Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Τιμή υγραερίου,αισχροκέρδια ή όχι;

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

Re: Τιμη υγραεριου - Σεναρια

Δημοσίευσηαπό gkazakias » Πέμ 07 Ιούλ, 2011 13:37

Η βασικη μας απορια που δεν προκειται να απαντηθει ποτε και καταλαβαινω τον λογο, ειναι ποσο αγοραζετε το υγραεριο?
gkazakias
 
Δημοσιευσεις: 1512
Εγγραφή: Πέμ 17 Μαρ, 2011 02:52

Re: Τιμη υγραεριου - Σεναρια

Δημοσίευσηαπό Marousiotis » Πέμ 07 Ιούλ, 2011 17:37

Σιγα μην απαντηθει το ερωτημα σου.Ε! οχι και να βαλουν τα χερακια τους να βγαλουν τα ματακια τους...
Κωστας
Suzuki New Grand Vitara 2.0
Marousiotis
 
Δημοσιευσεις: 47
Εγγραφή: Δευτ 07 Μαρ, 2011 13:30

Re: Τιμη υγραεριου - Σεναρια

Δημοσίευσηαπό VITARAS » Πέμ 07 Ιούλ, 2011 18:54

Αν δεν πάρουμε απαντήσεις στις ερωτήσεις δεν πρέπει να πιστεύουμε κανέναν. Εμείς ας κάνουμε αυτό που μπορούμε, να επικοινωνούμε, να ενημερωνόμαστε, να την "λέμε" πάντα στους πρατηριούχους που μας θεωρούν άσχετους και να φουλάρουμε πάντα εκεί που υπάρχει σωστή τιμή.
Ελπίζω ο Φαρμάκης στα Γιάννενα να κρατήσει τη σωστή τιμή. Σε ένα μήνα θα περάσω από εκεί και έχει να ακούσει μπράβο που δεν θα το πιστεύει!! :ymapplause:
VITARAS
 
Δημοσιευσεις: 82
Εγγραφή: Κυρ 05 Δεκ, 2010 22:10

Re: Τιμη υγραεριου - Σεναρια

Δημοσίευσηαπό dti » Παρ 08 Ιούλ, 2011 11:38

YGRAERIOKINISI έγραψε:???τι εισαι δικαστης η οργανο ελεγχου?Τι ειναι το forum δικαστηριο?Τα στοιχεια μας ειναι στην διαθεση του καθε ελεγχου ο οποιος γινετε συνεχως.τα χαρτια και πιστοποιητικα ελεγχου ειναι σε εμφανες σημειο και μπορει ο καθενας να τα δει.Για να σταματησει αυτη η επιθεση εναντιον μου κυριε dti κανε μου επισημη επωνυμη καταγγελια και ολα θα αποδειχτούν εκει που πρεπει αλλα να εισαι σιγουρος οταν αποδειχτει η αληθεια θα υποστεις ολες τις συνεπειες βαση νομου.Ως τοτε αερολογιες και υποθεσεις ανωνημου ξερολα-νεοελληνα παρακαλω να σταματησουν.Επισης θα σε παρακαλουσα να μην αναφερεις ξανα το ονομα μου πουθενα.


Σαν ενεργός πολίτης δικαιούμαι να απευθύνομαι στις αρχές, να θέτω ερωτήματα και να απαιτώ ελέγχους και απαντήσεις. Κάτι που βέβαια δεν σας αρέσει, γιατί έχετε συνηθίσει αλλιώς τόσο καιρό...
Η "επίθεση" όπως την χαρακτηρίζεις εσύ, δεν είναι κατ' ανάγκη προσωπική.
Αφορά ΟΛΟΥΣ τους πρατηριούχους, εφόσον η συμπεριφορά τους στο θέμα της τιμής του υγραερίου αγγίζει τα όρια της αισχροκέρδειας.
Βέβαια, για να νομίζεις οτι είναι προσωπική η "επίθεση" έχεις τη μύγα και μυγιάζεσαι...
Πάντως να ξέρεις οτι καταγγελίες έχουν ήδη γίνει εκεί που πρέπει, όχι μόνο από μένα αλλά και από πάρα πολλούς άλλους.
Όταν θα σας μπει λοιπόν το πλαφόν, να δούμε τι θα λέτε μετά...

Το όνομά σου βεβαίως και θα αναφέρεται όπου αυτό είναι απαραίτητο κι όπου εσείς σαν Ένωση Πρατηριούχων Υγραερίου έχετε φροντίσει να εμφανίζεται.

Τέλος, όσον αφορά τα "αερολογίες και υποθέσεις ανώνημου ξερόλα-νεοέλληνα" μάλλον εσένα χαρακτηρίζουν, αφού στα στοιχεία που σου παρέθεσα δεν δίνεις απαντήσεις και δεν θες να δώσεις την παραμικρή πληροφορία γραπτώς (γιατί άραγε;) ...
S-MAX 2.5T Titanium (2007.75) LPG Powered by Vialle LPi
dti
 
Δημοσιευσεις: 1012
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ, 2010 18:29

Re: Τιμη υγραεριου - Σεναρια

Δημοσίευσηαπό VITARAS » Παρ 08 Ιούλ, 2011 12:29

Εύγε dti!! :thumbup: . Θα μου φανεί :lol: έως πολύ :)) για να μην πω υπερβολικά =)) να μας πει κάποιος πρατηριούχος την πραγματική αλήθεια :^o
VITARAS
 
Δημοσιευσεις: 82
Εγγραφή: Κυρ 05 Δεκ, 2010 22:10

Re: Τιμη υγραεριου - Σεναρια

Δημοσίευσηαπό autogasforumadmin » Παρ 08 Ιούλ, 2011 12:34

Παρακαλούμε όλους να κρατήσουν τη συζήτηση σε ένα υψηλό επίπεδο και να ανταλλάσουν απόψεις, επιχειρήματα και όχι υβριστικούς χαρακτηρισμούς και απειλές για νομικές κυρώσεις. Αυτό δεν οδηγεί πουθενά.

