Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Καταστράφηκε ο κινητήρας και ο καταλύτης...

Προβλήματα στην εκκίνηση; Διακοπές κατά τη λειτουργία; Σας γυρίζει σε βενζίνη; Safe Mode; Λαμπάκι μηχανής – κωδικοί βλάβης;

Καταστράφηκε ο κινητήρας και ο καταλύτης...

Δημοσίευσηαπό yanis66 » Σάβ 09 Απρ, 2011 22:22

Παιδιά έκανα μετατροπή στο αυτοκίνητό μου , Χtrail toy 2008 και σε 15.000 χιλιόμετρα τα πήρα όλα στο χέρι! Καταστράφηκε ο κινητήρας και ο καταλύτης. Σύνολο ζημιάς 8.500 € Τώρα τρέχω να δικαιωθώ δικαστικώς. Πιστεύω οτι όσοι έβαλαν υγραέριο σε νέας τεχνολογίας αυτοκίνητα θα έχουν σοβαρά προβλήματα!!!
yanis66
 
Δημοσιευσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ 09 Απρ, 2011 22:15

Re: Καταστράφηκε ο κινητήρας και ο καταλύτης...

Δημοσίευσηαπό GREGORI » Σάβ 09 Απρ, 2011 22:44

Ειναι λυπηρο αυτο ελπιζω να ειναι μεμονομενο γεγονος,αλλα αν θες πες μας για το συστημα που εβαλες - και τον ΤΕΧΝΙΤΑΡΑ να ξερουμε τη γινεται καθως και φαινομενα στην λειτουργια του κινητηρα μεχρι να φτασεις σε αυτη την διαπιστωση.

Μηπως προτεινης κατι να αποφευγουμε ολοι μας ?

Ελπιζω να παρεις το "αιμα σου πισω"
Jetta 1.6 mpi Ζavoli άνευ λαδιέρας - 55000 ++χλμ -1200 hour LPG/215 hour βενζινη/
GREGORI
 
Δημοσιευσεις: 263
Εγγραφή: Πέμ 16 Δεκ, 2010 23:36

Re: Καταστράφηκε ο κινητήρας και ο καταλύτης...

Δημοσίευσηαπό yanis66 » Σάβ 09 Απρ, 2011 23:10

Το κιτ το τοποθέτησε ο Ταξόπουλος στον Εύοσμο Θεσσαλονίκης, στον οποίο με έστειλε ο Θεοδώρου. Καμαρώστε τον :thumbdown: http://www.autogas.gr/autogas/frontend/index.php
yanis66
 
Δημοσιευσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ 09 Απρ, 2011 22:15

Re: Καταστράφηκε ο κινητήρας και ο καταλύτης...

Δημοσίευσηαπό GREGORI » Σάβ 09 Απρ, 2011 23:34

Θελω να ειμαι αντικειμενικος χωρις να σημαινει οτι υποστηριζω καποιον αλλα δεν σημαινη οτι επειδη ενας συνεργατης βρεθηκε να
ειναι οφ σαιτ ειναι και ο αλλος ,παρ'οτι ο αλλος ειναι πολλα χρονια πριν και με πειρα ,αν και για αυτον εχω ακουσει οτι ειχε ενα δυο ζητηματα ζημιων.
Παντως τη να πω αν μας βγει αργα η γρηγορα μονο το μοτορι το γνωριζει και τα εσω του.
Jetta 1.6 mpi Ζavoli άνευ λαδιέρας - 55000 ++χλμ -1200 hour LPG/215 hour βενζινη/
GREGORI
 
Δημοσιευσεις: 263
Εγγραφή: Πέμ 16 Δεκ, 2010 23:36

Re: Καταστράφηκε ο κινητήρας και ο καταλύτης...

Δημοσίευσηαπό yanis66 » Σάβ 09 Απρ, 2011 23:57

Δηλαδή δεν φταίει αυτός που επιλέγει τους συνεργάτες του; Τι λέτε ωρέ.... Θα πληρώσουν και οι δύο. Όσο για το Θεοδώρου να ξέρεις οτι κατέστρεψε πολλά αυτοκίνητα , όχι ένα και δύο. 4 Qashqai ξέρω εγώ που πήγαν στον Τερζή με κατεστραμμένους κινητήρες.
yanis66
 
Δημοσιευσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ 09 Απρ, 2011 22:15

Re: Καταστράφηκε ο κινητήρας και ο καταλύτης...

Δημοσίευσηαπό dathens » Κυρ 10 Απρ, 2011 00:17

yanis66 έγραψε:Δηλαδή δεν φταίει αυτός που επιλέγει τους συνεργάτες του; Τι λέτε ωρέ.... Θα πληρώσουν και οι δύο. Όσο για το Θεοδώρου να ξέρεις οτι κατέστρεψε πολλά αυτοκίνητα , όχι ένα και δύο. 4 Qashqai ξέρω εγώ που πήγαν στον Τερζή με κατεστραμμένους κινητήρες.


Στα έγραψα και σε άλλο ποστ πανε μέχρι το κυριακουδη ΕΞΟΥΣΙΔΟΤΗΜΕΝΟ Nissan στον πειραιά να δεις πάνω απο 150 Nissan xrail qasgai κτλ χωρίς κανένα προβλημα απολύτως
ml 350 2005 w164 Prins αθάνατο 160.000 km LPG 227.000 συνολικά
dathens
 
Δημοσιευσεις: 1252
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν, 2011 01:51

Re: Καταστράφηκε ο κινητήρας και ο καταλύτης...

Δημοσίευσηαπό xtrailas » Κυρ 10 Απρ, 2011 22:46

παιδια εχω γράψει και σε προηγούμενο θέμα σχετικά με το xtrail. Μετράω 4000 κμ με το αυτοκίνητο μετά απο ρύθμιση βαλβίδων στον Κυριακούδη στον Πειραιά. Εξυπηρέτηση απο σοβαρούς τεχνικούς με τον Απόστολο κορυφη.Το μόνο πρόβλημα λαμπάκι μηχανής στα 2500 κμ γιατί δεν έκανα ρύθμιση - μετά την ρύθμιση ( εκτος απο υγραερίου και βαλβίδων για σιγουριά) το αμάξι δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα. Το αντίθετο, άψογη συμπεριφορά. ICOM JTG το προτεινόμενο συστημα για Xtrail.
xtrailas
 
Δημοσιευσεις: 12
Εγγραφή: Τετ 09 Μαρ, 2011 16:05

Re: Καταστράφηκε ο κινητήρας και ο καταλύτης...

Δημοσίευσηαπό gastheodorou » Τετ 13 Απρ, 2011 17:23

yanis66 έγραψε:Παιδιά έκανα μετατροπή στο αυτοκίνητό μου , Χtrail toy 2008 και σε 15.000 χιλιόμετρα τα πήρα όλα στο χέρι! Καταστράφηκε ο κινητήρας και ο καταλύτης. Σύνολο ζημιάς 8.500 € Τώρα τρέχω να δικαιωθώ δικαστικώς. Πιστεύω οτι όσοι έβαλαν υγραέριο σε νέας τεχνολογίας αυτοκίνητα θα έχουν σοβαρά προβλήματα!!!



Είμαστε η εταιρία που έφερε την υγραεριοκίνηση στην Ελλάδα.
Ασχολούμαστε με μετατροπές αυτοκινήτων σε υγραεριοκίνητα, εδώ και 35 χρόνια.
Δεν βγήκαμε στην αγορά φέτος, που έμαθε ο κόσμος τι εστί υγραέριο.
Είμαστε οι πλέον ειδικοί στην Υγραεριοκίνηση, και έχουμε μόνο ευχαριστημένους πελάτες.

Έχουμε μετατρέψει δεκάδες χιλιάδες αυτοκίνητα σε υγραεριοκίνητα, και συγκεκριμένα δεκάδες Nissan Xtrail.

Ο συγκεκριμένος κύριος, κατά την παραλαβή του αυτοκινήτου, όπως κάθε πελάτης μας, ενημερώθηκε πλήρως για τη συντήρηση που απαιτεί η συσκευή του υγραερίου, καθώς επίσης και για την συντήρηση που απαιτούν οι βαλβίδες του αυτοκινήτου, όπως αυτή προκύπτει από τον ίδιο τον κατασκευαστή (Nissan).

Ο συγκεκριμένος κύριος, παρ’ ότι ενημερώθηκε για την συντήρηση του αυτοκινήτου, δεν προέβη ποτέ σε αυτή την συντήρηση, προφανώς επειδή δεν ήθελε να διαθέσει χρήματα για την συντήρηση του αυτοκινήτου του, κάτι όμως που συνεπάγεται πως αναλαμβάνει και το κόστος αυτής του της επιλογής.

Η GAS THEODOROU, δεν αναλαμβάνει να καλύψει κανένα θέμα που οφείλεται σε κακή συντήρηση του αυτοκινήτου, από τον ιδιοκτήτη του.

Το αυτοκίνητό μας, είναι ένας ζωντανός οργανισμός. Όπως κάθε οργανισμός, απαιτεί σοβαρή και σωστή συντήρηση.
Αν επιλέγουμε για τον χ-ψ λόγω να μην συντηρούμε σωστά το αυτοκίνητό μας, θα πρέπει να αναλαμβάνουμε και τις συνέπειες αυτής μας της επιλογής.

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση πάνω στη δουλειά μας, τα γραφεία μας είναι στη διάθεση του οποιοδήποτε.
gastheodorou
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 8
Εγγραφή: Τετ 13 Απρ, 2011 13:02

Re: Καταστράφηκε ο κινητήρας και ο καταλύτης...

Δημοσίευσηαπό sdaoulas » Τετ 13 Απρ, 2011 21:26

θα μπορουσαμε να μαθουμε για την λεγομενη συντήρηση του αυτοκινήτου σχετικα με το υγραεριο? Απλα και λιτα. Αναφερατε επισης και για συντηρηση των βαλβιδων? Δηλαδη πως και τι.
ευχαριστω.
fly...
Άβαταρ μέλους
sdaoulas
 
Δημοσιευσεις: 63
Εγγραφή: Κυρ 05 Δεκ, 2010 21:24

Re: Καταστράφηκε ο κινητήρας και ο καταλύτης...

Δημοσίευσηαπό astragjtg » Τετ 13 Απρ, 2011 21:30

gtscorpios έγραψε:.mipos re sy gianni...pas na fortosis problimata toy aytokinitoy sto ygraerio...giati den exis lefta na to plirosis :clap:


Μηπως εισαι βαλτος... :clap:
ASTRA G 1.6 ΜΕ ICOM JTG LPG KIT
Άβαταρ μέλους
astragjtg
 
Δημοσιευσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 16 Ιαν, 2011 17:51

Επόμενο

Επιστροφή στο Αντιμετωπίζετε πρόβλημα;

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 39 επισκέπτες