Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

CRV 2005 Auto - ποιό σύστημα;

Re: CRV 2005 AYTO, ΠΟΙΟΣ ΣΥΣΤΗΜΑ ??

Δημοσίευσηαπό crv » Τρί 14 Ιουν, 2011 18:54

odys2008 έγραψε:Κοίτα δεν είπα να τις αλλάξεις προληπτικά. Στην περίπτωση που τα τινάξουν όμως βάζεις σωστές βαλβίδες και έδρες βαλβίδων για να γίνει το μοτερ αλεξίσφαιρο. Δεν έχει νόημα να τις ξαναλλάξεις με ίδιες που θα τις πάρεις πάλι στο χέρι μετά από κάποια χιλιόμετρα

αν φτασεις σε αυτο το σημειο ναι εχεις δικιο !!!!!!!
crv
 
Δημοσιευσεις: 21
Εγγραφή: Τρί 07 Ιουν, 2011 13:28

Re: CRV 2005 AYTO, ΠΟΙΟΣ ΣΥΣΤΗΜΑ ??

Δημοσίευσηαπό valsam » Τρί 14 Ιουν, 2011 21:59

crv έγραψε:δε νομιζω οτι αξιζει τον κοπο να μπεις σε τετοια διαδικασια !!!!!!!!! εγω η θα το κανω οπως ειναι η οχι !!!!!! γιατι για να κανεις ολα αυτα τα θεμετα με αλλες βαλβιδες κτλπλ θα παει ο κουκος αηδονι !!!!!!

Γιατι ρε παιδια δεν αξιζει να μπει κανεις σε αυτον τον κοπο?
Εδω σε'αυτο το φορουμ κοιταμε ποιο συστημα ειναι το καλυτερο ποιο δεν θα δημιουργησει προβλημα κ.τ.λ.,και λεω εγω τωρα ειναι μεγαλο το κοστος αν δηλ. θελει καποιος να το κανει το αυτοκινητο του "αλεξισφαιρο" και να εχει το κεφαλι του ησηχο!
Το κοστος θα ανεβει αν παθουμε την ζημια και μετα θελουμε και τορναδορους και ρεκτιφιετζιδες!
Αυτες οι βαλβιδες που ειναι για χοντακια με 300-500 αλογα του τυπου the fast and the furious που καινε μεχρι και κυροζινη με περιπου 150 ευρω με τα μεταφορικα http://www.nolimitmotorsport.com/prod/BC3021+ αντε και 150 στον μαστορα(διωρθωστε με αν βαζω λιγα!)δηλ.300 ευρω ειναι πολλα για να εχεις το κεφαλι σου υσηχο για πολλες χιλιαδες χ.λ.μ?
Εδω μεχρι πριν απο λιγο ολοι ζητουσαν για 4ης γενιας 1500 ευρω, τωρα που η τιμη ειναι στα 1200 αν βαλουμε και τα 300 ευρω των βαλβιδων παλι εκει βγαινουμε αλλα πιστευω εχουμε πλεον το κεφαλι μας ησηχο!
Δηλ. καλυτερα ειναι να βαλω τωρα με 2000 ενα icom 5ης γενιας που δεν μου εγγυαται κανεις οτι δεν θα παρω τις βαλβιδες (στην καλυτερη περιπτωση)στο χερι?
valsam
 
Δημοσιευσεις: 1395
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ, 2011 20:43

Re: CRV 2005 AYTO, ΠΟΙΟΣ ΣΥΣΤΗΜΑ ??

Δημοσίευσηαπό odys2008 » Τρί 14 Ιουν, 2011 22:59

Α μην το λες, αν ανοίξεις καπάκι θες και φλάτζα, και πιθανόν και τορνο για να κάτσει καλά η νέα, και στα renault ας πούμε οι βίδες που βιδώνουν το καπάκι είναι μιας χρήσης, οπότε θες και αυτές και δεν είναι καθόλου φθηνές. Οπότε το κόστος ανεβαίνει
odys2008
 
Δημοσιευσεις: 125
Εγγραφή: Πέμ 07 Απρ, 2011 19:22

Re: CRV 2005 AYTO, ΠΟΙΟΣ ΣΥΣΤΗΜΑ ??

Δημοσίευσηαπό crv » Τετ 15 Ιουν, 2011 22:00

τελικα ολοι ειναι αυθεντιες , αλλα κανεις δε σου εγγυαται την κεφαλη και τις βαλβιδες , το κασερι να παρουν και για χαρα !!!!!!!! μετα απο ερευνα 2 ετων περιπου παραμενο μπερδεμενος ,!!!!!! για το πιο συστημα ειναι καταληλοτερο υγρο η αεριο , και φυσικα καμια εγγυηση σοβαρη απο κανενα !!
crv
 
Δημοσιευσεις: 21
Εγγραφή: Τρί 07 Ιουν, 2011 13:28

Re: CRV 2005 AYTO, ΠΟΙΟΣ ΣΥΣΤΗΜΑ ??

Δημοσίευσηαπό astragjtg » Τετ 15 Ιουν, 2011 23:19

Οι περισσοτεροι που το βαλανε εδω δεν περιμεναν να μαθουν ουτε εγγυησεις,ουτε πιο συστημα ειναι το καλυτερο, ουτε καν αν θα παθουν ζημια στο κατω κατω για τον απλουστατο λογο οτι δεν ειχαν την πολυτελεια να κινουνται πλεον με βενζινη ουτε για μια ακομα ημερα... Αρα, οτι βρεξει ας κατεβασει..

Φιλικα
ASTRA G 1.6 ΜΕ ICOM JTG LPG KIT
Άβαταρ μέλους
astragjtg
 
Δημοσιευσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 16 Ιαν, 2011 17:51

Re: CRV 2005 AYTO, ΠΟΙΟΣ ΣΥΣΤΗΜΑ ??

Δημοσίευσηαπό valsam » Πέμ 16 Ιουν, 2011 00:58

crv έγραψε:τελικα ολοι ειναι αυθεντιες , αλλα κανεις δε σου εγγυαται την κεφαλη και τις βαλβιδες , το κασερι να παρουν και για χαρα !!!!!!!! μετα απο ερευνα 2 ετων περιπου παραμενο μπερδεμενος ,!!!!!! για το πιο συστημα ειναι καταληλοτερο υγρο η αεριο , και φυσικα καμια εγγυηση σοβαρη απο κανενα !!

Και'γω μπερδεμενος παραμενο μετα απο σχεδον 2 χρονια και μιας και στενεψαν τα περιθωρια κινησης με βενζινη θα το κανω αλλα αφου δεν ξερουν οι τσομπανιδες να μας πουν το σωστο ειπα γιατι να μην το ψαξουμε λιγο?
Αυτο παντος με τις ενισχυμενες τις βαλβιδες και τις εδρες καλυτερα απ'οτι μου εχουν πει ολοι οι τσομπανιδες μου ακουγεται αν βεβαια το κοστολογιο δεν ξεπερασει τα 500 ευρω (αν γνωριζει κανεις για τα μαστορικα ας μας διαφωτισει!).
valsam
 
Δημοσιευσεις: 1395
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ, 2011 20:43

Re: CRV 2005 AYTO, ΠΟΙΟΣ ΣΥΣΤΗΜΑ ??

Δημοσίευσηαπό crv » Παρ 17 Ιουν, 2011 17:52

δεν ξερω ειμαι πληρως απογοητευενος, απο αυτα που ακουω για την εγκατασταση μολις παρουν τα φραγκα αντε γεια ,, αυτο καταλαβα εγω ,σκεφτομαι να περιμενω ακομη μιας και εχω τη δυνατοτητα να μην κανω χλμ, με το crv λογω μικροτερου αυτοκινητου , και αν τελικα βρεθει καποιος που να μου εγγυηθη 5 πραματα ισως , το να μπω σε ενα τρυπακι με ενα αυτοκινητο που πολλοι εχουν γραψει στο νετ οτι τους εβγαλε προβληματα σε βαθος χρονου , μου φενεται λαθος,,,,
crv
 
Δημοσιευσεις: 21
Εγγραφή: Τρί 07 Ιουν, 2011 13:28

Re: CRV 2005 AYTO, ΠΟΙΟΣ ΣΥΣΤΗΜΑ ??

Δημοσίευσηαπό valsam » Παρ 17 Ιουν, 2011 18:57

crv έγραψε:δεν ξερω ειμαι πληρως απογοητευενος, απο αυτα που ακουω για την εγκατασταση μολις παρουν τα φραγκα αντε γεια ,, αυτο καταλαβα εγω ,σκεφτομαι να περιμενω ακομη μιας και εχω τη δυνατοτητα να μην κανω χλμ, με το crv λογω μικροτερου αυτοκινητου , και αν τελικα βρεθει καποιος που να μου εγγυηθη 5 πραματα ισως , το να μπω σε ενα τρυπακι με ενα αυτοκινητο που πολλοι εχουν γραψει στο νετ οτι τους εβγαλε προβληματα σε βαθος χρονου , μου φενεται λαθος,,,,

Εγω παντος απο βδομαδα(περιμενω να μουρθουν κατι χρηματα απο το ΔΝΤ!) θα ρωτησω ποσο θα ΚΟΣΤΙΣΕΙ ΤΟ ΚΟΣΤΟΥΜΙ για να μου βαλουν τις βαλβιδες και τις εδρες και αν δεν μου που κανα τρελο νουμερο μαλλον ετσι θα το κανω!
Εδρες τιτανιου παρακαλω!
http://www.nolimitmotorsport.com/prod/BC2020
http://www.nolimitmotorsport.com/prod/BC3021\
250 ευρω με τα μεταφορικα δεν ειναι τιποτα για να εχουμε το κεφαλι μας ησηχο!
valsam
 
Δημοσιευσεις: 1395
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ, 2011 20:43

Re: CRV 2005 AYTO, ΠΟΙΟΣ ΣΥΣΤΗΜΑ ??

Δημοσίευσηαπό astragjtg » Παρ 17 Ιουν, 2011 19:12

Εχεις ρωτησει για τα εργατικα και τορνο ? Θα σου παει ο κουκος αιδονι...
ASTRA G 1.6 ΜΕ ICOM JTG LPG KIT
Άβαταρ μέλους
astragjtg
 
Δημοσιευσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 16 Ιαν, 2011 17:51

Re: CRV 2005 AYTO, ΠΟΙΟΣ ΣΥΣΤΗΜΑ ??

Δημοσίευσηαπό valsam » Παρ 17 Ιουν, 2011 19:30

astragjtg έγραψε:Εχεις ρωτησει για τα εργατικα και τορνο ? Θα σου παει ο κουκος αιδονι...

Αυτο λεω οτι θε ρωτησω απ'εβδομαδα!
Κοιταξε αμα ειναι κολημενοι ακομη στα παλια μπορει να μου ζητησουν και να πουλησω το νεφρο μου αλλα πιστευω οτι τα συνεργεια την ακουσαν ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ με την κριση!
Το χειμωνα πηγα ν'αλαξω την μια φυσουνα απ'το ημιαξονιο σε επισημο συνεργειο τις honda και μου ζητησε 40 ευρω εργατικα για να μου αλλαξει και τις 2 και μεσα στα 40 ευρω μου αλλαξε και λαδια και φιλτρο λαδιου,αφου κηνηγουσαν μυγες σου λεει οτι παρουμε,πριν 7 χρονια που ειχα αλλαξει μονο την μια ειχα δωσει 60!
valsam
 
Δημοσιευσεις: 1395
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ, 2011 20:43

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Honda

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης