Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Πειραιάς - Πρατήρια καυσίμων

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

Re: Πειραιάς - Πρατήρια καυσίμων

Δημοσίευσηαπό YARIS » Πέμ 11 Ιούλ, 2019 19:55

gkazakias έγραψε:
nickL έγραψε:Πάει η Πέτρου Ράλλη; Σήμερα που πέρασα είχε κορδελίτσα
Καθόλου περίεργο με τέτοια προκλητική συμπεριφορά στο θέμα καρτών και ποιος ξέρει τι αλλα.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Καλησπερα,παντα πληρωνα μετρητα και δεν ειχα σε αυτον τον τροπο προβληματα,αλλα σε αλλους που ετυχε να θελουν να πληρωσουν με καρτα τους ελεγε κανονικα ναι επειδη ετυχε να ειμαι εκει,αλλα απο θεμα χιλιομετρων τα εβγαζε κανονικα,ποτε δεν ειχα θεμα με λαμπακια.ξερουμε γιατι
BRC SEQUENT 32
YARIS
 
Δημοσιευσεις: 9
Εγγραφή: Δευτ 30 Ιαν, 2012 15:41

Re: Πειραιάς - Πρατήρια καυσίμων

Δημοσίευσηαπό nickL » Σάβ 13 Ιούλ, 2019 13:38

Πάντως κι εγώ στο συγκεκριμένο πρατήριο, είχα κάνει κάμποσα γεμίσματα, μάλλον αρκετά θα έλεγα, γιατί τύχαινε να περνάω όλη τη χρονιά από τον Κηφισό και από άποψη ποιότητας - ποσότητας για εμένα, ήταν από τα καλύτερα πρατήρια που έχω πετύχει και σχεδόν πάντα το φθηνότερο της Αττικής.
Κάποιες φορές, έλεγε ότι του είχε χαλάσει το ίντερνετ και δεν δεχόταν κάρτες, μετά όμως από αυτό, εγώ έτυχε να πληρώσω κανονικά και είδα και άλλους που πλήρωναν, αν και συνήθως πλήρωνα με μετρητά οπότε ίσως και να μην έχω ολοκληρωμένη άποψη.
Πάντως, έχω την εντύπωση ότι τα τόσα πολλά αρνητικά σχόλια που ακούστηκαν συνολικά είναι υπερβολικά, εμπίπτουν θεωρώ στο σπορ της εποχής μας, το ατελείωτο κράξιμο μέσω διαδικτύου. Κατά τη δική μου κρίση και γνώμη πάντα.
nickL
 
Δημοσιευσεις: 338
Εγγραφή: Τετ 16 Σεπ, 2015 00:25

Re: Πειραιάς - Πρατήρια καυσίμων

Δημοσίευσηαπό gkazakias » Σάβ 13 Ιούλ, 2019 16:22

nickL έγραψε:Πάντως κι εγώ στο συγκεκριμένο πρατήριο, είχα κάνει κάμποσα γεμίσματα, μάλλον αρκετά θα έλεγα, γιατί τύχαινε να περνάω όλη τη χρονιά από τον Κηφισό και από άποψη ποιότητας - ποσότητας για εμένα, ήταν από τα καλύτερα πρατήρια που έχω πετύχει και σχεδόν πάντα το φθηνότερο της Αττικής.
Κάποιες φορές, έλεγε ότι του είχε χαλάσει το ίντερνετ και δεν δεχόταν κάρτες, μετά όμως από αυτό, εγώ έτυχε να πληρώσω κανονικά και είδα και άλλους που πλήρωναν, αν και συνήθως πλήρωνα με μετρητά οπότε ίσως και να μην έχω ολοκληρωμένη άποψη.
Πάντως, έχω την εντύπωση ότι τα τόσα πολλά αρνητικά σχόλια που ακούστηκαν συνολικά είναι υπερβολικά, εμπίπτουν θεωρώ στο σπορ της εποχής μας, το ατελείωτο κράξιμο μέσω διαδικτύου. Κατά τη δική μου κρίση και γνώμη πάντα.
Αγενεστατοι , κάθε βράδυ δεν περνανε κάρτα για να γεμίσουν μετρητο, έσκαγε η αντλία και πάντα στρογγυλοποιουσαν και βελαζε η πολύβαλβιδα , τους έλεγες μη το κάνουν και απλά ήταν σαν να το λες στο τοίχο, τι άλλο δηλαδή να κάνουμε ,δωρεάν καύσιμα ζηταγαμε? Απο καύσιμο ήταν καλό, σίγουρα φτωχότερο σε προπανιο σε σχέση με ένα gs gas, το έβλεπες και όταν έβγαζε την αντλια δεν έσκαγε σχεδόν καθόλου.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
gkazakias
 
