Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Αξιόλογο σύστημα υγραεριοκίνησης για Seat leon 2

Αξιόλογο σύστημα υγραεριοκίνησης για Seat leon 2

Δημοσίευσηαπό NikosPits » Παρ 24 Σεπ, 2021 00:13

Καλημέρα σε όλους, είμαι νέο μέλος και ψάχνομαι για υγραέριο, μένω Λάρισα και δεν έχω ιδέα πιο συνεργείο μπορεί να κάνει πολύ καλή δουλεια. Όπως επίσης δεν ξέρω και τι σύστημα ταιριάζει σε Seat leon 2007 86hp.
Κάποιοι λένε ότι περνάνε το ίδιο σετ σε όλα ανάλογα με την τεχνολογία του αυτοκινήτου και κάποιοι ότι εξατομικευεται όχι μόνο από την μάρκα του αυτοκινήτου αλλά και από το μοντέλο.
Έχω ακούσει ότι δεν κάνουν όλα τα αυτοκίνητα για υγραέριο, όπως επίσης και σε τι κατάσταση είναι το μοτέρ, γνωρίζεται κάτι για το συγκεκριμένο μοντέλο αν έχει επιτυχία η μετατροπη;
Θα ήθελα να μου πείτε αν επιτρέπεται πιο ή ποια θεωρείται το καλύτερο συνεργείο υγραεριοκίνησης στην Λάρισα και μια γνώμη για ένα αξιόλογο σετ μετατροπής.
Σας ευχαριστώ.
NikosPits
 
Δημοσιευσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ 23 Σεπ, 2021 23:54

Re: Αξιόλογο σύστημα υγραεριοκίνησης για Seat leon 2

Δημοσίευσηαπό meletis » Παρ 24 Σεπ, 2021 09:33

NikosPits έγραψε:Καλημέρα σε όλους, είμαι νέο μέλος και ψάχνομαι για υγραέριο, μένω Λάρισα και δεν έχω ιδέα πιο συνεργείο μπορεί να κάνει πολύ καλή δουλεια. Όπως επίσης δεν ξέρω και τι σύστημα ταιριάζει σε Seat leon 2007 86hp.
Κάποιοι λένε ότι περνάνε το ίδιο σετ σε όλα ανάλογα με την τεχνολογία του αυτοκινήτου και κάποιοι ότι εξατομικευεται όχι μόνο από την μάρκα του αυτοκινήτου αλλά και από το μοντέλο.
Έχω ακούσει ότι δεν κάνουν όλα τα αυτοκίνητα για υγραέριο, όπως επίσης και σε τι κατάσταση είναι το μοτέρ, γνωρίζεται κάτι για το συγκεκριμένο μοντέλο αν έχει επιτυχία η μετατροπη;
Θα ήθελα να μου πείτε αν επιτρέπεται πιο ή ποια θεωρείται το καλύτερο συνεργείο υγραεριοκίνησης στην Λάρισα και μια γνώμη για ένα αξιόλογο σετ μετατροπής.
Σας ευχαριστώ.
Είναι γενιά με τους tsi ή fsi μοτέρ ή το προηγούμενο μου φαίνεται.
Καταρχήν το αμάξι πρέπει να μην έχει κάποια βλάβη στη βενζίνη και να διαβαστεί και σε διαγνωστικό για το εάν έχει κωδικούς και παίζει ρόλο και η ανάφλεξη / ρεύματα (πολλ/στες - μπουζοκαλωδια) . Εάν έχουν θέμα θα φανεί στο υγραέριο να γνωρίζεις . Εάν είναι η προηγούμενη γενιά πιστεύω με οποιοδήποτε σύστημα και μπεκ τύπου βενζίνης δεν θα έχεις προβλήματα . Εννοείται ο εγκατάστασης να ασχοληθεί με τη ρύθμιση εν κινήσει και να το φτιάξει όπως πρέπει.
Εάν είναι με μοτέρ tsi /fsi κοιτάς και συστήματα άμεσου ψεκασμού. Για συνεργείο στη περιοχή σου δεν γνωρίζω .

Στάλθηκε από το M2010J19SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1431
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22


Επιστροφή στο Seat

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης