Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Αντάπτορες στα μπεκ βενζίνης

Αέριος ή υγρός ψεκασμός; Ποιο σύστημα να επιλέξω για μεγάλου κυβισμού κινητήρες; Τα Turbo δουλεύουν με υγραέριο; Σύστημα λίπανσης βαλβίδων

Re: Αντάπτορες στα μπεκ βενζίνης

Δημοσίευσηαπό meletis » Παρ 14 Απρ, 2017 09:46

anikologr έγραψε:
meletis έγραψε:Σημερα τοποθετησα και εγω της Hana με ανταπτορες. Εβαλα τα χρυσα.Κανενα προβλημα.Φανηκαν οι κακοτεχνιες του προηγουμενου εγκαταστατη

Στάλθηκε από το HT7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τις παλιές τρύπες πως τις έκλεισες;;

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευτυχως δεν ειχα προβλημα με την εισαγωγη τους βαλαμε τεφλον και ειδικο υλικο στεγανοποιησης και οι ανταπτορες ηρθαν μια χαρα. Ολα αυτα επειδη ο προηγουμενος εγκαταστατης οταν τρυπησε δεν ειχε βγαλει την εισαγωγη.Ειναι πλαστικη εμενα.

Στάλθηκε από το HT7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1430
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Re: Αντάπτορες στα μπεκ βενζίνης

Δημοσίευσηαπό antykaps » Δευτ 17 Απρ, 2017 19:16

Χριστός Ανέστη και Χρόνια Πολλά,

Σε Nissan Almera N16 του 2004 με κινητήρα qG15 ,πριν ενα μηνα κολησε ο κινητήρας απο λάδια και τοποθετησα ενα μεταχεισρισμένο
και θελω να τοποθετήσω παλι το υγραεριο.
Επειδή δεν θελω να τρυπησω παλι την πολλαπλή ουτε να βαλώ την παλια αποφασισα να βάλω ανταπτορες στα μπεκ βενζινης
Καταρχήν μπορεί να μου πουν οι εγκαταστατες αν στο συγκεκριμένο αυτοκινητο "καθονται" σωστα οι αντάπτορες και δεν υπάρχει κάποιο προβλημα
και δευτερο απο που μπορω να προμηθευτω τους συγκεκριμένους ανταπτορες για σωληνακι Φ5 και ποσο κοστίζουν ενδεικτικα
antykaps
 
Δημοσιευσεις: 17
Εγγραφή: Δευτ 27 Αύγ, 2012 14:31

Re: Αντάπτορες στα μπεκ βενζίνης

Δημοσίευσηαπό meletis » Παρ 21 Απρ, 2017 15:25

antykaps έγραψε:Χριστός Ανέστη και Χρόνια Πολλά,

Σε Nissan Almera N16 του 2004 με κινητήρα qG15 ,πριν ενα μηνα κολησε ο κινητήρας απο λάδια και τοποθετησα ενα μεταχεισρισμένο
και θελω να τοποθετήσω παλι το υγραεριο.
Επειδή δεν θελω να τρυπησω παλι την πολλαπλή ουτε να βαλώ την παλια αποφασισα να βάλω ανταπτορες στα μπεκ βενζινης
Καταρχήν μπορεί να μου πουν οι εγκαταστατες αν στο συγκεκριμένο αυτοκινητο "καθονται" σωστα οι αντάπτορες και δεν υπάρχει κάποιο προβλημα
και δευτερο απο που μπορω να προμηθευτω τους συγκεκριμένους ανταπτορες για σωληνακι Φ5 και ποσο κοστίζουν ενδεικτικα

Οι αντάπτορες περίπου 10-15 ευρώ /τμχ κανουν
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1430
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Re: Αντάπτορες στα μπεκ βενζίνης

Δημοσίευσηαπό antykaps » Παρ 21 Απρ, 2017 21:11

Πήρα για δοκιμή εναν ανταπτορα μήκους 2 ring και εναν 4 ring και τους δοκιμασα να δω πωε καθονται στον παλιο κινητήρα. Αυτός με τα 2 ring νομιζω οτι καθετε σωστα ενω με τα 4 ring ειναι μακρύς .
Μέτρησα και το mpek βενζίνης μετακινείτε ~ 1,5 cm πισω.
Θα πάω να παρω ολο το σετ με τα 2 ring και θα τα δοκιμασω και θα σας πω πως θα παει
4 ring
Εικόνα

2 ring
Εικόνα
antykaps
 
Δημοσιευσεις: 17
Εγγραφή: Δευτ 27 Αύγ, 2012 14:31

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Τεχνικά θέματα

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 59 επισκέπτες