Δημοσιευσεις: 1512
Εγγραφή: Πέμ 17 Μαρ, 2011 02:52

Re: Πειραιάς - Πρατήρια καυσίμων

Δημοσίευσηαπό NIKOSP » Κυρ 14 Ιούλ, 2019 12:45

Από πλευρά κόστους/απόδοσης το καλύτερο της Αθήνας. Η ποιότητα ήταν κυμαινόμενη αλλά σε γενικές γραμμές καλή. Καμία σχέση πχ με το πρατήριο στην Ηλιού ή τα ΕΤΕΚΑ & ΕΛΙΝ επί της Βουλιαγμένης, ή το ΕΤΕΚΑ στον Βύρωνα.
Fiat Bravo 1.2SX Lovato easy Fast, με ψεκασμούς βενζίνης στο φορτίο.
30.000+ χλμ 113.000+ συνολικά
NIKOSP
 
Δημοσιευσεις: 78
Εγγραφή: Κυρ 19 Ιουν, 2016 14:20

Re: Πειραιάς - Πρατήρια καυσίμων

Δημοσίευσηαπό nickL » Παρ 26 Ιούλ, 2019 17:09

gkazakias έγραψε:
nickL έγραψε:Πάντως κι εγώ στο συγκεκριμένο πρατήριο, είχα κάνει κάμποσα γεμίσματα, μάλλον αρκετά θα έλεγα, γιατί τύχαινε να περνάω όλη τη χρονιά από τον Κηφισό και από άποψη ποιότητας - ποσότητας για εμένα, ήταν από τα καλύτερα πρατήρια που έχω πετύχει και σχεδόν πάντα το φθηνότερο της Αττικής.
Κάποιες φορές, έλεγε ότι του είχε χαλάσει το ίντερνετ και δεν δεχόταν κάρτες, μετά όμως από αυτό, εγώ έτυχε να πληρώσω κανονικά και είδα και άλλους που πλήρωναν, αν και συνήθως πλήρωνα με μετρητά οπότε ίσως και να μην έχω ολοκληρωμένη άποψη.
Πάντως, έχω την εντύπωση ότι τα τόσα πολλά αρνητικά σχόλια που ακούστηκαν συνολικά είναι υπερβολικά, εμπίπτουν θεωρώ στο σπορ της εποχής μας, το ατελείωτο κράξιμο μέσω διαδικτύου. Κατά τη δική μου κρίση και γνώμη πάντα.
Αγενεστατοι , κάθε βράδυ δεν περνανε κάρτα για να γεμίσουν μετρητο, έσκαγε η αντλία και πάντα στρογγυλοποιουσαν και βελαζε η πολύβαλβιδα , τους έλεγες μη το κάνουν και απλά ήταν σαν να το λες στο τοίχο, τι άλλο δηλαδή να κάνουμε ,δωρεάν καύσιμα ζηταγαμε? Απο καύσιμο ήταν καλό, σίγουρα φτωχότερο σε προπανιο σε σχέση με ένα gs gas, το έβλεπες και όταν έβγαζε την αντλια δεν έσκαγε σχεδόν καθόλου.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Εντάξει κάποιες φορές ήταν λίγοι απότομοι, δεν θα τους έλεγα αγενείς ρε συ, εντάξει ίσως καμμία φορά λίγο πιο απότομοι. Τώρα για το μείγμα σίγουρα έχεις γνώσεις, εγώ δεν τα πολυξέρω σε βάθος, αλλά γενικά όπως λες καλό, έβγαζε τα χιλιόμετρά του.
nickL
 
Δημοσιευσεις: 338
Εγγραφή: Τετ 16 Σεπ, 2015 00:25

Re: Πειραιάς - Πρατήρια καυσίμων

Δημοσίευσηαπό gkazakias » Παρ 26 Ιούλ, 2019 17:38

nickL έγραψε:
gkazakias έγραψε:
nickL έγραψε:Πάντως κι εγώ στο συγκεκριμένο πρατήριο, είχα κάνει κάμποσα γεμίσματα, μάλλον αρκετά θα έλεγα, γιατί τύχαινε να περνάω όλη τη χρονιά από τον Κηφισό και από άποψη ποιότητας - ποσότητας για εμένα, ήταν από τα καλύτερα πρατήρια που έχω πετύχει και σχεδόν πάντα το φθηνότερο της Αττικής.
Κάποιες φορές, έλεγε ότι του είχε χαλάσει το ίντερνετ και δεν δεχόταν κάρτες, μετά όμως από αυτό, εγώ έτυχε να πληρώσω κανονικά και είδα και άλλους που πλήρωναν, αν και συνήθως πλήρωνα με μετρητά οπότε ίσως και να μην έχω ολοκληρωμένη άποψη.
Πάντως, έχω την εντύπωση ότι τα τόσα πολλά αρνητικά σχόλια που ακούστηκαν συνολικά είναι υπερβολικά, εμπίπτουν θεωρώ στο σπορ της εποχής μας, το ατελείωτο κράξιμο μέσω διαδικτύου. Κατά τη δική μου κρίση και γνώμη πάντα.
Αγενεστατοι , κάθε βράδυ δεν περνανε κάρτα για να γεμίσουν μετρητο, έσκαγε η αντλία και πάντα στρογγυλοποιουσαν και βελαζε η πολύβαλβιδα , τους έλεγες μη το κάνουν και απλά ήταν σαν να το λες στο τοίχο, τι άλλο δηλαδή να κάνουμε ,δωρεάν καύσιμα ζηταγαμε? Απο καύσιμο ήταν καλό, σίγουρα φτωχότερο σε προπανιο σε σχέση με ένα gs gas, το έβλεπες και όταν έβγαζε την αντλια δεν έσκαγε σχεδόν καθόλου.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Εντάξει κάποιες φορές ήταν λίγοι απότομοι, δεν θα τους έλεγα αγενείς ρε συ, εντάξει ίσως καμμία φορά λίγο πιο απότομοι. Τώρα για το μείγμα σίγουρα έχεις γνώσεις, εγώ δεν τα πολυξέρω σε βάθος, αλλά γενικά όπως λες καλό, έβγαζε τα χιλιόμετρά του.
Δεν είχαν κάτι προσωπικό μαζί σου σίγουρα. Απλά ήταν καταταλαιπωροι και σκασμενοι και όλο αυτό έβγαινε στο πελάτη. Μην έβλεπαν τάπα που είναι λίγο χαμηλά στο προφυλακτηρα και έπρεπε να γονατίσουν. Άκουγες διάφορα σχόλια ειρωνίας για τους εγκαταστάτες με την αγανάκτηση ζωγραφισμένη στο πρόσωπο τους.
Εγώ εχω σταματησει πλήρως τα σελλ για το λόγο ότι μιλάνε πολύ και στην ουσία δεν λένε τίποτα. Έχω βρει την ησυχία μου σε πρατήρια eko για βενζίνη revoil Σχιστού για υγραέριο . Τρομερή εξυπηρέτηση. Είναι αδιανόητο να πηγαίνεις να βάλεις καύσιμα και να σε συγχυζουν χωρίς κανένα ουσιαστικό λόγο και εσύ να μην έχεις προκαλέσει καθόλου.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
gkazakias
 
Δημοσιευσεις: 1512
Εγγραφή: Πέμ 17 Μαρ, 2011 02:52

Re: Πειραιάς - Πρατήρια καυσίμων

Δημοσίευσηαπό 1NIKOS1 » Παρ 26 Ιούλ, 2019 20:35

πετρου ραλλη απο bp εχει λογοτυπο ΕΚΟ γινονται εργασιες ανακαινισης
1NIKOS1
 
Δημοσιευσεις: 12
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ, 2010 15:34

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες





cron