Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Πώληση αυτοκινήτου με σύστημα υγραερίου

Πόσο συμφέρει τελικά; Κόστος εγκατάστασης; Αναμονές για εγκατάσταση; Αυτονομία;

Πώληση αυτοκινήτου με σύστημα υγραερίου

Δημοσίευσηαπό bobo32 » Τετ 27 Δεκ, 2017 20:54

Γεια σας παιδια.ζηταω τη γνωμη σας σε κατι που με προβληματιζει και δεν το γνωριζω.ειμαι σχεδον ετοιμος μετα απο καιρο ψαξιματος να προχωρισω στην τοποθετηση κιτ υγραεριου στο αυτοκινητο μου..αυτο που σκεφτομαι και με προβληματιζει τελευταιο ειναι αν χρειαστει στο μελλον μετα να πουλησω το car μου αν θα ειναι ευκολο να πουληθει εχωντας βαλμενο το συστημα υγραεριου ή αν γινεται να αφαιρεθει το συστημα αυτο μετα και να πουληθει το αυτοκινητο χωρις το συστημα υγραεριου.και ποσο ευκολο ειναι αυτο βεβαια να γινει.γιατι δεν γνωριζω και πολλα στο θεμα αυτο αν γινεται δηλαδη να ξηλωθει ολο το kit υγραεριου χωρις να δημιουργησει προβληματα στον κινητηρα.

Ευχαριστω
bobo32
 
Δημοσιευσεις: 25
Εγγραφή: Τετ 21 Ιουν, 2017 12:42

Re: ΠΩΛΗΣΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΜΕ ΣΥΣΤΗΜΑ ΥΓΡΑΕΡΙΟΥ.

Δημοσίευσηαπό labros » Τετ 27 Δεκ, 2017 21:07

Τα όποια προβλήματα που έχει η χρήση του υγραερίου είναι προσθετικά από τη χρήση του. Δε σβήνουν επειδή θα βγάλεις το σύστημα. Η οποία αφαίρεση έχει και αυτή αρκετό κόστος και θέλει ξανά αλλαγή της άδειας. Το υγραέριο είναι κατάλληλο για κάποιον που θέλει να κρατήσει το αυτοκίνητό του και να έχει πιο οικονομική χρήση του. Η αξία μεταπώλησης σαφώς και μειώνεται.
chevrolet cruze 1.6 του 2010
BRC seq 32 με obd
4000 LPG
135000 σύνολο
labros
 
Δημοσιευσεις: 827
Εγγραφή: Δευτ 19 Μαρ, 2012 13:15

Re: ΠΩΛΗΣΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΜΕ ΣΥΣΤΗΜΑ ΥΓΡΑΕΡΙΟΥ.

Δημοσίευσηαπό bobo32 » Τετ 27 Δεκ, 2017 21:27

Θελω και εχω σκοπο να κρατησω το αυτοκινητο μου και με το υγραεριο.ουτε πιστευα οτι βγαζοντας το συστημα μετα σβηνουν τα προβληματα της χρησης με το υγραεριο.απλα ηθελα να δω αν γινεται να αφαιρεθει το ολο συστημα στο μελλον σε περιπτωση πωλησης του αυτοκινητου.
bobo32
 
Δημοσιευσεις: 25
Εγγραφή: Τετ 21 Ιουν, 2017 12:42


Επιστροφή στο Γενική συζήτηση για το LPG

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 72 επισκέπτες





cron