Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Σύστημα Εισροών-Εκροών

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

Re: ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΙΣΡΟΩΝ-ΕΚΡΟΩΝ

Δημοσίευσηαπό valsam » Πέμ 10 Ιούλ, 2014 13:02

hlias έγραψε:
papoys έγραψε:Ο δαιμόνιος Έλληνας ότι εμπόδιο κι αν του βάλης θα βρει τρόπο να το ξεπεράσει. 8-)
Υπάρχει π.χ. εμπόδιο να τον σταματήσει ,ώστε να παρακάμπψει τα λοιπά κορόιδα που περιμένουν στη σειρά και να
βγει μπροστά στο φανάρι.?? :lol: :lol:

Εδώ που τα λέμε δεν φταίει ο Έλληνας.Φταίει η παιδεία που μας διδάσκουν οι κυβερνώντες.
Πως να τα βουτάμε,πως νάμαστε λαμόγια,πως να τους γράφουμε όλους κανονικά.
Τα λοιπά είναι δικαιολογίες ώστε να μας δουλεύουν ότι προσπαθούν να μας προστατέψουν.




ο ελληνας φταιει παππου και για την παιδεια που θα μαθουν τα παιδια μας υπευθυνος πρωτα απο ολλους ειναι ο γονιος.

Οχι φταει ο Ελληνας αλλα παραφταιει και μαλιστα με την κριση εχουμε γινει πολυ σκατο ελληναρες γιαυτο πολυ αοριστο αυτο το ο Ελληνας φταιει Ηλια!
Το ολο θεμα ειναι οτι ουτε κατα διανια περναει απο το μυαλο κανενος Ελληναρα οτι αυτος φταιει!!!!
Ολοι νομιζουμε οτι εχουμε δικαιο και οτι αυτο που θα μεταδωσουμε και παρακατω ειναι το σωστο, με λιγα λογια ο καθενας απο την μερια του και το πως τον συμφερει π.χ εσυ απο την πλευρα σου υποστηριζες τις τιμες που ζητουσαν μεχρι πριν λιγο για εγκαταστασεις και ελεγες για ενοικια τεβε κτλ,δικαιολογεις τους πρατηριουχους για τις τιμες στο υγραεριο με αναφορες για υποθηκες σπιτιων κτλ, ομως και ο πελετης απο την μερια του δεν εχει δικαιο Ηλια για προσυνενοησεις τιμων,καρτελ κτλ?
valsam
 
Δημοσιευσεις: 1395
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ, 2011 20:43

Re: Σύστημα Εισροών-Εκροών

Δημοσίευσηαπό fokion » Πέμ 10 Ιούλ, 2014 13:14

(Χιουμορ ΟΝ )

Παιδια ενα θερμόμετρο γρηγορα!!!!!!!!!!!!!!!!! Πρωτο ποστ του valsam που δε βριζει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Περαν της πλακας

Προφανως. Και της αδυναμιας βεβαιως υπαρξης ενος αποτελεσματικου ελεγκτικου μηχανισμου, αν και "φανταζομαι" οτι θα ερθει και η ωρα των καρτελ ( γαλα - ψωμι - σουπερ μαρκετ κ.λ.π. ) μετα τους φοροπαραβατες.....
ΚΙΑ SPORTAGE 1 - Σύστημα PLATINCA - 100.000 χλμ.
Άβαταρ μέλους
fokion
 
Δημοσιευσεις: 2252
Εγγραφή: Κυρ 04 Δεκ, 2011 09:14

Re: Σύστημα Εισροών-Εκροών

Δημοσίευσηαπό NickSt » Πέμ 10 Ιούλ, 2014 13:35

fokion έγραψε:(Χιουμορ ΟΝ )

Παιδια ενα θερμόμετρο γρηγορα!!!!!!!!!!!!!!!!! Πρωτο ποστ του valsam που δε βριζει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Περαν της πλακας

Προφανως. Και της αδυναμιας βεβαιως υπαρξης ενος αποτελεσματικου ελεγκτικου μηχανισμου, αν και "φανταζομαι" οτι θα ερθει και η ωρα των καρτελ ( γαλα - ψωμι - σουπερ μαρκετ κ.λ.π. ) μετα τους φοροπαραβατες.....


Fokiona , ποιός θα τολμήσει να τούς αγγίξει έστω και λίγο αυτούς που αναφέρεις ????..ξέρεις μήπως πολλούς που να τα βάζουν με τα "αφεντικά" τους ????..εγώ τουλάχιστον δεν ξέρω κανέναν .../..με το συμπάθιο για τη "σφήνα" που έκανα στο post σου...
NickSt
 
Δημοσιευσεις: 651
Εγγραφή: Τετ 06 Νοέμ, 2013 22:44

Re: Σύστημα Εισροών-Εκροών

Δημοσίευσηαπό fokion » Πέμ 10 Ιούλ, 2014 13:49

Φυσην αισιοδοξος ανθρωπος.....

Πχ το συστημα εισροων εκροων ΔΕΙΧΝΕΙ να ειναι μια ( πρεπει να ακολουθησουν και αλλες προφανως ) κινηση προς την σωστη κατευθυνση.

Αληθεια συστημα τυπου εισροων εκροων υπαρχει πχ για το ναυτηλιακό πετρελαιο???
Τα δυηλιστηρια εχουν???
ΚΙΑ SPORTAGE 1 - Σύστημα PLATINCA - 100.000 χλμ.
Άβαταρ μέλους
fokion
 
Δημοσιευσεις: 2252
Εγγραφή: Κυρ 04 Δεκ, 2011 09:14

Re: ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΙΣΡΟΩΝ-ΕΚΡΟΩΝ

Δημοσίευσηαπό hlias » Πέμ 10 Ιούλ, 2014 15:09

valsam έγραψε:
hlias έγραψε:
papoys έγραψε:Ο δαιμόνιος Έλληνας ότι εμπόδιο κι αν του βάλης θα βρει τρόπο να το ξεπεράσει. 8-)
Υπάρχει π.χ. εμπόδιο να τον σταματήσει ,ώστε να παρακάμπψει τα λοιπά κορόιδα που περιμένουν στη σειρά και να
βγει μπροστά στο φανάρι.?? :lol: :lol:

Εδώ που τα λέμε δεν φταίει ο Έλληνας.Φταίει η παιδεία που μας διδάσκουν οι κυβερνώντες.
Πως να τα βουτάμε,πως νάμαστε λαμόγια,πως να τους γράφουμε όλους κανονικά.
Τα λοιπά είναι δικαιολογίες ώστε να μας δουλεύουν ότι προσπαθούν να μας προστατέψουν.




ο ελληνας φταιει παππου και για την παιδεια που θα μαθουν τα παιδια μας υπευθυνος πρωτα απο ολλους ειναι ο γονιος.

Οχι φταει ο Ελληνας αλλα παραφταιει και μαλιστα με την κριση εχουμε γινει πολυ σκατο ελληναρες γιαυτο πολυ αοριστο αυτο το ο Ελληνας φταιει Ηλια!
Το ολο θεμα ειναι οτι ουτε κατα διανια περναει απο το μυαλο κανενος Ελληναρα οτι αυτος φταιει!!!!
Ολοι νομιζουμε οτι εχουμε δικαιο και οτι αυτο που θα μεταδωσουμε και παρακατω ειναι το σωστο, με λιγα λογια ο καθενας απο την μερια του και το πως τον συμφερει π.χ εσυ απο την πλευρα σου υποστηριζες τις τιμες που ζητουσαν μεχρι πριν λιγο για εγκαταστασεις και ελεγες για ενοικια τεβε κτλ,δικαιολογεις τους πρατηριουχους για τις τιμες στο υγραεριο με αναφορες για υποθηκες σπιτιων κτλ, ομως και ο πελετης απο την μερια του δεν εχει δικαιο Ηλια για προσυνενοησεις τιμων,καρτελ κτλ?




για μια αλλη φορα με εχασες, αναφερομουνα μονο στην διπεδαγωγηση των παιδιων μας, εχω μια κορουλα 8 ετων αν δεν καταφερω αυτο το παιδι να σεβεται τον εαυτο της και τους συνανθρωπους της (μονο αυτο εχω σαν σκοπο, γιατι αυτο ειναι το βασικο για εμενα) δεν θα φταιει ουτε ο δασκαλος της, ουτε οι παρεες της ή κατι αλλο, παρα μονο εγω, αυτος πλεον ειναι ο βασικος σκοπος της ζωης μου.
ελπιζω τωρα να με καταλαβες τι ηθελα να πω.
κριμα.
hlias
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2046
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 23:38
Τοποθεσία: ανω γλυφαδα

Re: ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΙΣΡΟΩΝ-ΕΚΡΟΩΝ

Δημοσίευσηαπό valsam » Παρ 11 Ιούλ, 2014 06:31

hlias έγραψε:
valsam έγραψε:
hlias έγραψε:
papoys έγραψε:
για μια αλλη φορα με εχασες, αναφερομουνα μονο στην διπεδαγωγηση των παιδιων μας, εχω μια κορουλα 8 ετων αν δεν καταφερω αυτο το παιδι να σεβεται τον εαυτο της και τους συνανθρωπους της (μονο αυτο εχω σαν σκοπο, γιατι αυτο ειναι το βασικο για εμενα) δεν θα φταιει ουτε ο δασκαλος της, ουτε οι παρεες της ή κατι αλλο, παρα μονο εγω, αυτος πλεον ειναι ο βασικος σκοπος της ζωης μου.
ελπιζω τωρα να με καταλαβες τι ηθελα να πω.

