Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

LPG & MERCEDES COMPRESOR

Προβλήματα στην εκκίνηση; Διακοπές κατά τη λειτουργία; Σας γυρίζει σε βενζίνη; Safe Mode; Λαμπάκι μηχανής – κωδικοί βλάβης;

LPG & MERCEDES COMPRESOR

Δημοσίευσηαπό billyka » Παρ 17 Ιουν, 2011 11:44

AΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ
ΕΧΩ ΕΝΑ MERCEDES C180 (2006) COMPRESOR , ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΙΤΑΛΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ E-GAS
ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΡΟΒΜΗΜΑ ΜΕ
ΤΟ ΛΑΜΠΑΚΙ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΔΕΙΞΗ "ΦΤΩΧΟ ΜΙΓΜΑ" ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΡΕΠΕΙ
ΝΑ ΣΒΗΝΩ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ COMPUTER ΔΙΑΓΝΩΣΗΣ.
ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ
ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
billyka
 
Δημοσιευσεις: 2
Εγγραφή: Παρ 17 Ιουν, 2011 11:36

Re: LPG & MERCEDES COMPRESOR

Δημοσίευσηαπό odys2008 » Παρ 17 Ιουν, 2011 15:14

Πας επειγόντως για ρύθμιση σε αυτόν που σου έβαλε το υγραέριο και του λες να στο κάνει πιο πλούσιο αλλιώς θα πάρεις βαλβίδες και πιστόνια στο χέρι
odys2008
 
Δημοσιευσεις: 125
Εγγραφή: Πέμ 07 Απρ, 2011 19:22

Re: LPG & MERCEDES COMPRESOR

Δημοσίευσηαπό astragjtg » Παρ 17 Ιουν, 2011 15:59

Καλως ηλθες :thumbup:
Μπορει απλα να θελει καμια ψιλορυθμιση και να μην ειναι τοσο σοβαρα τα πραγματα. Αν το αφησεις ομως παιζεις ρουλετα...

Φτωχο μιγμα εχουν βγαλει οι περισσοτεροι εδω μεσα(και εγω)στην αρχη. Δεν πρεπει να σβηνεις απλα και μονο το λαμπακι αλλα να βρεις την αιτια που συνηθως ειναι η μικροτερη ποσοτητα καυσιμου που εκχεεται απο αυτη που θα επρεπε. Κανε επισκεψη στον εγκαταστατη σου και να επιμεινεις να στο διορθωσει...και προσευχησου να μπορει... :wtf: :? :think:
ASTRA G 1.6 ΜΕ ICOM JTG LPG KIT
Άβαταρ μέλους
astragjtg
 
Δημοσιευσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 16 Ιαν, 2011 17:51

Re: LPG & MERCEDES COMPRESOR

Δημοσίευσηαπό billyka » Δευτ 20 Ιουν, 2011 09:18

astragjtg έγραψε:Καλως ηλθες :thumbup:
Μπορει απλα να θελει καμια ψιλορυθμιση και να μην ειναι τοσο σοβαρα τα πραγματα. Αν το αφησεις ομως παιζεις ρουλετα...

Φτωχο μιγμα εχουν βγαλει οι περισσοτεροι εδω μεσα(και εγω)στην αρχη. Δεν πρεπει να σβηνεις απλα και μονο το λαμπακι αλλα να βρεις την αιτια που συνηθως ειναι η μικροτερη ποσοτητα καυσιμου που εκχεεται απο αυτη που θα επρεπε. Κανε επισκεψη στον εγκαταστατη σου και να επιμεινεις να στο διορθωσει...και προσευχησου να μπορει... :wtf: :? :think:


ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΑΣ , ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΦΗΣΑ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ
ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΚΑΙ Ή ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΣΩΣΤΟ Ή ΘΑ ΞΗΛΩΘΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ !!!!!
billyka
 
Δημοσιευσεις: 2
Εγγραφή: Παρ 17 Ιουν, 2011 11:36

Re: LPG & MERCEDES COMPRESOR

Δημοσίευσηαπό stergiosp » Τετ 22 Ιουν, 2011 10:47

Καλημέρα.
Επειδή σκέφτομαι να περάσω το ίδιο σύστημα στο αμάξι μου μπορείς να μας πεις αν διορθώθηκε το πρόβλημά σου.
Ευχαριστώ
stergiosp
 
Δημοσιευσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ 17 Απρ, 2011 22:32

Re: LPG & MERCEDES COMPRESOR

Δημοσίευσηαπό papy2 » Τετ 22 Ιουν, 2011 18:15

Το ιδιο ειχα παθει και εγω με το ιδιο μοντελο με σενα. Απαιτησα να φτιαχτει και υστερα απο 2 φορες που το πηγα στον εγκ/τη καταφερε να μου το επαναρυθμισει(2 μερες εκανε βεβαια αφου εφερε τον Ιταλο απο την αντιπροσωπεια στην Αθηνα) και δεν αναβει πια το λαμπακι και παει καλυτερα. Αμα το πας σε αλλον θα στο φτιαξει αλλα θα ξαναπληρωσεις. Κριμα δεν ειναι? Υπομονη στο τελος θα στο ρυθμισει. Να επιμεινεις να σου γυρναει σε βενζινη στις πολυ υψηλες στροφες και ταχυτητες (υπαρχει ειδικη ρυθμιση στο τσιπακι του αεριου). Ετσι ελατωνονται οι πιθανοτητες για βλαβες στις βαλβιδες και στα πιστονια.

papy2

Δημοσιευσεις: 5
Εγγραφή: Δευτ 06 Ιουν, 2011 18:49
MB 200 K -prins VSI- Ι με τα κιτρινα μπεκ.
papy2
 
Δημοσιευσεις: 24
Εγγραφή: Δευτ 06 Ιουν, 2011 18:49


Επιστροφή στο Αντιμετωπίζετε πρόβλημα;

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες