Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Καλαμάτα - Πρατήρια Υγραερίου

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

Re: Πρατηριο στην Καλαματα

Δημοσίευσηαπό glamor » Παρ 25 Μάιος, 2012 16:01

vasilislpg έγραψε:
fokion έγραψε:vasilislpg με μπερδεψες....

στο ενα σου ποστ λες "βρηκαμε τον ανθρωπο μας" και στα επωμενα του τα χωνεις...

ισως κατι να μην εχω καταλαβει βεβαια...



Πηραν κατι φιλοι και δεν τους βαζει, το παιζει τωρα παλαβη. Μαλλων βαζει μονο σε ΕΛΙΤ πελατες και γιαυτο δεν τον εχουν κλεισει. Παραξενο.



όχι μεγάλε... προστατεύει το ΚΩΛΟ ΤΟΥ. όποτε όταν φτάνουν κάτι φάτσες που δεν ξέρει.
yaris 99 1000cc Lovato χωρίς λαδιέρα
μέχρι τώρα πάνω από 105000km +....
Άβαταρ μέλους
glamor
 
Δημοσιευσεις: 187
Εγγραφή: Τρί 12 Απρ, 2011 15:31

Re: Πρατηριο στην Καλαματα

Δημοσίευσηαπό glamor » Παρ 25 Μάιος, 2012 16:13

vasilislpg έγραψε:
glamor έγραψε:
vasilislpg έγραψε:Παιδια βρηκαμε των ανθρωπο μας. Γεμιζει με 0,82/λτ Στο βιοτεχνικο παρκο καλαματας 27210 87717 και με συστημα valet. Αφηνεις το αυτοκινητο στο μαγαζι του για δεκα λεπτα και στο φερνει ετοιμο και γεματο. Παρεχει και υπηρεσιες πλυσιματος εχτρα. Φλεσσας εγγυηση!!



Για σου φίλε
καλό είναι να μη διαφημίσεις τον άνθρωπο που λες μια και δεν διαθέτη νόμιμη άδεια να πουλά lpg.
αλλά μόνο σε προσωπικά μηνύματα για να προστατεύσουμε τον άνθρωπο που πας κάνει την εξυπηρέτηση και εμάς για την τσέπη μας
ps: είμαι και εγώ καλαματιανός και δεν είναι ο μόνος που γεμίζει lpg υπάρχουν και άλλοι πιο κοντά στην καλαμάτα.



Οταν θα γινει καμια ανατιναξη τοτε να δουμε τι θα εχεις να πεις. Αυτη οι ανθρωποι πρεπει να βγαινουν στην φορα και να φροντιζουν οι υπηρεσιες να τους κλεινουν. Στον εισαγγελεα θα πανε να εισαι σιγουρος


Ακούς συχνά ΜΠΑΜ στην ινδια να ανατινάζουν από μετάταξη lpg???
σου δίνω μερικά link για να ξεθυμάνεις!!!
http://www.ebay.co.uk/itm/LPG-Transfer-Pump-UK-ONLY-/270983801096?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3f17e4a908
http://www.youtube.com/watch?v=RKkpSPf3ChM
http://www.youtube.com/watch?v=VRZ6uwrUERI

προϋποθέσει είναι να μη έχει τσιγάρο διπλά αλλιώς....
yaris 99 1000cc Lovato χωρίς λαδιέρα
μέχρι τώρα πάνω από 105000km +....
Άβαταρ μέλους
glamor
 
Δημοσιευσεις: 187
Εγγραφή: Τρί 12 Απρ, 2011 15:31

Re: Πρατηριο στην Καλαματα

Δημοσίευσηαπό tgi » Σάβ 26 Μάιος, 2012 19:50

το κακό με αυτές τις αντλίες είναι ότι είναι πανάκριβες!
πως μπορούμε να αποκτήσουμε καμία εμείς!

Εκεί στο εξοχικό των πενθερικών μου είναι ότι πρέπει.
Citroen C4 GP
2009-2019 με Icom JTG
2019 μέχρι σήμερα EuropeGas
190.000 χιλ. με Υγραέριο
Άβαταρ μέλους
tgi
 
Δημοσιευσεις: 548
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ, 2010 13:07
Τοποθεσία: Αθηνα - Ν.Ηρακλειο

Re: Πρατηριο στην Καλαματα

Δημοσίευσηαπό glamor » Κυρ 27 Μάιος, 2012 10:03

tgi έγραψε:το κακό με αυτές τις αντλίες είναι ότι είναι πανάκριβες!
πως μπορούμε να αποκτήσουμε καμία εμείς!

Εκεί στο εξοχικό των πενθερικών μου είναι ότι πρέπει.




με 150 λίρες παίρνεις μια απλή αντλία
πως κάνεις έτσι, κάπου είδα σε ένα περίεργο site στην Ινδία με μανιβέλα!!!!
μέχρι και kιτ για τα παπιά μας για μετατροπή σε lpg!!
yaris 99 1000cc Lovato χωρίς λαδιέρα
μέχρι τώρα πάνω από 105000km +....
Άβαταρ μέλους
glamor
 
Δημοσιευσεις: 187
Εγγραφή: Τρί 12 Απρ, 2011 15:31

Re: Πρατηριο στην Καλαματα

Δημοσίευσηαπό papatomas7 » Κυρ 27 Μάιος, 2012 23:18

ΤΕΛΙΚΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ?ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΚΡΙΒΕΙΣ?
papatomas7
 
Δημοσιευσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ 29 Οκτ, 2011 11:14

Re: Πρατηριο στην Καλαματα

Δημοσίευσηαπό glamor » Δευτ 28 Μάιος, 2012 01:40

papatomas7 έγραψε:ΤΕΛΙΚΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ?ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΚΡΙΒΕΙΣ?


υπάρχουν στην καλαμάτα εγκαταστάτες lpg που έχουν δικές τους δεξαμενές αλλά δεν διαθέτουν για το κοινό παρά μόνο τους ντόπιος που βάλανε LPG για λόγους που ανάφερα πιο πάνω.
με κάτι πληροφορίες που έχω ένας κατάφερε να πάρει άδεια και είναι θέμα χρόνο. εξάλλου βλέπεις πρατήρια έτοιμα να λειτουργήσουν και θέλουν κάνα μήνα μέχρι να αρχίσουν να πουλάνε ΕΛΑΔΑΣΤΑΝ!!!!
Για να καταλάβεις όταν πηγαίνω καλαματα δίνω τον πάτερα μου το αμάξι και μου το γεμίζει γιατί τον ξέρουν, αν πάω εγώ μου λένε $#%%#^%@#^@^.
yaris 99 1000cc Lovato χωρίς λαδιέρα
μέχρι τώρα πάνω από 105000km +....
Άβαταρ μέλους
glamor
 
Δημοσιευσεις: 187
Εγγραφή: Τρί 12 Απρ, 2011 15:31

Re: Πρατηριο στην Καλαματα

Δημοσίευσηαπό AndreasOPEL » Δευτ 28 Μάιος, 2012 10:58

vasilislpg έγραψε:Παιδια βρηκαμε των ανθρωπο μας. Γεμιζει με 0,82/λτ Στο βιοτεχνικο παρκο καλαματας 27210 87717 και με συστημα valet. Αφηνεις το αυτοκινητο στο μαγαζι του για δεκα λεπτα και στο φερνει ετοιμο και γεματο. Παρεχει και υπηρεσιες πλυσιματος εχτρα. Φλεσσας εγγυηση!!

Filaraki egw eimai o flessas 8eodwros kanw topo8ethseis ugraeriou kai gia na kanw ru8miseis paw stn tripoli kai ta gemizw! opoios 8elei as perasei apo to sunergeio na dei tous xorous mou !!!! An 3ananafer8eis sto onoma mou 8a koinh8w nomika me oti auto sunepagetai !! EUXARISTW POLU FLESSAS GAS SERVICE
AndreasOPEL
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 1
Εγγραφή: Δευτ 28 Μάιος, 2012 10:49

Re: Πρατηριο στην Καλαματα

Δημοσίευσηαπό ma05860 » Δευτ 28 Μάιος, 2012 14:43

Απο την στιγμή που έχεις επώνυμο μαγαζί Κύριε Φλέσσα δεν είναι παράνομο να αναφέρεται το όνομά σας.Αν θέλατε ας μην βάζατε επωνυμία Φλέσσας!!!Οπότε.....
Ο καθένας τώρα λέει και απειλεί όποτε και για οποιδήποτε λόγο θέλει!!Για αυτό φτάσαμε εδώ που φτάσαμε!!
ma05860
 
Δημοσιευσεις: 1
Εγγραφή: Δευτ 16 Μάιος, 2011 20:05

Re: Πρατηριο στην Καλαματα

Δημοσίευσηαπό basilislpg » Τρί 26 Ιουν, 2012 16:01

re paidia iparxei kapia sovari gnomi na mas pei ti ginete me pratirio stin kalamata???giati tosos mistikismos ???isxioyn oi adeies poy exoyn katevasei stin diavgeia.gr???as mpei kapoios ipefthinos na mas apantisei!!!!! ego gemizo edo kai 3 mines gargalianoys 0,79 evala to savvato poli exipiretiko to paidi ekei kai poli kalo to migma....


mod: Γράφουμε με ελληνικούς χαρακτήρες
basilislpg
 
Δημοσιευσεις: 1
Εγγραφή: Τρί 26 Ιουν, 2012 15:53

Re: Πρατηριο στην Καλαματα

Δημοσίευσηαπό MeddlingMageGR » Τρί 26 Ιουν, 2012 17:56

AndreasOPEL έγραψε:An 3ananafer8eis sto onoma mou 8a koinh8w nomika me oti auto sunepagetai !! EUXARISTW POLU FLESSAS GAS SERVICE



Φλεσσας Φλεσσας Φλεσσας Φλεσσας Φλεσσας Φλεσσας Φλεσσας Φλεσσας Φλεσσας Φλεσσας Φλεσσας Φλεσσας Φλεσσας .....

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2
MeddlingMageGR
 
Δημοσιευσεις: 186
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ, 2010 15:59

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 20 επισκέπτες