Επιστροφή στο Τεχνικά θέματα

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 23 επισκέπτες





cron