Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Λαδιέρα σε Ford Focus 1.6 --BRC--

Αέριος ή υγρός ψεκασμός; Ποιο σύστημα να επιλέξω για μεγάλου κυβισμού κινητήρες; Τα Turbo δουλεύουν με υγραέριο; Σύστημα λίπανσης βαλβίδων

Re: Λαδιέρα σε Ford Focus 1.6 --BRC--

Δημοσίευσηαπό svg » Παρ 09 Μαρ, 2012 21:32

Καλησπέρα φίλε,την προηγούμενη εβδομάδα άλλαξα και εγλω τα μπεκ του υγραερίου με κάποια μεγαλύτερα που είναι για τη δική μας ιπποδύναμη και είδα βελτίωση στην απόδοση του κινητήρα.Όσο για τη δεξαμενή φοράω μία 55 λίτρα Τούρκικη και γεμίζει με 45 λίτρα περίπου.Για την αυτονομία δεν το έχω δει ακόμη μετά την τελευταία αλλαγή μπεκ.
Ford Focus 1.6 (2008)
BRC sequent 24 (πλέον χωρίς Λαδιέρα)
10,000χλμ
svg
 
Δημοσιευσεις: 20
Εγγραφή: Τρί 09 Αύγ, 2011 13:09

Re: Λαδιέρα σε Ford Focus 1.6 --BRC--

Δημοσίευσηαπό valk11 » Σάβ 10 Μαρ, 2012 01:07

svg έγραψε:Καλησπέρα φίλε,την προηγούμενη εβδομάδα άλλαξα και εγλω τα μπεκ του υγραερίου με κάποια μεγαλύτερα που είναι για τη δική μας ιπποδύναμη και είδα βελτίωση στην απόδοση του κινητήρα.Όσο για τη δεξαμενή φοράω μία 55 λίτρα Τούρκικη και γεμίζει με 45 λίτρα περίπου.Για την αυτονομία δεν το έχω δει ακόμη μετά την τελευταία αλλαγή μπεκ.


Στη ρεζερβα την εβαλες? ρωταω γιατι εγω εχω κυλινδρικη δεξαμενη στο πορτ μπαγαζ και εχει αρχισει να με εκνευριζει με τα πραγματα. Θελω να δω μεχρι ποσα λιτρα χωραει στη ρεζερβα για να την αλλαξω και να βαλω εκει.

Μηπως το focus σου ειναι station wagon? (εχουν μεγαλυτερη ρεζερβα)
Εμενα ειναι το κλασικο πενταπορτο
ford focus 1.6 ti-vct lpg lovato with flashlube 45.000 πρασινα χλμ περιπου...
valk11
 
Δημοσιευσεις: 6
Εγγραφή: Τετ 09 Φεβ, 2011 01:49

Re: Λαδιέρα σε Ford Focus 1.6 --BRC--

Δημοσίευσηαπό svg » Σάβ 10 Μαρ, 2012 13:33

valk11 έγραψε:
svg έγραψε:Καλησπέρα φίλε,την προηγούμενη εβδομάδα άλλαξα και εγλω τα μπεκ του υγραερίου με κάποια μεγαλύτερα που είναι για τη δική μας ιπποδύναμη και είδα βελτίωση στην απόδοση του κινητήρα.Όσο για τη δεξαμενή φοράω μία 55 λίτρα Τούρκικη και γεμίζει με 45 λίτρα περίπου.Για την αυτονομία δεν το έχω δει ακόμη μετά την τελευταία αλλαγή μπεκ.


Στη ρεζερβα την εβαλες? ρωταω γιατι εγω εχω κυλινδρικη δεξαμενη στο πορτ μπαγαζ και εχει αρχισει να με εκνευριζει με τα πραγματα. Θελω να δω μεχρι ποσα λιτρα χωραει στη ρεζερβα για να την αλλαξω και να βαλω εκει.

Μηπως το focus σου ειναι station wagon? (εχουν μεγαλυτερη ρεζερβα)
Εμενα ειναι το κλασικο πενταπορτο

Κλασικό 5θυρο είναι και το δικό μου.Αν θέλεις μπες στο showroom το έχω ανεβάσει με φωτογραφίες.Απλά θα σηκωθεί το πάτωμα 4 εκατοστά γιατί η δεξαμενή είναι λίγο ποιο ψηλη από την ρεζέρβα.
Ford Focus 1.6 (2008)
BRC sequent 24 (πλέον χωρίς Λαδιέρα)
10,000χλμ
svg
 
Δημοσιευσεις: 20
Εγγραφή: Τρί 09 Αύγ, 2011 13:09

Re: Λαδιέρα σε Ford Focus 1.6 --BRC--

Δημοσίευσηαπό insano » Τρί 13 Μαρ, 2012 02:19

μαγκες sorry που χαθηκα ..
αλλαζα τακακια :ymparty:
που ειχαμε μεινει??
insano
 
Δημοσιευσεις: 22
Εγγραφή: Τετ 18 Ιαν, 2012 00:18

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Τεχνικά θέματα

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 128 επισκέπτες