Και'γω σε ατην αναφερομαι Ηλια,στην διαπεδαγωγηση των παιδιων μας,,εχουμε χασει τοσο πολυ την μπαλα στο θεμα αρχων ,ηθικης και τις λογικης σωστου-λαθος σαν λαος που δεν ειναι δυνατον εσυ και'γω νατο κρινουμε και να λεμε οτι διαπεδαγωγουμε σωστα τα παιδια μας,αυτο οι αλλοι θα το κρινουν!
Δηλ. νομιζουμε οτι κανουμε το σωστο αλλα ειναι ετσι?
valsam
 
Δημοσιευσεις: 1395
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ, 2011 20:43

Re: Σύστημα Εισροών-Εκροών

Δημοσίευσηαπό hlias » Παρ 11 Ιούλ, 2014 08:32

η κριτικη παντα ειναι υποκειμενικη και ειδικα οταν αφορα εμας τους ιδιους ή αγαπημενα μας προσωπα.
κριμα.
hlias
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2046
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 23:38
Τοποθεσία: ανω γλυφαδα

Re: Σύστημα Εισροών-Εκροών

Δημοσίευσηαπό valsam » Παρ 11 Ιούλ, 2014 13:05

Eγω ειπαμε προτιμω να πηγαινω οσο το δυνατον περισσοτερο στην Βουλγαρια η στα Σκοπια μονο και μονο για να βαλω υγραεριο και βενζινη παρα να τα δοσω σε αυτους που θεωρω οτι με κλεβουν στεγνα και με τον πιο αλητικο τροπο, για'σενα Ηλια αυτο ειναι κατακριτεο, και εχουμε ερθει σε αντιπαραθεση για αυτο το θεμα ουκ'ολιγες φορες,με ρωταει λοιπον το παιδι μου γιατι μπαμπα πας στην Βουλγαρια για να γεμισεις καυσιμα και του απαντω προτιμω να τα δοσω στο Βουλγαρο παρα να τα δοσω στον κλεφτη τον Ελληνα που με αθεμιτο τροπο και προσυνενοηση τιμης με κλεβει ασυστολα και ας το φαω σχεδον ολο το κερδος στο πανε ελα,εσυ απ'την αλλη ειπαμε με εχεις κραξει αρκετες φορες για τα παν-ελα για γεμισμα και εχεις πει οτι ειναι καλυτερα να στηριξουμε τον Ελληνα επιχειρηματια, αν λοιπον σε ρωτησει το παιδι σου γιατι μπαμπα Ηλια παει ο valsam την Βουλγαρια για να γεμισει καυσιμα και δεν γεμιζει απο εδω εσυ τι θα του απαντησεις Ηλια?
Θα του πεις "κακος κανει παιδι μου ο valsam,και κακο στην Ελληνικη οικονομια,το σωστο θα ηταν να εβαζε ο valsam απο τους ντοπιους πρατηριουχους και ας τον κλεβουν"?
Θα εβαζες σκετο το "κακος κανει παιδι μου ο valsam,και κακο στην Ελληνικη οικονομια,το σωστο θα ηταν να εβαζε ο valsam απο τους ντοπιους πρατηριουχους" ( χωρις δηλ.
το "και ας τον κλεβουν" μιας και ουκ ολιγες φορες εχει αμφισβητησει οτι υπαρχει κλεψια)?
Καταλαβες φιλαρακι τι θελω να πω?
Ποιος απο τους 2 εχει δικαιο και ποιος απο τους 2 μας δινει το καλο παραδειγμα στο παιδι του?
Ισος κανενας ,και και οι 2 να εχουμε αρκετο λαθος !
valsam
 
Δημοσιευσεις: 1395
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ, 2011 20:43

Re: Σύστημα Εισροών-Εκροών

Δημοσίευσηαπό gakost » Παρ 11 Ιούλ, 2014 14:05

Και αυτά που κολλάνε στο σύστημα εισροών εκροών; :-o
gakost
 
Δημοσιευσεις: 1038
Εγγραφή: Παρ 14 Ιαν, 2011 22:09

Re: Σύστημα Εισροών-Εκροών

Δημοσίευσηαπό valsam » Παρ 11 Ιούλ, 2014 14:14

Kαμια απολυτος,και σορυ!
valsam
 
Δημοσιευσεις: 1395
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ, 2011 20:43

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 58 επισκέπτες





cron