Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Vialle LPI vs Vialle liquid si.

Ξέρουμε ότι σας αρέσουν - τις μαζέψαμε όλες μαζί λοιπόν!

Re: Vialle LPI vs Vialle liquid si.

Δημοσίευσηαπό Paradisos » Κυρ 05 Μαρ, 2017 19:15

Καλά σίγουρα απο την στιγμη που εσενα δεν σου παρουσιαζει μεγαλο κομπιασμα δεν αξιζει να χανεις τον χρονο σου και να μπαινει σε τετοια διαδικασια
Απλά μου φαίνεται παράξενο ότι τα κόμπιασματα τα προκαλούν οι ψεκασμοι..για ποιο λόγο και γιατί δεν τα κάνουν και σε άλλα σύστηματα που ψεκάζουν..!!
Ο εγκαταστατης σου, σου είπε το είπε αυτό ?
Paradisos
 
Δημοσιευσεις: 166
Εγγραφή: Τρί 28 Αύγ, 2012 12:33

Re: Vialle LPI vs Vialle liquid si.

Δημοσίευσηαπό anton » Κυρ 05 Μαρ, 2017 21:01

οπου και να διαβασα οπου κανει ψεκασμους βενζινης μικοδισταγμοι υπαρχουν. Ειδικα τα vialle lpi που εχουν τα rav4 που ξερω. Μπορει καποιος να μην το καταλαβει
συστημα Vialle LiquidSi χωρις πνευμονα, υγρος ψεκασμος LPG και μικροψεκασμοι βενζινης
Άβαταρ μέλους
anton
 
Δημοσιευσεις: 150
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 19:05

Re: Vialle LPI vs Vialle liquid si.

Δημοσίευσηαπό sterchalkias » Παρ 07 Φεβ, 2020 20:48

anton έγραψε:Πιστευω ιδιο ειναι. Το να το προγραμματιζει ο εγκαταστατης δεν ειναι κακο.Σωστη λιπανση θα σου ελεγα μονο με βενζινη και οχι λαδιερα. Κανονικα η εταιρια το δινει χωρις συσταση service. Install and forget.


Καλησπέρα από ένα καινούργιο στους συζητητές αυτού του καυτού θέματος.
Αυτό το Install and forget πιστεύω είναι θεμελιώδης παράμετρος του ζητήματος Υγραεριοκίνηση. Επιλύει χωρίς να δημιουργεί άλλα θέματα & εξαρτήσεις (για όσους δεν τους απασχολεί το κόστος εγκατάστασης).
Γίνεται να μιλήσουμε anton με προσωπικό μήνυμα;
sterchalkias
 
Δημοσιευσεις: 1
Εγγραφή: Παρ 07 Φεβ, 2020 20:19

Re: Vialle LPI vs Vialle liquid si.

Δημοσίευσηαπό anton » Σάβ 08 Φεβ, 2020 23:05

αυτο το install and forget το εγκατελειψαν στην Ελλαδα γαιτι δε τους συνεφερε. ειναι μεγαλη υποθεση να τους ερχονται στους εγκαταστατες και να παιρνεις χρηματα καθε λιγο. Ο δικος μου εγκαταστατης δε βαζει πια vialle ισως για αυτο.
Ο,τι θες μπορεις να ρωτησεις εδω να βοηθηθουν κι αλλοι
συστημα Vialle LiquidSi χωρις πνευμονα, υγρος ψεκασμος LPG και μικροψεκασμοι βενζινης
Άβαταρ μέλους
anton
 
Δημοσιευσεις: 150
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 19:05

Re: Vialle LPI vs Vialle liquid si.

Δημοσίευσηαπό Focman » Τετ 04 Μάιος, 2022 12:39

Έχω βάλει ένα σύστημα vialle σε forester 2006 158 ίππων και έχω κάνει 50000 χλμ με αυτό
Πρώτο πρόβλημα μπούκωσε το φίλτρο και χρειάστηκε αλλαγή με αρκετό κόστος που δεν θυμάμαι ακριβώς
Δεύτερο πρόβλημα χάλασε η τρόμπα ,400 ευρώ συν εργασία
Τρίτο χάλασε ο μηχανισμός κατανομής πάνω από την τρόμπα και μου ζητούν 650 συν εργασία γιατί δεν Πουλιέται μόνο αλλά πάει σετ με την τρόμπα ,ενώ η τρόμπα Πουλιέται μόνη
Το αφαιρώ λοιπόν αγανακτισμένος .
Συμπέρασμα :Μακριά από την vialle
Focman
 
Δημοσιευσεις: 1
Εγγραφή: Τετ 04 Μάιος, 2022 11:46

Re: Vialle LPI vs Vialle liquid si.

Δημοσίευσηαπό Qgas » Πέμ 05 Μάιος, 2022 09:00

Focman έγραψε:Έχω βάλει ένα σύστημα vialle σε forester 2006 158 ίππων και έχω κάνει 50000 χλμ με αυτό
Πρώτο πρόβλημα μπούκωσε το φίλτρο και χρειάστηκε αλλαγή με αρκετό κόστος που δεν θυμάμαι ακριβώς
Δεύτερο πρόβλημα χάλασε η τρόμπα ,400 ευρώ συν εργασία
Τρίτο χάλασε ο μηχανισμός κατανομής πάνω από την τρόμπα και μου ζητούν 650 συν εργασία γιατί δεν Πουλιέται μόνο αλλά πάει σετ με την τρόμπα ,ενώ η τρόμπα Πουλιέται μόνη
Το αφαιρώ λοιπόν αγανακτισμένος .
Συμπέρασμα :Μακριά από την vialle


Πιθανολογώ ότι έχεις επισκεφθεί τα γνωστά σημεία γδαρσίματος που υποτίθεται ότι έχουν τεχνική υποστήριξη για vialle αλλά δεν έχουν , απευθύνσου στην αντιπροσωπεία και το μοναδικό κέντρο τεχνικής υποστήριξης εταιρείας σε εμάς
Ότι αναφέρεις είναι λάθος και παραπληροφόρηση από ανθρώπους που προσπαθούν να εκμεταλλευτούν καταστάσεις σου συνιστώ μην το αφαιρέσεις διότι δεν πρόκειται να ξαναβρείς τέτοιο σύστημα + το κόστος της αφαίρεσης

Υπενθυμίζω ότι το μοναδικό κέντρο τεχνικής υποστήριξης της VIALLE είναι η εταιρεία μας στην χώρα
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Vialle LPI vs Vialle liquid si.

Δημοσίευσηαπό Qgas » Πέμ 05 Μάιος, 2022 09:07

Επικρατεί η άποψη να φουσκώνουν κάποια καταστήματα τις τιμές ανταλλακτικών για να τοποθετήσουν άλλα συστήματα είναι μία πάγια για τακτική Εικόνα



Sent from my iPhone using Tapatalk
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Συγκρίσεις συστημάτων

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 38 επισκέπτες