Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Lovato Easy Fast Παράμετροι Λειτουργίας

Αέριος ή υγρός ψεκασμός; Ποιο σύστημα να επιλέξω για μεγάλου κυβισμού κινητήρες; Τα Turbo δουλεύουν με υγραέριο; Σύστημα λίπανσης βαλβίδων

Re: Lovato Easy Fast Παράμετροι Λειτουργίας

Δημοσίευσηαπό dimitriseas » Δευτ 27 Φεβ, 2017 00:47

Το ρυθμιζω με το laptop. Ηδη εχω μαθει να ρυθμιζω το ρελαντι. Και να υπάρχει εφαρμογη android πρωτον δεν ειναι bluetouth το καλώδιο και δευτερον θα εχει περιορισμενες δυνατότητες.
dimitriseas
 
Δημοσιευσεις: 36
Εγγραφή: Πέμ 26 Ιαν, 2017 13:14

Re: Lovato Easy Fast Παράμετροι Λειτουργίας

Δημοσίευσηαπό fuzz » Δευτ 27 Φεβ, 2017 09:45

ποια εφαρμογη ειναι...θελω μονο να βλεπω στροφες κλπ...για επεμβασεις εχω το καλωδιο που θα το μετατρεψω σε bluetooth
fuzz
 
Δημοσιευσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ 26 Ιαν, 2017 16:53

Re: Lovato Easy Fast Παράμετροι Λειτουργίας

Δημοσίευσηαπό sakisbm » Δευτ 27 Φεβ, 2017 18:00

fuzz έγραψε:ποια εφαρμογη ειναι...θελω μονο να βλεπω στροφες κλπ...για επεμβασεις εχω το καλωδιο που θα το μετατρεψω σε bluetooth

Χρειάζεσαι απλά ένα OBD (πχ elm327) και το πρόγραμμα torque. Έχω το pro αν θες να στο στείλω.

Στάλθηκε από τον πλανήτη Cybertron
Οι 4 ρόδες ταξιδεύουν το κορμί, οι 2 την ΨΥΧΗ!
Άβαταρ μέλους
sakisbm
 
Δημοσιευσεις: 56
Εγγραφή: Κυρ 23 Αύγ, 2015 19:57

Re: Lovato Easy Fast Παράμετροι Λειτουργίας

Δημοσίευσηαπό fuzz » Δευτ 27 Φεβ, 2017 18:38

sakisbm έγραψε:
fuzz έγραψε:ποια εφαρμογη ειναι...θελω μονο να βλεπω στροφες κλπ...για επεμβασεις εχω το καλωδιο που θα το μετατρεψω σε bluetooth

Χρειάζεσαι απλά ένα OBD (πχ elm327) και το πρόγραμμα torque. Έχω το pro αν θες να στο στείλω.

Στάλθηκε από τον πλανήτη Cybertron

ωπ...!!περιμενε!!!
η φισα απ το lovato δεν εχει καμμια σχεση με το OBD II ετσι!!!
τα εχω κ τα δυο...αλλα εχω το Nissan K11 (micra) Που δεν εχει κ αυτο OBDII θυρα αλλα μια αλλη παλια της NISSAN
παραπανω με το φιλο dimitriseas λεγαμε για προγραμμα για τον εγκεφαλο της LOVATO.
fuzz
 
Δημοσιευσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ 26 Ιαν, 2017 16:53

Re: Lovato Easy Fast Παράμετροι Λειτουργίας

Δημοσίευσηαπό dimitriseas » Τρί 28 Φεβ, 2017 11:19

Καλημέρα. . Για διαγνωστικό εγκεφαλου εχω το delphi σν σου λεει κατι . Και το Elm εχω με bluetouth για πιο απλα πραγματα.. Στο post συζηταμε για τον εγκέφαλο της Lovato .
dimitriseas
 
Δημοσιευσεις: 36
Εγγραφή: Πέμ 26 Ιαν, 2017 13:14

Re: Lovato Easy Fast Παράμετροι Λειτουργίας

Δημοσίευσηαπό sakisbm » Τρί 28 Φεβ, 2017 14:56

fuzz έγραψε:
sakisbm έγραψε:
fuzz έγραψε:ποια εφαρμογη ειναι...θελω μονο να βλεπω στροφες κλπ...για επεμβασεις εχω το καλωδιο που θα το μετατρεψω σε bluetooth

Χρειάζεσαι απλά ένα OBD (πχ elm327) και το πρόγραμμα torque. Έχω το pro αν θες να στο στείλω.

Στάλθηκε από τον πλανήτη Cybertron

ωπ...!!περιμενε!!!
η φισα απ το lovato δεν εχει καμμια σχεση με το OBD II ετσι!!!
τα εχω κ τα δυο...αλλα εχω το Nissan K11 (micra) Που δεν εχει κ αυτο OBDII θυρα αλλα μια αλλη παλια της NISSAN
παραπανω με το φιλο dimitriseas λεγαμε για προγραμμα για τον εγκεφαλο της LOVATO.

Επειδή είπες ότι θες να βλέπεις στροφές κλπ γι αυτό στο πρότεινα. Απλά βλέπεις του κινητήρα και όχι του υγραερίου. Αν θες κάτι τέτοιο δικό μου λάθος που δεν το κατάλαβα.

Στάλθηκε από τον πλανήτη Cybertron
Οι 4 ρόδες ταξιδεύουν το κορμί, οι 2 την ΨΥΧΗ!
Άβαταρ μέλους
sakisbm
 
Δημοσιευσεις: 56
Εγγραφή: Κυρ 23 Αύγ, 2015 19:57

Re: Lovato Easy Fast Παράμετροι Λειτουργίας

Δημοσίευσηαπό fuzz » Τετ 01 Μαρ, 2017 00:06

καθε καταθεση σκεψης δεκτη...αλλωστε με το λεγε λεγε καπου θα βρουμε και τη λση...καλυετρα απ το να μη γραφει κανενας

βλεπετε το αμαξι μου ειναι παλιο κ δεν εχει OBDII και "ψαχνομαι" με αλλους τροπους να δω τον εγκεφαλο..προς το παρων εχω καταφερει να βλεπω τον εγκεφαλο της LOVATO με καλωδιο και pc...θα με βολευε bluetooth k android αλλα μαλλον δεν πρεπει να υπαρχει απ οσο εχω ψαξει
fuzz
 
Δημοσιευσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ 26 Ιαν, 2017 16:53

Re: Lovato Easy Fast Παράμετροι Λειτουργίας

Δημοσίευσηαπό manoliss » Πέμ 02 Μαρ, 2017 12:38

fuzz έγραψε:καθε καταθεση σκεψης δεκτη...αλλωστε με το λεγε λεγε καπου θα βρουμε και τη λση...καλυετρα απ το να μη γραφει κανενας

βλεπετε το αμαξι μου ειναι παλιο κ δεν εχει OBDII και "ψαχνομαι" με αλλους τροπους να δω τον εγκεφαλο..προς το παρων εχω καταφερει να βλεπω τον εγκεφαλο της LOVATO με καλωδιο και pc...θα με βολευε bluetooth k android αλλα μαλλον δεν πρεπει να υπαρχει απ οσο εχω ψαξει

ti αμαξι ειναι?
- Citroen Xantia 1600cc 8v mod 1999
- Citroen Xsara 1400cc 8V mod 2003
Lovato Fast & Easy
manoliss
 
Δημοσιευσεις: 715
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ, 2012 00:37

Re: Lovato Easy Fast Παράμετροι Λειτουργίας

Δημοσίευσηαπό fuzz » Πέμ 02 Μαρ, 2017 15:49

manoliss έγραψε:
fuzz έγραψε:καθε καταθεση σκεψης δεκτη...αλλωστε με το λεγε λεγε καπου θα βρουμε και τη λση...καλυετρα απ το να μη γραφει κανενας

βλεπετε το αμαξι μου ειναι παλιο κ δεν εχει OBDII και "ψαχνομαι" με αλλους τροπους να δω τον εγκεφαλο..προς το παρων εχω καταφερει να βλεπω τον εγκεφαλο της LOVATO με καλωδιο και pc...θα με βολευε bluetooth k android αλλα μαλλον δεν πρεπει να υπαρχει απ οσο εχω ψαξει

ti αμαξι ειναι?


nissan micra k11 (1999 αγοραστηκε)
fuzz
 
Δημοσιευσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ 26 Ιαν, 2017 16:53

Re: Lovato Easy Fast Παράμετροι Λειτουργίας

Δημοσίευσηαπό meletis » Τρί 04 Απρ, 2017 22:52

Το καλωδιο απο που το προμηθευτηκατε, ηταν μαζι με το λογισμικο - οδηγους?

Στάλθηκε από το HT7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1430
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Τεχνικά θέματα

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 72 επισκέπτες