Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Κόστη και κέρδη πρατηρίων υγραερίου

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

Re: Κόστη και κέρδη πρατηρίων υγραερίου

Δημοσίευσηαπό valsam » Σάβ 12 Απρ, 2014 22:09

γι'αυτο που λες φιλε apagogeas για τον χρονο αποσβεσης μιας εγκαταστασης ουτε καν ηξερα και'γω ποσο και τι εκανε μια εγκατασταση τα ματια μου τα ανοιξε μια μερα ενας πρατηριουχος οταν τον ρωτησα ποσο κανει μια εγκατασταση ρε φιλε 100.000? και γελασε και μου ειπε "σορυ ρε φιλε αλλα πεφτεις πολυ εξω" και τον ρωτησα δηλ. ποσο εξω ρε φιλε" και μου ειπε απο 30.000 για 9ρα και κοντα 40,000 για 18ρα και ετσι πηρα τηλ. σε εγκαταστατη κανοντας τον ενδιαφερομενο και μου εδωσε τιμες κανονικοτατα τηλεφωνικα για να ξερω και'γω πανω κατω τι παιζει!
Για την τιμη που προμυθευονται τα πρατηρια ,για το τι παιρνει ο καθενας για τους φορους κ.τ.λ εχει γινει συζητηση στην βουλη το θεμα και εβγαλαν και νουμερα και εβγαλαν και μεσο ορο κερδους,αυτοι κουτουρου τα εβγαλαν τα νουμερα ,η με εικασιες (οπως πολλοι μασανε την καραμελα της εικασιας εδω μεσα)?
Δεν εχω τιμολογιο το ποσο αγοραζει σημερα π.χ ο Θεσσαλονικιος πρατηριουχος για να το ποσταρα αλλα και να ειχα και το εδειχνα παλι τρολ,τρελο και γραφικο θα με εβγαζαν οι γνωστοι συμφορουμιτες!
Γι'αυτο λοιπον αφηστε τα συμφωνω με τον τρελο και παρτε την σκυταλη γιατι βαρεθηκα το κοπανημα!
valsam
 
Δημοσιευσεις: 1395
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ, 2011 20:43

Re: Κόστη και κέρδη πρατηρίων υγραερίου

Δημοσίευσηαπό fokion » Κυρ 13 Απρ, 2014 11:04

Δεν ανφισβητισα το πενηντα το αν αποσβαινεται σε 3 μηνες αμφισβητω....
ΚΙΑ SPORTAGE 1 - Σύστημα PLATINCA - 100.000 χλμ.
Άβαταρ μέλους
fokion
 
Δημοσιευσεις: 2252
Εγγραφή: Κυρ 04 Δεκ, 2011 09:14

Re: Κόστη και κέρδη πρατηρίων υγραερίου

Δημοσίευσηαπό fokion » Δευτ 14 Απρ, 2014 07:31

( μικρό ευχάριστο διάλειμμα !! )

τι τραβαει κι αυτος ο ερμος ο admin....
με "σκουπα και φαρασι" ειναι συνεχεια.....
ΚΙΑ SPORTAGE 1 - Σύστημα PLATINCA - 100.000 χλμ.
Άβαταρ μέλους
fokion
 
Δημοσιευσεις: 2252
Εγγραφή: Κυρ 04 Δεκ, 2011 09:14

Re: Κόστη και κέρδη πρατηρίων υγραερίου

Δημοσίευσηαπό NickSt » Δευτ 14 Απρ, 2014 10:38

fokion έγραψε:( μικρό ευχάριστο διάλειμμα !! )

τι τραβαει κι αυτος ο ερμος ο admin....
με "σκουπα και φαρασι" ειναι συνεχεια.....


...έτσι , έτσι είναι .Κάποια στιγμή όμως θα βάλει σίγουρα μπροστά τη" γ@μιέρα " !!!!.χέχέεεεεε :ymdevil: :lol: :crazy: :crazy:
NickSt
 
Δημοσιευσεις: 651
Εγγραφή: Τετ 06 Νοέμ, 2013 22:44

Re: Κόστη και κέρδη πρατηρίων υγραερίου

Δημοσίευσηαπό mudkia » Τρί 15 Απρ, 2014 18:58

Για τον "φιλο" valsam : πρατηριο στη δυτ αττικη πουλαει (4700-5200)l τη μερα και μικτο κερδος 5 λεπτα το πολύ :!: :!: :!: (ετσι λεει). Όταν τον ρωτησα ποια η διαφορα αναμεσα στους φτηνούς και τους ακριβους στην τιμη αγορας, μου ειπε επει λεξη"καμια απλα αυτοι εχουν καλη γειτονια :shock: :shock: :shock: και μπορουν να πουλανε ακριβοτερα, αν δεν είμασταν τοσοι πολλοι εδω και εγω θα πουλαγα ακρηβοτερα 8-) 8-) 8-) " :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ :D :D :D :D :D :D :D
KIA sportage BRC στο αυτοματο και αλαδοτο
Άβαταρ μέλους
mudkia
 
Δημοσιευσεις: 185
Εγγραφή: Παρ 28 Φεβ, 2014 22:28

Re: Κόστη και κέρδη πρατηρίων υγραερίου

Δημοσίευσηαπό tasoshunter » Πέμ 15 Μάιος, 2014 16:24

Εικόνα

Σημερα 15/05
Fiat Grande Punto - Elpigaz με Jlm 70000 +
tasoshunter
 
Δημοσιευσεις: 276
Εγγραφή: Τετ 11 Ιαν, 2012 23:48
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 116 επισκέπτες