Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Πρατήρια Υγραερίου σε όλη την Ελλάδα

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

Re: Πρατήρια Υγραερίου σε όλη την Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό dsakkas12 » Παρ 16 Νοέμ, 2018 00:22

dathens έγραψε:
gkazakias έγραψε:
astragjtg έγραψε:Καλα...καλα...ας συνεχίσει ετσι και ο Φαρμακης και ....θα παει η μπουκαλα προπανιου συννεφο...
Γιατι η διαφορα απο τα Γιαννενα με τον Λουρο ? Τοσο καιρο δεν ειχε προβλημα να εχει την ιδια τιμη...??? Αλλα βεβαια, αφου ειναι το μονοπολιο απο την πλευρα της πρεβεζας...''σιγα μην κανει ο Πρεβεζιανος 50χλμ παραπανω για να βαλει απ΄τον επομενο πιο κοντινο''...

Ηδη ψαχνω για τους ανταπτορες...



Και με τις μπουκαλες τι? Εισαι σιγουρος για την σωστη αναλογια ή σκετο προπανιο?


Η μπουκαλα εμφιαλωμένου υγραεριου είναι μειγμα σαν το autogas ακριβώς και όχι καθαρο προπανιο το καθαρο προπανιο είναι στην θερμανση και τα εστιατόρια , το μειγμα φυσικά δεν είναι όπως της κίνησης η αναλογία είναι στάνταρ 30 /70 και δεν αλλάζει ανάλογα την εποχη όπως το κίνησης , το θέμα είναι ότι η μπουκαλα είναι πιο ακριβή τουλάχιστον στην αθηνα σε σχέση με το κίνησης για αυτο όλοι γεμίζουν στα πρατήρια κίνησης με αυτο γκας
Η των 10 λίτρων εχει στην αθηνα 14 ευρω το περιεχόμενο μόνο δηλ 1,4 το λίτρο πας τη παλιά και περνεις μια καινούργια εξου και όλοι το βράδυ βάζουν στα πρατήρια autogas στις μπουκαλες τους !!!
Αν βρείτε τροπο να μεταφέρετε απο μπουκαλα με αντλία στο αμάξι και βρείτε και φθηνές μπουκαλες να μου το πείτε και μένα να φτιάξω το μειγμα μονος μου !!!! Πόσο έχει η μεγάλη των 100 λίτρων της fgas φίλε astra ?







Φιλε μου πρωτον ρισκαρεις για λαθρεμποριο υγραεριου 15 χιλιαδες ευρω η φιαλη ειναι το προστιμο........Δευτερον το μειγμα με το κινησης δεν ειναι το ιδιο.....Τριτον το γεμισμα φιαλης σε πρατηριο δεν ειναι το ιδιο γιατι δεν ειναι ιδιος ο συντελεστης....και ρισκαρεις παλι με προστιμο.......Ευχαριστωωωω..........Τριτον αμα συνεχισει ο Φαρμακης και αυτοι ολοι να πουλανε φιαλη 14 ευρω σε λιγο θα βοσκουν προβατα
dsakkas12
 
Δημοσιευσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ 15 Νοέμ, 2018 23:57

Re: Πρατήρια Υγραερίου σε όλη την Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό papoys » Παρ 16 Νοέμ, 2018 07:26

Όσοι γεμίζουν μπουκάλες γεμίζουν σε πελάτες μόνιμους που είναι γνωστοί και γεμίζουν σε ώρες που αυτοί επιλέγουν.
Πάω σε κάποιον λέω ρε φίλε θα μου γεμίσεις μία για την κουζίνα;;;;Μου λέει όχι με τίποτε δεν γεμίζω απαγορεύεται θα μου πάρουν την άδεια και άλλα τέτοια.
Το συζητάω με κάποιο γνωστό καλά μου λέει δώσε τη φιάλη πάει στον ίδιο γιατί τον ήξερε και τη γεμίζει κάπου 21 λίτρα 15 ευρώ και εγώ τις αγόραζα έτοιμες με 19 ευρώ τα 17 λίτρα που συνήθως για αυτούς δεν είναι ούτε 17 γιατί η φιάλη ποτέ δεν αδειάζει τελείως μένουν μέσα 1-2 άρα στην ουσία για 15 λίτρα.

Οπότε βρήκα και εγώ την άκρη αλλού και κάνω τη δουλειά μου με 72-73 λεπτά το λίτρο.Σιγά μην το πληρώσω στο νταβατζή από 1,20 έως 1,40.
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: Πρατήρια Υγραερίου σε όλη την Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό NIKOSP » Δευτ 22 Απρ, 2019 20:08

Καλησπέρα σε όλους και καλό Πάσχα.
Προς Τρίπολη μεριά έχει να προτείνει κάποιος, πρατήριο;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Fiat Bravo 1.2SX Lovato easy Fast, με ψεκασμούς βενζίνης στο φορτίο.
30.000+ χλμ 113.000+ συνολικά
NIKOSP
 
Δημοσιευσεις: 78
Εγγραφή: Κυρ 19 Ιουν, 2016 14:20

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 57 επισκέπτες