Επίσης, να υπενθυμίσουμε ότι δεν έχουμε υποχρεώσει κανέναν να γίνει μέλος του forum και συνεπώς όποιος δεν συμφωνεί με τα όσα γράφονται εδώ μπορεί να εκφράσει τη διαφωνία του ή αν δεν ενδιαφέρεται για διάλογο απλά να αποχωρήσει. Διαφωνίες θα υπάρχουν πάντα και θέλουμε να υπάρχουν.
autogasforumadmin
Διαχειριστής
 
Δημοσιευσεις: 118
Εγγραφή: Πέμ 28 Οκτ, 2010 11:01

Re: Τιμη υγραεριου - Σεναρια

Δημοσίευσηαπό hpdra » Παρ 08 Ιούλ, 2011 13:03

Εύγε dti! Συμφωνώ κι εγώ με όλα όσα γράφεις :thumbup:

Καταγγελίες εστάλησαν και από εμένα στις αρμόδιες υπηρεσίες :)
hpdra
 
Δημοσιευσεις: 37
Εγγραφή: Παρ 10 Ιουν, 2011 20:29

Re: Τιμη υγραεριου - Σεναρια

Δημοσίευσηαπό Pap » Παρ 08 Ιούλ, 2011 18:18

hpdra έγραψε:Εύγε dti! Συμφωνώ κι εγώ με όλα όσα γράφεις :thumbup:

Καταγγελίες εστάλησαν και από εμένα στις αρμόδιες υπηρεσίες :)

Επειδή και τα 2 αυτοκίνητα που έχω με τη γυναίκα μου τα έχω lpg, μπορείτε να μου πείτε που μπορώ να καταγγείλω αυτή την αισχροκέρδεια? Δε ντρέπονται καθόλου αντί να είναι 0,65 όπως κάθε καλοκαίρι το πήγανε 0,84 (0,80 + 0,04 φόρο).
Pap
 
Δημοσιευσεις: 27
Εγγραφή: Τετ 06 Απρ, 2011 13:56

Re: Τιμη υγραεριου - Σεναρια

Δημοσίευσηαπό ARIS424 » Σάβ 09 Ιούλ, 2011 12:04

μολις εστειλα και εγω διαμαρτυρια στο e-mail του σ.δ.ο.ε. στειλτε ολοι παιδια να ακουστουμε
Hyundai Getz 1341κ.εκ. Zavoli kit-χλμ με LPG 27.000-χωρις λαδιερα
ARIS424
 
Δημοσιευσεις: 76
Εγγραφή: Δευτ 07 Μαρ, 2011 14:47

Re: Τιμη υγραεριου - Σεναρια

Δημοσίευσηαπό stkamos » Σάβ 09 Ιούλ, 2011 18:42

Το προβλημα ειναι οτι καποιοι νομιζαν οτι θα παραμεινουν μονοπωλειο και θα πουλαν οτι θελουν στον κοσμο και οσο θελουν.Χαρακτηριστικο ειναι οτι οσοι πρατηριουχοι εχουν και συνεργεια εγκαταστασης κιτ εχουν ριξει τις τιμες τοποθετησης στον πατο με σκοπο να τα παρουν μετα απο το υγραεριο.Ετσι βγαζουν τα υπολοιπα μαγαζια εκτος αγορας και συνεχιζουν να λειτουργουν μονοπωλειακα στην ουσια.Βεβαια αυτο ειναι εις βαρος του τελικου καταναλωτη αφου σοβαρα μαγαζια υγραεριοκινησης δεν μπορουν να επιβιωσουν και μενουν αυτοι οι τσιφλικαδες που εχουν γεμισει την αγορα με πωλονικα και τουρκικα κιτ που βαφτιζουν Ιταλικα.Εχω αρχιζει και φοβαμαι οτι το υγραεριο θα φτασει το 1 ευρω γρυγορα.Η τιμη κτισης πιστευω οτι ειναι περιπου στα 45 λεπτα αλλα το μυστικο δεν ειναι μονο εκει.45 λεπτα αγοραζουν το κιλο ενω πουλαν με το λιτρο.Οποιος καταλαβε καταλαβε.Οι ανθρωποι κανουν μεγαλα γλεντια και πολεμανε και οσους σοβαρους επαγγελματιες πανε να μπουν στο χωρο.Μοιραζουν υπογραφες στα συνεργεια που θελουν, περνανε τα αμαξια κτεο χωρις να γινει καν ελενχγος και ο καταναλωτης ειναι στο ελεος τους.Μεχρι και τον υγρο ψεκασμο βαφτισαν 5 γενιας που στο εξωτερικο τον θεωρουν ακομα πειραματικο και προβληματικο γιαν τα περνουν πιο χοντρα απο τον κοσμο.Α ρε Ελλαδα....
Άβαταρ μέλους
stkamos
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 50
Εγγραφή: Τετ 05 Ιαν, 2011 00:17

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 105 επισκέπτες