Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Υγραέριο σε Toyota Rav4

Re: Υγραέριο σε Toyota Rav4

Δημοσίευσηαπό ge0rgak0s » Σάβ 06 Ιουν, 2020 21:20

Gas Italy το απλό με ηλεκτροβαλβιδες και χωρίς obd..ηταν να βαλω αλλο οπως θα αναφερω παρακατω και τελικα λεω αφου το εχω σε γιαρις π εχω κανει 200.000 και δενεχει κανει κιχ θα το βαλω κ εδω π ειναι και φθηνο.

σπαστικα γτ ειχα κανονισει ενα πολωνικο πηγα να του το αφησω και ενω μου ειχε πει 750 μολις εκλεισα ραντεβου μου λεει 750 συν φπα+κτεο + ενα γεμισμα + ενα παραβολο ..νευριασα και εφυγα :oops: :twisted: :evil:


εγω του λεω να το ρυθμισει να ριχνει και βενζινη αλλα πως μπορω να το τσεκαρω οτι ριχνει?

fuel trims ειμαι σε καλα επιπεδα απο 0 εως 3% σε ταξιδι με 3000 στροφες ειτε αεριο ειτε βενζινη
ge0rgak0s
 
Δημοσιευσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ 17 Μαρ, 2018 15:22

Re: Υγραέριο σε Toyota Rav4

Δημοσίευσηαπό meletis » Σάβ 06 Ιουν, 2020 22:23

ge0rgak0s έγραψε:Gas Italy το απλό με ηλεκτροβαλβιδες και χωρίς obd..ηταν να βαλω αλλο οπως θα αναφερω παρακατω και τελικα λεω αφου το εχω σε γιαρις π εχω κανει 200.000 και δενεχει κανει κιχ θα το βαλω κ εδω π ειναι και φθηνο.

σπαστικα γτ ειχα κανονισει ενα πολωνικο πηγα να του το αφησω και ενω μου ειχε πει 750 μολις εκλεισα ραντεβου μου λεει 750 συν φπα+κτεο + ενα γεμισμα + ενα παραβολο ..νευριασα και εφυγα :oops: :twisted: :evil:


εγω του λεω να το ρυθμισει να ριχνει και βενζινη αλλα πως μπορω να το τσεκαρω οτι ριχνει?

fuel trims ειμαι σε καλα επιπεδα απο 0 εως 3% σε ταξιδι με 3000 στροφες ειτε αεριο ειτε βενζινη

Αφού το έβαλες , κακώς για εμένα έβαλες μπέκ ηλεκτροβαλβίδες . Τα ιαπωνικά έχουν χαμηλό ρελαντί και χαμηλό χρόνο ψεκασμού - το γνωρίζω γιατί είχα σε Honda στήν αρχή Lovato με ηλεκτροβαλβίδες . Ξεκαθαρίζω όμως ότι το ρύθμισα σωστά τα μείγματα δούλευε μια χαρά. Μετά έκανα αλλαγή σε τύπου βενζίνης .
Για να δείς τι έχει κάνει με το παράλληλο ψεκασμό , πρέπει να συνδεθεί με τον Η/Υ ο εγκέφαλος υγραερίου.
Να το κοιτάξεις , και εάν υποστηρίζει όπως σου έγραψα προηγουμένως να βάλεις να ρίχνει αναλόγως το φορτίο .
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1432
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Re: Υγραέριο σε Toyota Rav4

Δημοσίευσηαπό gkazakias » Κυρ 07 Ιουν, 2020 05:13

Η μόνη ένσταση τα μπεκ ηλεκτροβαλβιδες. Δεν βάζουμε τέτοια μπεκ εν έτη 2020. Μόνο όταν έχουμε τρομερό οικονομικό πρόβλημα.
Τα μπεκ τύπου βενζίνης hana και άλλα είναι κλάσεις πιο ποιοτικά στη λειτουργία τους.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
gkazakias
 
Δημοσιευσεις: 1512
Εγγραφή: Πέμ 17 Μαρ, 2011 02:52

Re: Υγραέριο σε Toyota Rav4

Δημοσίευσηαπό olsi20 » Τρί 05 Ιαν, 2021 11:40

gkazakias έγραψε:Η μόνη ένσταση τα μπεκ ηλεκτροβαλβιδες. Δεν βάζουμε τέτοια μπεκ εν έτη 2020. Μόνο όταν έχουμε τρομερό οικονομικό πρόβλημα.
Τα μπεκ τύπου βενζίνης hana και άλλα είναι κλάσεις πιο ποιοτικά στη λειτουργία τους.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Καλησπερα και καλη χρονια,

Exω Αuris 2009 132 hp Valvematic. Τοποθετηση Stag στα 138.000 κμ και βλαβη Ρ1047 (Vavlematic) στα 157.000 κμ. Σαν ζημια ειναι πολλα λεφτα και δεν ξερω αν πρεπει να το συνδεσω με το υγραεριο. Στα ξενα φορουμ που εχει ποστ για αυτην την βλαβη το αναγερουν σαν "γνωστο" θεμα στα μοτερ της toyota. Αλλα απο περιεργια επειδη το Valvematic εχει να κανει με την λιτουργεια των βαλβιδων μπορει να εχουμε καποια υπονοια οτι μπορει να εχει βαλει και το υγραεριο το χερακι του? εχει καποιος καμια ιδεα η εμπειρια?

thanks
olsi20
 
Δημοσιευσεις: 6
Εγγραφή: Τρί 10 Νοέμ, 2020 16:34

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Toyota

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες